Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez fogja majd növelni a...

Ez fogja majd növelni a minőséget a felsőoktatásban?

Figyelt kérdés

"A Szegedi Tudományegyetemről akár négyszáz embert is elküldhetnek. Szabó Gábor rektor szerint kritikus a helyzet, hiszen például az egyetem klinikáin már így is orvos- és nővérhiány van. A rektor kiemelte: sok esetben speciális képzettséget igénylő munkakörről van szó, emiatt akár az is előfordulhat, hogy bizonyos képzések megszűnnek. A nyugdíjas professor emeritusok közül sokan doktori iskolák kulcsemberei, speciális, az elitképzést meghatározó kurzusok vezetői. Szabó Tibor szerint egyes területeken a szolgáltatások megszűnnek, másutt csak jóval alacsonyabb színvonalon folytathatók.Faragó Sándor rektor a lapnak azt mondta, ha elveszítik nyugdíjas korú kollégáikat, gondjaik lehetnek az egyetemre vonatkozó akkreditációs követelmények teljesítésével is. Az egri Eszterházy Károly Főiskolán pontos számot még nem tudtak mondani, de Hauser Zoltán rektor közlése szerint a dolgozók 20 százaléka nyugdíjas korú, ráadásul az érintettek jó része olyan stratégiai szereplő, akit nehéz lesz pótolni. Az Eötvös Loránd Tudományegyetemen az Eduline.hu információi szerint 78 oktató, kutató és tanár jövője kétséges, további 131 alkalmazottat pedig biztosan elküldenek."


[link]


2013. febr. 2. 20:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Látszik, hogy ok nélkül tüntetnek az egyetemisták! A rektorok is ok nélkül csatlakoznak hozzájuk.

Bár az is igaz, ha alig lesz államilag támogatott hely az egyetemeken, akkor nem kell ennyi oktató sem, mert hallgatói is a töredéke lesz a mostaninak.

Ha kevesebb a hallgató, akkor kevesebb embert könnyebb oktatni, mert nincs zsúfoltság. ezért növekszik majd a minőség.

Legalábbis a Fidesz szerint.

2013. febr. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez az új oktatáspolitika. Ami igazán lényeges, és a műveltséget, a tudást segíteni, onnan kivonják a forrásokat, a tanulást ellehetetlenítik. És persze mindeközben brutális adókat szednek, hogy finanszírozzák saját korrupt üzleteiket, hogy Simicska továbbra is kapja a zsíros megbízásokat, és hogy ingyen eltartsunk egy olyan népcsoportot, aminek 90%-a bűnözésből él, és képtelen lenne fenntartani magát.
2013. febr. 3. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
8%

""Kirúgnak több száz egyetemi alkalmazottat""


Mszp-és félrevezetés!


A pontos "cím":

Akár többszáz nyugdijas korú tanárnak is nyugdíjba kell vonúlnia vagy a munkát választania az új törvény szerint ami nem engedi, hogy egyszerre legyen nyugdijas is valaki és vagy aktiv dolgozó.


Ezzek szerint senkit nem rugnak ki hanem mivel elérték a nyugdij kort nyugdijba kell vonúlniuk. Vagy esetleg a munkát választaniuk.

Legalább a fiatal tanároknak akik esetleg nem tudtak eddig elhelyezkedni lesz állásuk.

2013. febr. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

ma 01:54


Tipikus. Hanem lehet kimagyarázni akkor személyeskedünk. Barom.

2013. febr. 3. 11:16
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#4-hez. Ha véletlenül veseműtétre van szükséged, de a professzort éppen nyugdíjazták, menj másikhoz (ha tudsz). Ha ez sikerült, ott állj sorba. Tudom,hogy nem bírod egy hétnél tovább, de a sor vége 6 hónap. Persze ha nagyon sok pénzed van... Mert azt látnod kell, hogy ekkora törvényszegés a profnak is nagyon veszélyes. Mit is mondhatnék. Talán amit Tiborcnak mondtak: Tűrj békességgel! De szép temetésed lesz (ha a rokonaidnak van pénzük).


A felsőoktatás nagyon megérett az átszervezésre. Olyan ez, mint amikor a porcelánboltban csupa eladhatatlan és idejétmúlt termék van kiállítva. Át kell rendezni, sok mindent cserélni. De nem az elefántot küldik rendet rakni. Valami porcelánszakértőt. Aki finom ujjú segítőket visz, és úgy vezényli őket.

A felsőoktatásba atombombával mennek. Tényleg minden elavult pusztulni fog. Meg a jó is.


Lesznek szakok, amelyek nem fognak indulni. Ez a kisebb baj. A nagyobb, hogy lesznek, akik megkezdett szakjukon egyes tárgyakat nem hallgathatnak, mert nem indul. Az ok rendkívül egyszerű. Bizonyos ismeretekhez komoly előélet kell. Néhánynak még van, de nincs utánpótlás. Ilyen, sok év óta forráshiányos, társadalmilag egyre jobban lenézett helyekre miért mennének a kitűnők? Megélni nekik is kell, elmélyült tudományos munkára ugyan képesek lennének, de az ipar, szolgáltatás jobban kap utánuk. Legalább nem külföldre mennek. Akik meg ott vannak, hogy legyen munkájuk, szép csendben előre kiadják a vizsgakérdéseket válaszokkal. És nem néznek oda, amikor használják. 4-5 év múlva az így átment hallgató már tanársegédként ténykedik a következő generációnál. Vajon mit adhat elő az órán?

Kicsit kihegyezve, de röviden nem lehet árnyaltan fogalmazni. Van baj. Nemcsak azért, mert most otrombán piszkálják a felsőoktatást. Ha nem tennék, akkor is lenne, csak más jellegű. Türelmes és szakértő terápiára lenne szükség. De nem lehet, mert a politika, a társadalom, és benne a hallgatók is, nem akarják. Ki ezért, ki azért, de nem. Tehát a beteg csak nagyon lassan gyógyul. Túl fogja élni, de keveset lehet számítani rá.

2013. febr. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

ma 09:37


Azért ennem olvass utána. Ez kb a nyugdíjasokról szól, de elbocsátások ugyanúgy vannak. ÉS ez nem középiskola, hogy majd lesz hely az újaknak. Egyetemeken a nagy szaktudásúaknak kell dolgozni. De a másik, hogy ha közben tanárokat küldenek el akkor vajon miből fognak újat felvenni?

2013. febr. 3. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!