Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Az emberek miért félnek a...

Az emberek miért félnek a Jobbiktól? Mi az a Jobbik programjában amit nem mernek vállalni?

Figyelt kérdés

Nekünk magyaroknak az rossz lenne ha sikerülne megadóztatni a multinacionális cégeket?

Rossz lenne ha felülvizsgálnák az adósságunkat, és elengednék egy részét, mint Lengyelországnak?

Rossz lenne ha bíróság ugyanúgy döntene roma és nem-roma ügyében? (Nem hoznák fel ok nélkül azt, hogy "etnikum-elleni" bűncselekmény.)


De most komolyan, mi az a Jobbikban, amit a magyar emberek többsége nem szeret, és hogy lehet az, hogy vannak emberek akik még mindig hisznek a Fidesznek, az MSZP-nek, és az MDF-nek.



Miért fáj az embereknek az, hogy Vona Gábor, és az egész Jobbik párt meg szeretné menteni az országot, meg szeretné állítani az ország kiárusítását?


Az miért nem tetszik az embereknek, hogy a Jobbik el szeretné törölni a pozícióhalmozást?

Az miért baj, hogy a Jobbik eltörölné a politikusok mentelmi jogát?


Sok ember szemében miért jobb a Fidesz a Jobbiknál? (Szerintem egyáltalán nem jobb, a Jobbik a jobb!)

Sok ember szemében miért hitelesebb Orbán Viktor Vona Gábornál? (Viktor már bizonyíthatott volna, mert lehetősége volt rá, nem tette.)


Ezen dolgok tudatában, miért nem adunk egy lehetőséget a Jobbiknak?

Én adok!


Mi a baj azzal a köszöntéssel, hogy: "Adjon az Isten szebb jövőt!" ??? (Bertha Szilvia ügye)


Mi félelemkeltő a Magyar Gárda, az Új Magyar Gárda egyenruhájában? MI félelemkeltő egyáltalán a Magyar Gárdában? Talán az, hogy az árvíz idején a homokzsákokat pakolták? Vagy talán az, hogy a jégverés idején megjavították a megrongálódott háztetőket? Én felnézek rájuk!


Miért lenne baj ha visszaállítanák a sorkötelezettséget? Nem azt mondom hogy 2 év legyen, meg másfél, vagy 1 év, de szerintem a 6 hónap, vagy 9 hónap SZÜKSÉGES lenne, mert már egy egész generációt fosztanak meg attól a katonai tudástól, aminek hatalmas hasznát vennénk egy háború esetén. (Köztudott, hogy nem vagyunk túl jó viszonyban a környező országokkal, Gondolok itt Szlovákiára, Romániára, Szerbiára)


Amúgy még én sem voltam katona, de pont abba a korcsoportba tartozok akit most soroznának, de nem bánnám azt a 6 - 9 hónapot.



Tudom szabály, hogy csak egy kérdést lehet feltenni egyszerre, és én írtam talán 20-at is. De ezek a kérdések egymáshoz tartoznak. Írhattam volna kijelentő modalitással, de azért írtam így, mert ezek igazából kérdéként merültek fel bennem.


Az, hogy miért szidják a jobbikot, kinek ártott?


Adjon az Isten szebb jövőt, és boldog új évet kívánok mindenkinek!


2010. jan. 1. 17:10
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
32%

azért mert szélsőséges nacionalista eszméket vallanak radikális neonáci fasiszta irrendta kirekesztő csürhe...nah azért....ezt akarják elhitetni az emberekkel


én viszont azt mondom h van amibe nem értek velük eggyet de messze nekik vannak a legjobb elképzeléseik és mindig akkor erősödik fel a radikalizmus amikor nehézségek vannak...és itt tenni kell nem csak nézni...


és azért szidják mert nme ártott senkinek de majd fognak azokanak akik felelősek...


Adjon az Isten egy élhetőbb szebb boldogabb jövőt!

2010. jan. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
36%

Nincsen kedvem oldalakat írni, ezt a témát más kérdések kapcsán tucatszor kiveséztük. Nekem az a véleményem a Jobbikról, hogy szakmailag megalapozatlan, érzelmi alapon kreált programjuk van, aminek gazdaságilag katasztrofális következményei lennének. A múltba tekintenek, teljesen korszerűtlen, régimódi szemlélettel. A Szebb jövőt! a leventemozgalom után pár éve a skinheadektől hallhattuk, talán nem csoda, ha nem bőrfejűeket szeretnénk a felelős döntéseknél látni. Én józan, humanista emberként elutasítom az etnikai megkülönböztetést, valamint mindenféle tan (legyen az vallási vagy tudományos) erőltetését.


Boldog új évet és gyűlölet nélküli, békés jövőt kívánok!

2010. jan. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Igen, elfelejtettem írni, hogy azt sem értem, hogy miért lenne az nekünk baj, ha valaki végre felelősségre vonná a korrupt politikusokat...?!
2010. jan. 1. 17:19
 4/37 anonim ***** válasza:
80%
Én nem félek tőle bárcsak megnyerné a választást
2010. jan. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
66%
SZEBB JÖVŐT! Csak a tudatlan ostoba egyének félnek tőlük, és persze azok, akik felelősségre lesznek vonva a bűneik miatt.
2010. jan. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
60%

A jó dolgok jöhetnek!

Igazságos korrupt-mentes politikusok,elszámoltatások,felelősségre vonások,egyenlőség.

A köszönéssel talán az a baj,hogy a Horthy rendszerhez köthető?

Nem tudom biztosan.


De !


A fasiszta,nyilas eszmékkel,jelképekkel,nyilatkozatokkal nem tudok egyetérteni.

Minden etnikumba vannak bűnöző egyének,egyáltalán nem jó megoldás a nem bűnöző egyéneket közéjük sorolni és az egész etnikum ellen fordulni párt és szervezet formájába.

Vagyis az egészet rossznak kiáltani ki!

A Horthy rendszerhez hasonló politika háborúba vagy polgárháborúba viheti az országot ez egy valós veszély. Amely most még nem világos egyes elvakult nacionalista,soviniszta,fasiszta és egyéb emberek számára.Akkor az lenne de adja az Isten hogy ne így történjen.


Szebb jövőt békés egymás mellett élésben,megegyezésben szélsőségek nélkül!!!

2010. jan. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
38%

Az első mondatban tökéletesen leírta a kommentelő

"azért mert szélsőséges nacionalista eszméket vallanak radikális neonáci fasiszta irrendta kirekesztő csürhe...nah azért...."

nah ezért..

(Köztudott, hogy nem vagyunk túl jó viszonyban a környező országokkal, Gondolok itt Szlovákiára, Romániára, Szerbiára)

erre meg csak azt mondom hogy egyedül Szlovákiával romlott meg a kapcsolatunk méghozzá azért mert bekerül a kormányba egy olyan nézeteket valló párt mint a jobbik.

Jan Slota féle bohóckodásra gondolok.

Na Magyarországon is pont ugyanez lenne a helyzet ha pozícióba kerülne a jobbik csak akkor a mi hibánkból romlanának meg a kapcsolataink...

Ezért félek a jobbiktól.

2010. jan. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
23%
mert egy szélsőséges párt és ha olvasol történelemkönyvet, sok szélsőséges dologból lett katasztrófa
2010. jan. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
70%
milyen kapcsolat romolhat még meg?már a legtöbb megromlott....én amúgy attól félek,hogy a választásoknál a szemét mdf fog nagyon sok szavazatot elorozni a seggf.j tudatlan Bokrossal,ettől kéne inkább félni nem a jobbiktól.B.Ú.É.K.
2010. jan. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem lehet egy bizonyos etnikum ellen fordulni párttal. Ezt én is elítélem!

De amikor én azt mondom, hogy nem szeretem a cigányokat, akkor azt nem úgy értem, hogy magát az egész cigány népet nem szeretem, hanem azokat akik a buszon nem bírnak viselkedni, mindenkibe belekötnek. Akik banákba verődve járnak, és sötétedés után félve lehet csak kimenni a házból. A bűnöző cigányokat nem szeretem, és beláthatjuk, hogy nem kevés van belőlük. Engem is értek már attrocitások. Nem a muzsikus cigányokkal, meg a hagyományaikat örző cigányokkal, a népi cigány ruhát viselő cigányokkal van bajom. Velük semmi bajom, az én szememben ők is ugyanolyan emberek mint akárki más, amíg normálisan tudnak viselkedni. De ha egy fehér magyar ember viselkedik úgy, ahogy nem kéne, akkor azt is megvetem.


És a jobbik se akar a cigányok ellen fordulni. Soha nem mondott olyat, hogy valakit is azért fognak elítélni mert cigány. De! Azt mondta, hogy megváltoztatják ezt a jelenlegi kétmércés döntéshozatalt.

Ha egy cigány megver egy magyart, akkor az a cigány nem számíthat komoly büntetésre.

Ha egy magyar megver egy cigányt, akkor az ügyet egyből etnikum elleni bűncselekmény magasságába emelik, és kapja a letöltendőt...

Itt van a probléma, és ezt sokan tudják.

2010. jan. 1. 18:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!