Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Működik egy kapcsolat két...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Működik egy kapcsolat két eltérő szubkultot képviselő ember között? Jártál már másik szubkultba tartozóval? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Ha 2 teljesen eltérő szubkultba tartoznak?

Ilyenekre gondoljatok pl.:

rapper-rocker

punk-technos

rapper-skinhead


Satöbbi, most nem akarom vég nélkül sorolni, pedig lehetne még....


Azért ezek közül van amelyik teljesen kizárja a másikat, nem?


És ti jártatok már olyannal, aki nem a ti szubkultotokba tartozott? Mi lett a vége? Milyen volt?


(Ja, és légyszi ne gyertek a betanult szöveggel hogy "illik kinőni, stb." mert:

1. engem most érdekel a kérdés, nem 10 év múlva, 1 nap alatt meg úgysem "növi ki senki"

2. az emberek általában nem növik ki, ezt csak Kelet-Európában hiszik, nézz meg nyugaton öreg rockerek és öregek ugyanúgy szubkultba tartoznak. Magyarországon azért nincsenek vagy csak kevesen ilyenek, mert a régi generáció NEM ISMERTE és MA SEM ISMERI alapjaiban ezeket a dolgokat - meg aztán '89 előtt el sem nagyon jutott, csak hézagosan - az új generáció meg még nem öregedett meg)


Na ennyit a végére, várom a válaszokat, egyéni vélemény érdekel


2010. jan. 7. 16:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ott bukik el a dolog, hogy az életszemélete teljesen más két szubkultúrának. Én például nem birom megérteni hogy miért kell dallamtalan zenére hullarészegen csillivilli "d.gjatokmeg" ruhákban táncolni. De ez csak egy. Más még szerintem az életcél. De igazábül ha nem vagytok egy véleményen azon sztem már elbukik a dolog. Most nem arról van szó hogy veszekedtek bizonyos dolgokról, hanem arról hoyg teljesen másképp tekintetek sok dologra.

Én nem járnék pl diszkóssal, de még punkkal sem, meg ugy egyéb szubkulturából valóval sem, mert én meg így gondolkodok. Szóval...

Azért remélem segítettem vmit.

19/L

2010. jan. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 BeerHunter ***** válasza:

Teljesen eltérőről nem tudok nyilatkozni. Barátnőmet nem tudnám konkrétan szubkultba sorolni, imád discóban táncolni, szereti az olyasmi zenéket, de Eddát is szereti pl. Én rocker vagyok, nem szeretek táncolni, inkább sör mellett nézni:), a jó zúzós metált, rockot szeretem, és mondhatom, hogy nagyon jól meg vagyunk így is. Nálunk nem ez a fő szempont. Zenéből mindenki hallgatja a sajátját:)

Én személy szerint nem tudnám elképzelni magam egy rapper vagy emos mellett. Remélem segítettem:)

2010. jan. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nem a rockerséget növik ki, hanem az előitéleteket és megtanulnak tolerálni másokat. remélem neked is sikerülni fog. Más: nyilván vannak rosszfejek meg jófejek is minden stílusban. van jófej emo meg rosszfej punk meg ilyesmi. Jó esetben az ilyesmi senkit nem akadályoz meg abban, hogy párt találjon.

18.L

2010. jan. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja, köszi, amúgy erre gondoltam én is.....mert azt könnyű rávágni hogy csak egy zene, de ez nem igaz....én sem tudok elképzelni egy rasszista skinheadet egy amcsi néger rapet hallgató akárki oldalán
2010. jan. 7. 16:32
 5/9 anonim ***** válasza:
ezért rosszak a szubkultúrák. mert valakihez tartozol, de valakitől meg végérvényesen elidegenít. és ha igazából tök jól megértenék egymást? akkor is elidegenedésre vannak itélve, csak mert az egyik "rasszista skinhead" a másik meg "nagymenő rapper"?
2010. jan. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

ma 16:42-es, megértem a véleményed és az az igazság hogy átéltem már ezt az elszakítós dolgot.....de nézhetjük úgy is, hogy mindenkinek van egy adott gondolatvilága, egy példa a rasszizmus...szóval aki alap rasszista beállítottságú az tini korában keresi azt a szubkultot ami ezt fejezi ki, amivel egyetért, és ezért lesz belőle mondjuk rasszista skinhead.......na mindegy, szóval csak azt akartam mondani, hogy ezek a dolgok szubkultúrák nélkül is megvannak nem?


Feltehettem volna a kérdést úgy is, hogy két teljesen más felfogású, nézőpontú ember bírhatja-e egymást?

2010. jan. 7. 16:45
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem a kinövésről van szó, de ha te zenei ízlés alapján választasz párt az elég érdekes lehet.


De hogy válaszoljak a kérdésedre, az én barátom hardstyle dj, számomra az elején ez teljesen elviselhetetlen volt. De szépen lassan én is megszerettem. Nem érdekel, hogy mást hallgat ha attól még vannak közös pontok az életünkben. A legfontosabbak a nézetek, nem kell punknak lenned, hogy igénytelen legyél, tehát összeillesz vele. Persze ez nem sértés volt, nem rád célzom, csak általánosságban beszélek. Ha emiatt aggódsz, szerintem nyugodtan vágj bele, meg tanulhatjátok elfogadni egymás dolgait ha igazán nagy a szerelem, ha meg nem akkor időben ki fog derülni. De egy próbát mindenképpen megér.

2010. jan. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Pont erről szól, hogy nem én válogatok zenei ízlés szerint, hanem.....


de amúgy köszi a válaszokat

2010. jan. 7. 17:20
 9/9 anonim ***** válasza:
Mivel midnegyik kategória érintettjei idióták, sztem van esély.
2010. jan. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!