Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Felsőoktatásban tanulók!...

Felsőoktatásban tanulók! Szerintetek be kellene engedni pártpolitikát az egyetemen?


2015. márc. 24. 16:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmi keresnivalója a politizálásnak az iskolákban/egyetemeken.
2015. márc. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%
igen a politika az élet szerves része.
2015. márc. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Interferencia válasza:
94%
Nem, nem és nem! Bőven elég nekünk a hallgatói képviseletek/önkormányzatok tevékenysége is...
2015. márc. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetem nem erre való.


A szex mégszervesebb része az életnek, mégsem gruppenek mennek az előadótermekben.

2015. márc. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen.
2015. márc. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem az iskolában tanulással foglalkozzanak főleg hogy az egész arra megy ki, hogy a fidelitas kinevelje egy új generációt aminek a legfőbb szórakozása a feljelentgetés.
2015. márc. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Felsőoktatás már nem iskola, ahol az emberek csak magolnak, hanem itt komoly viták szoktak lenni, néha a poltikáról, én inkább kivontam magamat ebből.


Amúgy nem vagyok fidelitasos....

2015. márc. 24. 16:36
 8/12 anonim ***** válasza:
10%
Nem. Az életből kitiltanám a politikát és a vallást.
2015. márc. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az igaz, hogy az egyetem nem olyan "iskola" mint egy gimi, hogy kicsöngetnek meg becsöngetnek és feleltetés van...


Hanem sokkal lazább kötöttségekkel működő szellemi műhely, ahol felnőtt emberként kezelik a hallgatókat.


De ez miért indokolná azt, hogy kezdjen el mindenki politizálni? Az egyetem nem erre való. Ott is mindenki a napi dolgát végzi, és rengeteg hallgató és tanár van, aki nem azért megy egyetemre, hogy politizáljon. Vagy nem érdekli, vagy a napi munkájával nem fér össze, hogy a pártokról cseverésszen és vitatkozzon. Az egyetemeken a tudományokkal foglalkoznak és nem a napi politikával.


Persze a hallgatók alakíthatnak maguknak klubokat, köröket, kocsmatársaságokat, szervezeteket, ahol politizálhatnak, ha hasonló érdeklődésű körűek kerülnek össze. Ezzel semmi baj nincs, az ő dolguk. De nem kéne ezt ráerőltetni olyanokra, akik nem ezért vannak az egyetemen.

2015. márc. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Attól függ mi a politika tartalma.


Ha a politika a közügyek magas színvonalú megvitatása, vezető értelmiségiek, közgondolkodók, írók, szociológusok, politológusok nyilvános diskurzusa, akkor igen.


Ha a politika a hatalom megszerzésének és megőrzésének technikája, pártok reklámozása, pártszervezetek létrehozása, tagtoborzás, kampány akkor természetesen nem.

2015. márc. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!