Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mitől van az, hogy a határon...

Mitől van az, hogy a határon túli magyarokat akik Kárpát Medencén belül élnek, azokat egy fajta múltbéli rezetvátumban szeretnénk tartani?

Figyelt kérdés

Leginkább székelyföldre igaz


se 1867-1918 között, se 1940-1945 között nem akartuk őket fejleszteni, se szellemi, se gazdasági szinten se.


Most is úgy kezeljük őket rendszerváltás óta, mint régi magyar mentalitás fellegvára, miközben szerintem sok ottani fiatal is úgy élne, mint ahogy csomó nyugat-európai fiatal.



2015. márc. 28. 14:58
 1/4 anonim ***** válasza:

,,szerintem sok ottani fiatal is úgy élne, mint ahogy csomó nyugat-európai fiatal."


Szerinteeed? Miből gondolod? Nyilván szeretnének ők is (ahogy mindenki) olyan gazdag lenni mint a nyugateurópaiak, de nemhiszem hogy egy-az-egyben úgy akarnának élni.

2015. márc. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
38%

Kérdező, miért vagy ilyen magyarellenes?


Miért utálod ennyire a határon túliakat?

2015. márc. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
61%

Fejleszteni? Őket? Miért, ők valami tárgy, amit fejleszteni kéne? Szerintem mindenkinek önmagát kell fejleszteni. Más kérdés, ha konkrét segítséget kér az illető.

Most úgy kezeljük őket, mint egy tárgyat, amit fel lehet használni a saját kisstílű céljainkra. Miért is? Mert hagyják. Mert akarják. Hát megkapják.

Az önállóság nem autonómia kérdése. Fordítva, autonóm gondolkodású ember (és csoport) elérheti amit akar, mert független módon képes értelmezni a környezetét, sőt alakítani azt.

2015. márc. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ilyen hülye kérdést... Menj többet Erdélybe.. Székelyföldre, vagy akárhova... és próbáld meglátni hogy nem avval van a gond ha valaki hagyományőrző, ősi értékeket tartó, hanem avval aki ezt le akarja darálni a nyugati kultúra javára, mint te. Nem kell őket félteni, ha el akarnának "nyugatosiasodni" akkor megtehetnék, de szerencsére Erdély nem jutott olyan sorsra mint Mo, természeti adottságainak köszönhetően is és a történelem miatt is.

Fejleszteni nem őket kellene hanem sztem inkább téged. Ez nem bántás, csak tény.

Nincs olyan hogy régi magyar mentalitás. Ők nem műanyag silány minőségű ételeket esznek, hanem sokkal tisztább, maguk által előállított, igazi ételt, jobb esetben.

Ez pedig nem a múlt hanem a jövő, szerintem. A gazdaságot hagyjuk ki ebből (mivel más országban élnek és hozzátenném hogy Románia egy picivel előrébb van Mo-tól gazdasági dolgokban)

Sztem inkább az a bajod hogy nem érted miért akar egy fiatal a népéhez hűnek maradni, miért szeretik a népdalokat, a saját kultúrájukat, a népviseletüket, stb. Te egyáltalán ismered a kultúrád, vagy csak a nyugatra vagy nyitott és azt sem tudod mit jelent magyarnak lenni?

Ez ok, de akkor ne őket próbáld megtéríteni, hanem azt az életed éld amit szeretnél, akár felszínes értéktelen dolgokkal, műkajákkal, de mást ne próbálj erre rávenni, úgyse fog menni.

Szóval a múltbéli rezervátum elég rossz kifejezés. Pont azért tudtak megmaradni minden körülmények között, mert olyanok amilyenek.

2015. máj. 26. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!