Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szólják meg azt, aki a...

Miért szólják meg azt, aki a jövőjét nem Magyarországon képzeli el?

Figyelt kérdés

Minap a vonaton beszélgettem haverommal, hogy ő hogy tervezi a jövőjét. Előjött hogy ki hol élne, stb. Erre egy mellettünk ülő nő elkezdett kioktatni, hogy miért megyünk el, magyarnak születtünk, éljünk is itt, meg hogy ha minden fiatal elmegy, akkor mi marad az országból, de ezt nagyon bunkón adta tudomásunkra. Én udvariasan megmondtam neki, hogy ez nem telefon, hogy beleugasson, erre megsértődött és átült egy másik helyre.


Na a kérdésem, miért baj az hogy én így gondolkodom?


A jövőképem, hogy befejezem az egyetemet, mérnök informatikusnak tanulok és kivándorlok Norvégiába.


Miért? Mert nincs jövőkép ebben az országban. Nem azért izzadok vért az egyetemen, hogy utána kiszúrják a szememet egy olyan fizetéssel, amit már megalázónak érzek. Nem óhajtok 90 évesen is dolgozni, mert már nyugdíjam az nem lesz. Unom a politikát, ebben az országban változás nem lesz, birka nép ez a magyar, aki meg változtatni akar, az már rég elment. Irritál a magyaroknak egy jó nagy része, ez a kádári felfogás + megdöglött a tehenem, a szomszédé is dögöljön meg mentalitás.


Csak még egy utolsó gondolat: Ne gondolja senki, hogy én utálom a hazámat. Büszke vagyok, hogy magyar vagyok. Büszkén fogom használni mindig az anyanyelvemet. Mindig büszke leszek a történelmünkre. Amiből elegem van: Politika, az itt élő emberek egy nagy része, a kilátástalanság.



2015. márc. 4. 12:42
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Ő például azért szólt be, mert tőlünk kapja a nyugdíját. Te nem lennél ideges, ha azt látnád, hogy minden befizető menekül az országból? Dehogynem.


Én azt válaszoltam volna neki, hogy tetszettek volna forradalmat csinálni 25 évvel ezelőtt. Meg tetszettek volna nem hagyni, hogy a helyzet idáig fajuljon.

2015. márc. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
2-es, valószínűleg te is egy elkeseredett ember vagy, akinek vagy nincs olyan végzettsége, amire külföldön igény van, vagy nyelvtudása nincsen, esetleg bátorsága kimenni és ha már itt szenvedsz, akkor szenvedjen más is mentalitást követed
2015. márc. 4. 17:02
 3/5 anonim ***** válasza:
3: Ne foglalkozz vele. Most láttam, hogy máshova is böfögött hasonló dolgokat.
2015. márc. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Sokan egyszerűen gyávák - ők is megtennék, de nem merik. ezért megpróbálják leszólni, lehúzni azokat, akik merik - ebből jön az, hogy "igazából nem is mennek ki, meg úgyis hazajönnek, stb stb".
2015. márc. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Norvégiának csupa haszon leszel.

Kapnak egy -feltehetőleg- egészséges ,diplomás munkást,aki nekik fog adót fizetni,pedig ők semmi pénzt vagy törődést nem fodítottak rád.

A magyarok rád fordított pénze-törődése viszont kidobott pénz volt,a családi pótléktól a tanárok fizetéséig ,a szülészorvos -akármilyen kevés- fizetésétől a védőoltásokig,stb.

Büszkén fogod ingyen használni az anyanyelvedet;marhajó.Sőt,még büszke magyar is vagy.

De ha tényleg elmégy,te leszel a "döglött tehén" maga.

Mármint,ha nem kitalált ez az egész történet.

2015. márc. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!