Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vallásos ember szavazzon-e?...

Vallásos ember szavazzon-e? Vállaljon-e politikai szerepet, legyen-e polgármester vagy képviselő?

Figyelt kérdés
Gyakran hallom, hívőktől is, hogy a vallásos ember ne politizáljon, és amilyenek a magyar pártok, ne is szavazzon. Én ezzel nem értek egyet, Ti mit gondoltok?
2010. febr. 16. 17:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
35%
Csak is Jobbikos!
2010. febr. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
66%
Szerintem nyugodtan szavazhat vallásos ember is.Akár erre,akár arra.Ezért senki nem fogja megbüntetni.
2010. febr. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%
Nem hiszem, hogy ez vallási kérdés. Inkább lelkiismereti. Én pl. hívő vagyok, de nem hallottam még senkitől, hogy önmagában e miatt el kellene fordulni a politikától. Még a Vatikán se mondja ezt. A pápák pl. rendszeresen találkoznak helyi és külföldi politikai vezetőkkel, képviselőkkel, mindenféle csoportokkal. Én egyébként nem fogok szavazni, mert nekem ez az egész méltóságon aluli, de korábban többször szavaztam. Csak mostanára telt be a pohár. De nem vallási okokból.
2010. febr. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
28%

ma 17:13

Elárulnád a vallásnak mi a fene köze van pont a jobbikhoz?

Ahoz a párthoz akiknek követői többnyire zsidó és cigány gyűlölő??????????????

Vagyis a Biblával pont szemben áll. Hiszen ellentmondásban áll pl.: a fő bűnökkel


Jobbikosok tudatlanok, primitívek, szánalom

2010. febr. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
68%

szerintem is nyugodtan szavazhat és kell is szavaznia, mert az ő jövőjéről is van szó, neki is van véleménye, hogy kit szeretne inkább hatalmon látni..


de szerintem az soha nem jó, hogyha egy vakbuzgó, vallásos ember próbál egy pártot, országot vagy várost irányítani. ez azért nem jó, mert ő nem csak társadalmi de erkölcsi, vallási szempontból is irányít, amivel önmagában semmi probléma nem lenne, de az egyházi és társadalmi problémák sokszor ellentétben állnak egymással és tapasztalataim (és a történelem könyv)szerint ebből soha jó még nem sült ki. gondoljatok csak bele az egyház kivételével miért akarta mindig mindenki, hogy az egyházi és politikai rendszer külön váljon?!

2010. febr. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
40%

"Csak is Jobbikos!"


Hát, a középkori inkvizítorok biztosan a pártodra szavaztak volna.

2010. febr. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg 7 millió vallásos ember van MO-on szóval nem tudom miről beszélsz.
2010. febr. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
24%
Vállaljon, persze, akár pap is, csak ne döbbenjen meg, ha úgy bánnak majd vele az ellenfelei, ahogy.
2010. febr. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Olvastam a Jobbik programját, nincs benne kifejezetten cigány- vagy zsidóellenes semmi. Persze, a jobbikosok között sok buta antiszemita van és a cigányokat a magyarok 99%-a nem szereti.
2010. febr. 16. 17:56
 10/16 anonim ***** válasza:
Én sem értek ezzel egyet, és a templomban is (legalábbis ahová én járok) többnyire arra buzdítanak, hogy menjenek el szavazni a hívek.
2010. febr. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!