Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lett a KDNP 1990-es célkitű...

Mi lett a KDNP 1990-es célkitűzéseivel? Most soknak épp az ellenkezőjét támogatják.

Figyelt kérdés
[link]
2015. márc. 25. 08:09
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

És ez a fideszre is igaz:


[link]

2015. márc. 25. 08:13
 2/21 anonim ***** válasza:
melyik sérült?
2015. márc. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
1, 2, 6, 7, 8, 9.
2015. márc. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
és hol is sérülnek?
2015. márc. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

1.: Médiatörvény, igaz ezt végül elkaszálta az EU.

2.: Hatékony, szakértő államszervezetről nem nagyon lehet beszélni jelenleg, egymás után jönnek a katasztrófális, idióta ötletek, 0 háttérmunkával.

6.: Az egykulcsos adó nem arányos közteherviselés. Ágazati különadók szintén nem arányosak.

7.: Állami földek ki lettek osztva haveroknak, több példaértékű mezőgazdasági vállalkozás tönkretételével.

8.: Alkotmánybíróság, Legfelsőbb Bíróság "átszervezése" (narancsosítása), bírok kényszernyugdíjazása, megüresedett helyek pártkatonákkal való feltöltése

9.: Nemzeti Bank "átszervezése", szintén a személyi változások elérése érdekében

2015. márc. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
a négyes és hatos pontot szórakoztató olvasni az egykulcsos adóra igennel szavazó párttól.
2015. márc. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

hujuj a médiatörvény aztán korlátozza a szabad sajtót... mikor külön iparág épül lassan, hogy legyen hol mocskolódni (mint pl a 444)

szerintem pont a többkulcs az aránytalan közteherviselés, büntessük aki tanult igazad van


a többi sem igaz egyébként ebben a formában, de ezek külön szót érdemeltek annyira nyilvánvaló tévedés

2015. márc. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Médiatörvény, ahogy írtam el lett kaszálva. Itt csak a szándék volt (van) meg.

Egykulcsos adón lehet vitatkozni. De valahogy az általában modellnek tekintett, legstabilabban működő skandináv államokban mind progresszív adózás van. Ágazati különadók egyébként hogy arányosak?

Ok, én éppen politikatudományt hallgattam, és több professzorommal együtt követtem nyomon az eszetlen ámokfutást, ami ment a 2-3. fidesz kormány alatt. De te azt mondod, nem úgy van, mert csak. Roppant meggyőző:D

2015. márc. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

én meg rengeteg mik-makot ültem végig, de nagy politikatudós, nem is várhatom el gondolom, hogy felfogd, attól, hogy mi van mondjuk a skandináv államokban hogyan ültethető át a magyar viszonyokra.

150 ezer nettó fölött mindenki kulák, hogyne... adóztassuk amíg a lába bírja...

vagy akkor tegyük be a KATAba mondjuk hogy az albi kiadásokból élők is kisadózók lehessenek... és akkor nincs ágazati megkülönböztetés, hiszen annyit rak hozzá a gazdasághoz mint azonos árbevételű kisiparos

jól mondom ugye?


politikatudomány :DD a skandináv államok is a politikatudománytól működnek jól

2015. márc. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Senki nem mondta, hogy egy az egyben át kell ültetni a skandináv gyakorlatot.

A tény az, hogy az eddigi többkulcsos adózási rendszer elég jól működött. Nem volt semmi épeszű indok a megváltoztatására, csak tippelni lehet, miért csinálták. Úgy lett volna értelme a dolognak, ha nem ölik meg az ingyenesen felsőoktatást, mert elég jó potenciálunk volt terjeszkedésre pl. az SSC-k terén. A kettő kombinálva tudott volna teremteni egy elég erős ágazatot. De így önmagában a dolog csak egy nagy értelmetlen kérdőjel.

Bármennyire is furcsa ez neked, de ha a társadalom politikai jelenségeit akarjuk tudományos igénnyel vizsgálni, akkor ahhoz a politikatudomány kell. Nem tudom mi a végzettséged, szakmád, de feltételezem te is tudod, hogy aki nem rendelkezik az adott területhez szükséges ismeretanyaggal, az a legtöbb esetben nem nagyon tud hozzájárulni az adott terület fejlődéséhez.

2015. márc. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!