Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Érdemes Magyarországon/Magyaro...

Érdemes Magyarországon/Magyarországgal tervezni? Itt maradni?

Figyelt kérdés

Nem akarok az ország ellen prédikálni,de csak a rosszat olvasni és hallani.

Érdemes itt jövőt tervezni ?

Tudom, hogy Bangladeshez képest jól állunk,de mi az EUban élünk és itt már más a helyzet.


Más országokban kisebb eséllyel esz ilyen-olyan beteg,de ha még jobb eséllyel gyógyulsz meg.Tovább élsz,boldogabb vagy stb.

Csak azt hallani és olvasni, hogy miben vagyunk lemaradva.

Már a szomszédos országokkal összevetve is.

Romániában legalább elkezdik a politikusokat felelősségre vonni.

Máshol könnyebb a diákhitelt visszafizetni,kisebb az áfa,jobban segítik a kezdő vállalkozókat,jobb az oktatás,több a pénz az egészségügyre,egészségesebben táplálkoznak.

A mezőgazdaságunk gyengébb annál amilyen lehetne.Nem tudunk élni a lehetőségekkel.

Lehetne sorolni.

Tényleg ennyire le vagyunk maradva?

Mi lesz itt 20-30 év múlva?



2015. márc. 25. 12:04
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
73%

Kedves Kérdező!


Nekem a 2018-as lesz a vízválasztó év ebből a szempontból, hiszen én 2018-ban szerzem meg a mesterdiplomámat.


2018-ban egy választás lesz, az országgyűlési, vagyis Fideszt leválthatjuk, de ha magyar nép a jobbikra szavaz, akkor nem lesz maradásom, megyek a másik hazámba, Lengyelországba.

Bár maradhatok is és politizálhatok is, de akkor mindent fognak rám mondani és nem lesz kiszámítható életem.


2017-ben lesz egy köztársasági elnök választás,akkor lehet, hogy Orbánt megválasztják egy megerősített elnöki pozicióba, na akkor értelmét veszti 2018-as demokratikus ellenzéki győzelem.

2015. márc. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
26%

Én azt gondolom, Orbán Viktor vezetésével, aki napjaink talán legokosabb, legtehetségesebb és leginkább a jövőbe tekintő politikusa a világon, Magyarország jelenleg a földkerekség leghaladóbb országa. A szoci korszak ész nélküli dúlásának köszönhetően nyilván mélyről jövünk, és idő, amíg igazán meglátszanak az eredmények, de az Orbán-Matolcsy-féle gazdaságpolitikának és a rendszer szilárd erkölcsi alapjainak köszönhetően úgy törünk fölfelé, mint egy rakéta. Nézz rá a számokra. A számok nem hazudnak. Európában mindenben élen járunk a foglalkoztatás javulásától kezdve a GDP bővüléséig. Világszinten is egyedülálló gazdasági csoda bontakozik ki éppen hazánkban.


Az összes szerencsétlen fiatal, aki most az ellenzéki agymosás hatására elhagyja az országot, nagyon-nagyon-nagyon fogja ezt bánni később. 10 év múlva Magyarországon élni és dolgozni az egész világon irigyelt privilégium lesz. Ti meg kimennétek Londonba mosogatni. Megáll az ész...

2015. márc. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 TamásTóth ***** válasza:
3%

Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy hol szeretne élni.


Forrásokat adnál kérlek az adott állításaidra, mert tényleg kiváncsi lennék, hogyan mérik hogy boldogabban él-e valaki mondjuk Ausztriában mint itt. (Mármint itt konkrét kutatási anyagokra esetleg "gazdasági" cikkekre gondolok)

Meg persze az is érdekelne, hogy mi az, hogy könyebb visszafizetni a diákhitelt, de nagyon sok pont könnyedén megkéröjelezhető, ezért kérnék forrásokat, hogy honnan is veszed ezeket.


Ettől függetlenül, ha van szakmai tudásod, akkor itt M.O-n is (egyelöre úgy áll a helyzet) "jól" tudsz élni. Ha betanított munkás vagy, akinek 8 általánosa van, akkor külföldön se lesz sokkal egyszerübb.


Van különbség a M.O-i életszinvonal és mondjuk a Német között, de nem elképesztően nagy, mitn egyesek állítják. (Értsd mosogatni, kulimunkát nem éri meg kimenni, azoknak ott se sokkal jobb az életük, mint itt)

2015. márc. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim válasza:
80%

Mar kint elunk. Azert en erosen gondolkozom azon, hogy gyermekeim eltoltsenek nehany evet Magyarorszagon. Talan a kozepiskolat? Azelott pedig megtanuljak anyanyelvi szinten az adott orszag nyelvet, ahol adott idoben elunk.


Ha egyszer kijutsz, megveted a labadat, nem szabad engedni a csabitasnak, hogy otthon azert megis jobb. Mert nem lesz jobb. Igy gondolom.

2015. márc. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
71%

Nos kettes fideszeske!


Én lehet Angliába mennék ki, az is lehet, hogy Bécsbe, de az is lehet, hogy Wroclawba, minden mindegy, csak el ebből az országból, bár az is lehet, hogy felveszem a harcot a diktatúra ellen.

2015. márc. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim válasza:
94%

@Tamas Toth


Valos pelda Nemetorszagbol, nemetul jo alapszinten beszelo magyarokrol:

repteren rakodik a ferj, keres 170-180 oraval 1500 nettot. Fizikai munka, de a kulimunka mar csak ilyen.

A feleseg pincerkedik, 1200-at keres 150 oraval.


Megtakaritasuk havonta legalabb 1000 euro.

2015. márc. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim válasza:
88%
Nem hiszem, hogy #2-es ironia nelkul irta volna, amit irt :)
2015. márc. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 TamásTóth ***** válasza:
48%

Én forrást kértem nem példát.


Példákból következtetéseket nem lehet levonni, csak ha független minta alapján vonunk le következtetéseket.


A forrásnál olyan tudományos cikkekre, kutatásokra gondoltam, ami ezzel foglalkozik és arra következtetésre jut mint, amit a kérdező is említett, hogy egy német/osztrák/francia/angol ember boldogobabb mint egy magyar.


Példát én is tudok mondani M.O-ról. Fárj dolgozik mezőgazdaságban rendes munkaidőben nettó 100, feleség nem dolgozik az idős apját ápolja kb 50-t kap érte.


150 nettó keresetből 40-t félretesznek.


Csak ezzel nem mondtam még semmit. Ebből nem következik, hogy jól élnek, vagy nem, vagy éheznek, vagy nem. Az meg föleg nem, hogy boldogok, vagy sem.


(Persze lehet megint lepontozni, mert forrást kérek az állítások igazolására.)

2015. márc. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Én is merem remélni, hogy amit a 2-es írt, az irónia, de sajnos nem lehetek benne biztos.


Nem tudom, hogy érdemes-e maradni, engem itthon tart a hazaszeretet, de amíg a kádárista gondolkodás van a fejekben, addig ha nem is feltétlenül a Fideszt, de mindig kádárista pártokat fognak megszavazni, így bármit is ér el az ember, bármikor ráteheti a kezét az aktuális vezetés.

2015. márc. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
96%

TamásTóth :

Nem az anyagi probléma a fő gond, hanem hogy mennyire lehet tervezni a jövőt. Egy olyan országban, ahol megvetik azt, aki saját erőből tud sikert elérni, nem biztos, hogy érdemes hosszútávon tervezni. Ahol hatóságilag akarják szabályozni az árakat, államosítják a magánnyugdíjpénztárakat, extraprofitot emlegetnek, a kapitalizmust gonoszként állítják be, stb., stb.

2015. márc. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!