Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » átlátod eme történelmi párhuza...

átlátod eme történelmi párhuzamban, hogy a NATO-ból való kiválás a jobb? Mi a véleményed?

Figyelt kérdés

1864 - Azt mondták a magyarok : Benn kell maradnunk a Monarchiában, Ferenc József alatt, mert ha nem, lerohannak a cáratyuska szolgái, totálisan racionális kiegyezés.


Eredmény -> Trianon


Magyarázkodás: "A németek és a Habsburg Birodalom örökre megvéd minket, és a jó oldalon fogunk állni."


1941 - Benn kell maradnunk az Antikomintern paktumban, mert ha nem, lerohannak a szovjetek.


Eredmény -> még mínusz három magyar falu, nyilas-uralom, Benes-dekrétumok, 100.000 megerőszakolt magyar nő, a magyar kultúrkincsek megsemmisülése, koncepciós perek, Rákosi-korszak.


Magyarázkodás: "A németek már mindent elfoglaltak, a japánok is, végre a jó oldalra fogunk állni."


1954-55 - Varsói Szerződés


Rákosi-rémuralom, szegénység, nyomor, diktatúra, Andrássy-út, a magyar gazdaság csődbemenetele.


Magyarázkodás: "Végre a jó oldalon fogjuk ki vívni az antiimperialista proletár világforradalmat"


1956 - Független, szabad, semleges Magyaroszág kikiáltása.


1962 - Baráti jobbot kell nyújtani Csehszlovákiának a szocializmus építésére, hogy az ottani klerikálfasiszta erők át ne vehessék a hatalmat.


1999 - Lehet, hogy a Monarchia, a Tengely, a Varsói Szerződés országai elbuktak, de a NATO sohasem fog, meg úgyis lerohannak a jugoszlávok, és végre a jó oldalra fogunk állni.


Most a NATO égisze alatt megyünk harcolni az IS ellen, akivel senki dolgunk sincsen !!!!! Emiatt jelentősen nő a terrorfenyegetettség és mivel gyakorlatilag küszöbön áll egy világháború, amit minden konfliktus egyre élez, mi mint a NATO leggyengébb lánszemeként, pont a NATO határán leszünk, ha a keleti blokk dügödt hada elindúl. Egyetlen racionális dolgot tehetünk : Kilépni a NATÓ-ból ! Mit gondolsz?


2015. márc. 6. 16:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Jaj istenem, de be vagy szrva. Milyen keleti blokk dühödt hadáról beszélsz te szerencsétlen idióta?!?!?! És miért lenne a keleti blokk dühödt hada ellen ha nem lennénk nato tagok? Akkor védelem nélkül ennének meg 30 perc alatt. Az jobb?
2015. márc. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
Én inkább azzal indokolnám, hogy a történelem során soha egyetlen európai ország sem segített nekünk semmiben, ezután se fognak, NATO ide vagy oda. Egyetlen kivétel talán az, amikor a náci Németország és a fasiszta Olaszország visszaadta nekünk az elcsatolt területeink egy részét a bécsi döntésekkel, de persze ők is megkérték az árát.
2015. márc. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy esetleges orosz-NATO konfliktus esetén tökmindegy, melyik oldalon állnánk, vagy nem állnánk. Egyszerűen útban vagyunk, mindenképp szét lennénk lőve. És itt van az igazi probléma, nem ott hogy melyik oldalra álltunk a történelemben. Ajánlom figyelmedbe Huntingtont.

Az hogy beszállunk az IS ellen jó eséllyel pontosan ugyanannyi magyarországi merényletet fog okozni, mint az hogy az al-Kaida ellen is tevékenykedtünk (0). Egy terrorszervezet a nyilvánosságból él, mi meg senkit sem érdeklünk.

2015. márc. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, feleslegesen strapáltad magad a felsorolással, a történelem nem így működik.


"a történelem során soha egyetlen európai ország sem segített nekünk"


Például? Mikor volt szerződéses kötelezettsége a Nyugatnak, h segítsen nekünk és nem tette?


"esetleges orosz-NATO konfliktus"


Nem lesz ilyen konfliktus. Nem véletlen, h mióta létezik a NATO, azóta tagországot még nem érte külső támadás.

2015. márc. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
"történelmi párhuzam" - wtf? - ez inkább egy rulett szisztéma, háromszor a pirosra, nem jött be, most megpróbálom a feketét?!
2015. márc. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

"a történelem során soha egyetlen európai ország sem segített nekünk" Például? Mikor volt szerződéses kötelezettsége a Nyugatnak, h segítsen nekünk és nem tette?"


Jól látod ! Teljesen felesleges a NATO-hoz tartozni, mert ha baj van úgyse segítenek nekünk, ahogy Mohácsnál, Nándorfehérvárnál, 1956-ban sem és igen ezekben az esetekben, mind a szavukat adták !!


"Egy esetleges orosz-NATO konfliktus esetén tökmindegy, melyik oldalon állnánk, vagy nem állnánk. Egyszerűen útban vagyunk, mindenképp szét lennénk lőve."


Jah...csak nem mindegy ha jönnek az oroszok,IS,Kína tengely, hogy NATÓsok vagyunk vagy sem, mert akkor beaprítanak minket -.-

2015. márc. 12. 15:27
 7/14 anonim ***** válasza:
87%

Egy dolog nem stimmel a fejtegetésedben, márpedig az, hogy minden korábbi példánál mi a feltörekvő, de gyengébb oldalra álltunk a "világ uraival" szemben. És ez nem utólagos okoskodás, azt nézd, hogy az adott konfliktusokban (I., II.világháború és hidegháború) a szemben álló felek mekkora gazdasági erővel rendelkeztek.


Inkább attól érdemes tartani, hogy a politikai vezetésünk túlzottan elkötelezi magát az oroszok mellett.

2015. márc. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nagyjából egyetértek a harmadik válaszolóval, ha a Varsói szerződés államai megindultak volna Nyugat felé, akkor Ausztrián is átgázoltak volna, sőt Bécset megkínálták volna atommal is, ha kell, pedig Ausztria az 55-ös államszerződése révén semmilyen katonai vagy gazdasági szövetségnek nem lehetett része! Tehát nem az számít, hogy független vagy-e, hanem az, hogy hol vagy. Egyébként ha ennyire félsz az oroszoktól, akkor az ironikus módon plusz érv a NATO tagságunk mellett! Egyrészről minket is védene a teljes NATO haderő, másrészt ha minden összejön, és Ukrajna végül a nyugati tömb mellett köt ki, akkor a NATO keleti határa épp most kerül kb. 1200Km-rel keletebbre.
2015. márc. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Azért az túlzás,hogy az IS-el semmi dolgunk sincsen, mivel azoszmán birodalomra visszautalva,"igényt tartanak" Magyarországra is.És azért a Monarchiában sem csak azért maradtunk,mert félni kellett az oroszoktól.Az adott körülmények között,a lehető legjobb döntés volt.Túl friss volt még az elbukott "48-'49-es Szabadságharc emléke. Amúgy a magyar politikusok a Habsburgoktól függetlenül is nagyon "harciasak" voltak mindkét világháborúban,szóval Trianon sem csak a "kiegyezés" hozadéka és a 2. világháborús szerepünkön is el lehet vitatkozni.Már úgy értem azon,hogy mi más választásunk lett volna? Semlegesség?Sztálin?Ugyan már...A Rákosi-rendszer,a Csehszlovákiának nyújtott "baráti" jobb meg,szintén nem önkéntes alapon valósult meg,nemdebár?A Nato-tagság viszont igen.Persze könnyen megtörténhet,hogy megint a vesztes oldalon állunk,de ezesetben szerintem, végképp nincs választás.Ha a keleti blokk dühödt hada elindul, ahogy írod, ez a tagság lesz az egyetlen esélyünk.
2015. okt. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Eddigi életemben egyetlen választást/népszavazást hagytam ki, mert nem tudtam megítélni, mi lenne a jó döntés. Ez a NATO-csatlakozásról szóló népszavazás volt. Ma se tudnám.
2018. aug. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!