Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » ". Egy gyermek után is igényel...

". Egy gyermek után is igényelhető lenne a Főállású Anyaság (FAT). " -ez van a Jobbik Párt programjában. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Kiváncsi vagyok:-)
2010. febr. 15. 10:44
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
86%
sőt, ha megvonnák a kissebbségtől a támogatásokat, akkor is lehetne ilyen, értelmesebb célokra fordítani a magyar adófizetők pénzét. persze fontos lenne, h szintén csak magyar anyukák kapják meg a pénzt
2010. febr. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
38%

Én nem értek vele egyet anya napi 8 óra munka mellet is lehet az ember. Legyen több ovóda, és munkahely. Ez a javaslat is csak azért született mert a jobbik nem akkar a munkahely teremtés problémájával foglalkozni.

1 gyerekkel mellet pláne nem támogatom, csak ha van 3 6 év alatti gyerek, amikor már suliba kerülnek már nem fizetnék ilyet, csak ha beteg a gyerek.

2010. febr. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
57%
Hogy szerepel e azt nem tudom, de ha ezzel el lehetne érni, hogy a lusta cigány ne szüljön többet egynél, már az siker lenne. Mert ha megkapja a pénzt egy után is, akkor hátha nem csinálna többet... De nem ismerem az erre vonatkozó terveket.
2010. febr. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
62%

Utolsónak:

Minél több gyerek van, annál több a családi pótlék. Ami 3 gyereknél több esetében 16000 Ft/gyerek. Ha viszont tartósan beteg v. súlyosan fogyatékos akkor a csp már 23300 Ft.

2010. febr. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Ismerősöméknek van 5 gyerek, ők kapnak 75 ezer forintot.

Legalábbis ő ezt állítja.

2010. márc. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
23%

Én nem értek ezzel egyet. Senkinek nem tiltja meg senki, hogy akár csak egy gyerekkel is otthon maradjon ameddig tetszik neki. 28 ezer forintból nem lesz előrébb az, aki ezt anyagi okok miatt nem engedheti meg magának. Akik ezt eddig is megtehették, azoknak általában van annyi bevételük, hogy nem számít, ha az anya otthon van. Miért kéne őket támogatni? Mert egy családnak nem sok bevétel a 28 ezer forint, viszont állami szinten ennyi támogatást kifizetni nagyon sok. És ha már itt tartunk, engem meglep, hogy ezt pont a Jobbik akarja bevezetni. Mit gondolnak, a roma anyukák ezt nem vennék igénybe már az első gyereknél? Vagy ne szűkítsük le ennyire, szerintem igen sokan igénybevennék, akiknek büdös a munka, de megelégszenek azzal, ha jut sörre meg játékgépre pénz.

Nem is értem minek ez. Egy 3 éves gyerek mellől bárki elmehet dolgozni, nem dől össze a világ. Az erre szánt pénzt inkább a munkahely teremtésre kéne fordítani, azzal a családok, és az állam is jól járna.

2010. márc. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
41%
Nos szerintem jó javaslat, talán sikerülhet a demográfiai problémát megoldani. Egy anya nyilatkozott, neki tetszett.
2010. márc. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Kedves 20:49! Ennek nyilván lesznek feltételei, lehet, hogy erkölcsi bizonyítvány, lehet, hogy büntetlen előélet. Lehet mindkettő.
2010. márc. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
20:51-nek: Nem csak egy anya nyilatkozott eddig, én is anya vagyok, csak nem írtam oda. Előtted író vagyok, akinek nem tetszett.
2010. márc. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
20:52-nek: Nem tudom, hogy mennyire jogszerű viszont az ilyesmit feltételhez kötni. Erkölcsi bizonyítványt kaphat az is, aki bár bűnöző, de még sosem kapták el. És megeshet, hogy valaki büntetett előéletű, de pl. munkahelyi mulasztás miatt lett az. Ettől még lehet egy dolgos ember. Plusz ha statisztikát nézünk, általában a bűncselekményeket nem a nők (azaz az anyák), hanem a férfiak (azaz az apák) követik el nagyobb százalékban. Tehát ezzel nem igazán lehetne kiszűrni azokat, akik csak azért vennék ezt igénybe, mert addig sem kell dolgozni, és legalább tovább jár a pénz. Azt ugyanis nyilván nem lehet számonkérni, hogy ki milyen megfontolásból venné igénybe.
2010. márc. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!