Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vallásos ember szavazzon-e?...

Vallásos ember szavazzon-e? Vállaljon-e politikai szerepet, legyen-e polgármester vagy képviselő?

Figyelt kérdés
Gyakran hallom, hívőktől is, hogy a vallásos ember ne politizáljon, és amilyenek a magyar pártok, ne is szavazzon. Én ezzel nem értek egyet, Ti mit gondoltok?
2010. febr. 16. 17:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

"Adjátok meg a császárnak, ami a császáré, s az Istennek, ami az Istené" - én egyetértek Jézussal.


Állampolgári kötelességünk elmenni szavazni, élni a választói jogunkkal. Ettől nem leszünk rosszabb keresztények. Ha nem mész el, akkor még a lelkiismereteddel is számolj el.

2010. febr. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"Én sem értek ezzel egyet, és a templomban is (legalábbis ahová én járok) többnyire arra buzdítanak, hogy menjenek el szavazni a hívek."

Az teljesen rendben van ha szavazásra buzdítanak. Éljenek minél többe a jogaikkal.

A baj ott kezdődik, ha azt is megmondják kire kell szavazni!

2010. febr. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"Elárulnád a vallásnak mi a fene köze van pont a jobbikhoz?

Ahoz a párthoz akiknek követői többnyire zsidó és cigány gyűlölő??????

Vagyis a Biblával pont szemben áll. Hiszen ellentmondásban áll pl.: a fő bűnökkel


Jobbikosok tudatlanok, primitívek, szánalom


Szerinted ez a válasz nem hasznos.


Ez a válasz 45%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 64%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:22"



te túráztasd magad... nem áll jól

2010. febr. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

ma 18:07:

nem jól tudod ugyanis nem kötelességünk hanem jogunk van elmenni szavazni. Nagy különbség!

Ugyanis ha kötelesség lenne akkor kötelező lenne elmenni de én úgy tudom nem kötelező szavazni

2010. febr. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 lsandor válasza:

1. Jézus követői „nem . . . része a világnak” (János 15:19).

 2. A keresztények Krisztust és a Királyságát képviselik (János 18:36; 2Korintusz 5:20).

 3. A keresztény gyülekezet egységes a hitnézeteiben, és tagjait a Krisztuséhoz hasonló szeretet szálai fűzik össze (1Korintusz 1:10; Kolosszé 3:14).

 4. Akik megszavaznak egy bizonyos tisztviselőt, azok is felelőssé válnak azért, amit az a személy tesz. (Figyeld meg az 1Sámuel 8:5, 10–18-ban és az 1Timóteusz 5:22-ben feljegyzett szavak mögött meghúzódó alapelveket.)

 5. Jehova úgy tekintette azt, hogy Izrael látható uralkodót akart magának, mint annak jelét, hogy elvetették Őt (1Sámuel 8:7).

 6. A keresztényeknek beszédbeli nyíltsággal kell szólniuk, amikor az embereknek – bármilyen politikai meggyőződést valljanak is – Isten Királyság-kormányzatáról beszélnek (Máté 24:14; 28:19, 20; Héberek 10:35).

2011. okt. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Persze, így is fel lehet fogni, hogy jogom van elmenni szavazni. Azért írtam azt, hogy állampolgári kötelességünk elmenni, mert csak így vagyok teljes jogú tagja a társadalomnak.

Úgy is gondolhatom, hogy nem megyek el, minek az, úgysem lesz jobb. De akkor ne is akarjak semmit, ne is kérjek számon semmit a kormányon. Mindenkinek magánügye, hogy el megy-e vagy sem. Én megtettem, ami tőlem telt, a legjobb belátásom szerint cselekedtem, oda tettem az egy x-et, ahová én jónak gondoltam.


Azért van demokrácia és nem diktatúra, mert lehet választani. Ki mit szeretne.


Persze már a mai demokrácia sem hasonlít a régi görögre, de hát ez van.

2011. okt. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!