Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországról miért lépnek...

Magyarországról miért lépnek le az emberek, ahelyett, hogy itthon maradnának, összetartanának, és próbálnának valami hazafias, nemzeti érdekeket képviselő, rendpárti pártot megválasztani?

Figyelt kérdés
2015. márc. 8. 16:24
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
85%
Hosszú rossz időszakot apátia és menekülés követ. A változtatáshoz az embereknek már valami sikerélmény kellene ami kirángatja őket az apátiából.
2015. márc. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
57%

"Gyakorlatilag az olyanok miatt, mint az első nem maradnak az országban normális emberek. Én is pont ezért adtam fel ezt az országot és húzok nyugatra."


Szóval az a bajod, hogy szidom a csodálatos Magyarországodat és hazug módon méltatom a nyugati világot, hogy ott mennyivel jobb minden, mint itt, ezért megsértődsz és elmész a nyugati világba élni, ahol nem is annyira jó, mint ahogy én azt gonosz módon állítom. :D

2015. márc. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:

"A nemzeti izé meg nem tudom, hogy mire jó, már most is az megy íjászkodni ősmagyar viseletben, aki akar. Tök értelmetlen ezt az egészet erőltetni."



Szükség van egy egészséges nemzettudatra, és az embernek büszkének kell lennie arra a közösségre, amelyikhez tartozik. Amíg nem remeteként barlangban éljük életünket, addig közösségekhez tartozunk, és ezek egyike a nemzet. A nemzet történelme határozza meg az a múltat, amibe belegyökerezünk, a nemzet kultúrája formál minket akár tetszik, akár nem. Szembe lehet menni a nemzeti eszmékkel, de az embereknek szükségük van, hogy érezzék, tartoznak valahova. A nemzet nem csak egy fogalom egy értelmező kéziszótárban, hanem az identitásunk szerves része. Jó az, ha az ember sorsközösséget tud vállalni egy közösséggel.


Tisztában vagy azzal, hogy mind az amerikaiak, angolok vagy más nemzetközösségiek, a franciák, a németek vagy mások mennyire nemzetiesek ? Az USA-ban kitűzik a házakra az amerikai zászlót, franciáknál a Marseillaise-t énekeltetik a gyerekekkel óvodákban, általánosokban és gimnáziumokban reggel, iskolában első óra elkezdésekor, a skótok meg büszkén hordják szoknyájukat. Ilyen alapon ők is középkoriak ?


Az Egyesült Államokban mind vallási, mind nemzeti jelképek gyalázása miatt pereltek sokszor még 14 (!) éveseket is.


Nem azt mondom, hogy mindig íjászkodni kell, hanem hogy minimálisan a nemzeti ünnepeinknek adjátok meg a tiszteletet, illetve aki ilyen szinten réved a hagyományőrzésbe, azt ne kezeljétek cirkuszi látványosságként.

2015. márc. 8. 17:18
 14/38 A kérdező kommentje:
A rendpártiságot ti hogy képzelitek el, miért ilyen negatív dologként értelmezitek ? Én úgy képzelem el a rendpártiságot, mint ahogy az amerikaiak: valaki rendőrre vagy más egyszerű állampolgárra, lakosra támad, akkor a megtámadottnak jogában áll megvédenie magát még lőfegyverrel is és nem szórakoznak fölöslegesen pereskedéssel, mint a boros gazdánál.
2015. márc. 8. 17:22
 15/38 anonim ***** válasza:
27%

"Az USA-ban kitűzik a házakra az amerikai zászlót, franciáknál a Marseillaise-t énekeltetik a gyerekekkel óvodákban, általánosokban és gimnáziumokban reggel, iskolában első óra elkezdésekor, a skótok meg büszkén hordják szoknyájukat. Ilyen alapon ők is középkoriak ?"


Igen, általában ezeket a primitívebb lakosok csinálják.

A Marseillaise pedig nem csak a franciák himnusza, hanem maga a zsarnokság elleni küzdelem jelképe is szerte a világon, nem mellesleg sokkal szívderítőbb, mint a magyar Himnusz.

Nem csoda, hogy sokkal szívesebben éneklik, mint mi a siratódalunkat.

2015. márc. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
13%

"Én úgy képzelem el a rendpártiságot, mint ahogy az amerikaiak: valaki rendőrre vagy más egyszerű állampolgárra, lakosra támad, akkor a megtámadottnak jogában áll megvédenie magát még lőfegyverrel is és nem szórakoznak fölöslegesen pereskedéssel, mint a boros gazdánál."


Egy rendpárti országban miért támadnak a rendőrökre a lakosok? Nincs ott rend?

2015. márc. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:

Nem véletlen ilyen a Himnuszunk, amilyen ... tatárjárás, Mohács, Rákóczi, 48, világháborúk, Trianon, 56... És ti meg egy örömódát akartok ezek után.. ? Mi nem 200 éves USA vagyunk aminek a földjén nem is pusztított jelentős háború...


Meg amúgy is a Himnusz egy imádság, egy fohász Istenhez, és nekem nem az érfelvágás jut róla az eszembe. Ami a harciasabb, pozitívabb hangvételű dalokat illeti, abból is akad bőven, és nem lesz semmi jobb attól, hogy megtesszük új himnusznak.



Légyszi ne játsszad a hülyét, a bűnözésről beszéltem. Amikor még MSZP kormány volt, volt rá eset, hogy valaki megfogta a betörőt, és fogva tartotta a rendőrök kiérkezéséig, aztán még őt rabosították személyi szabadság megsértése miatt. Vagy hogy a boros gazdánál felelősségre vonták a gazdát amiatt, hogy betört az illető, beleivott a mérgébe és meghalt tőle. Ilyen alapon ha valaki jelzés nélküli üvegben tárolja otthon a hypót, betör hozzá az illető, beleiszik véletlenül, a kutakodás során és a torkára gyógyul, akkor azt veszik elő, akihez betörtek.


Ezzel szemben az USA-ban ha ilyesmi történik, akkor megveregetik a megkárosított vállát, hogy "köszönjük, hogy segített lekapcsolni ezt a bűnözőt".

2015. márc. 8. 17:41
 18/38 anonim ***** válasza:
39%

"Nem véletlen ilyen a Himnuszunk, amilyen ... tatárjárás, Mohács, Rákóczi, 48, világháborúk, Trianon, 56... És ti meg egy örömódát akartok ezek után.. ?"


Na, szerinted miért húz el innen mindenki?

Vagy most szerinted akaszkodjak fel, mert 800 éve erre jártak a mongolok?

Szerinted csak a magyarok szenvedtek? Szerinted csak a magyarok hoztak véráldozatokat? Ne legyél ennyire primitív és szűklátókörű, nyisd már ki a szemeidet és less már utána a többi nép történelmének is.

2015. márc. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
33%

Vagy össze vagyok kötve valami végvári katonával a 15. századból és most nyervákolnom kéne azért, mert ő harcolt valahol Galambóc környékén?

Soha nem értettem ezt a gondolkodásmódot, hogy a hozzád hasonlók miért nem tudnak a jelenlegi bajokkal és azok megoldásával foglalkozni és miért ezeréves gyökérségeken keseregtek.

2015. márc. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 progizo ***** válasza:
93%
#1.: És a rend (ami nem mellesleg a lelke mindennek, ugyebár, még a normális életnek is, amire vágysz) meg a nemzetieskedés (ami tkp. magyarrá tesz minket; kötődést, otthont ad és nem valami hontalan senkit csinál belőlünk) szerinted miért zárják ki annak lehetőségét, hogy valaki idehaza tudjon boldogulni és jól élni? Egészséges középútról még nem hallottál ezek szerint.
2015. márc. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!