Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A cégek utazási hozzájárulásai...

A cégek utazási hozzájárulásainál miért van kettős mérce a tömegközlekedést és az autót használók között?

Figyelt kérdés

Nálunk,akik kocsival járnak dolgozni, azok kevesebbe kerülnek a cégnek.Ugyanis a benzint csak 9 forinttal fizetik kilométerenként.


Úgy gondolom, hogy egyenlőség kellene.


Tehát, a munkahely és a lakhely közötti bérlet ára 15 ezer forint.

Akkor ezt a 15 ezer forintot adják az autóval közlekedőknek is benzinre.


Nálunk a tömegközlekedés műszaki színvonala rossz.Modern, klimatizált buszok közlekednek.Inkább szervezési problémák vannak.


Úgy gondolom, hogy az államnak nem kellene diszkriminálnia az egyéni, autós közlekedést választó embereket.


Ugyanis, ezeket a törvényeket, amik az utazási hozzájárulást szabályozzák, az állam határozza meg.



2015. márc. 31. 17:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor járj te is busszal és nem lesz ilyen probléma.


Nem egységáron fizetnek, hanem a keletkezett költségeket téritík meg.

2015. márc. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem járok busszal, mert rossz a menetrend és később értek haza, nem tudok vásárolni munka után.
2015. márc. 31. 17:27
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy ezzel akar a céged "környezettudatos" lenni, hogy a tömegközlekedést preferálja, az autósokat pedig diszkriminálja.
2015. márc. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Szinte az összes cégnél így működik az útiköltség térítés.Ez nem ennek a cégnek a sajátossága.


Az állam határozza meg az útiköltségtérítést, nem a cégek.

2015. márc. 31. 17:42
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem meg valahol ez teljesen természetes, igazából az is nagy luxus, hogy egyáltalán az egyéni közlekedésbe bármilyen formában beszállnak. Ha van A és B pont között olyan tömegközlekedési eszköz, ami eljuttatja a dolgozót a munkahelyére, akkor minek pocsékolni a pénzt a kényelemre? Akinek olyan jól megy, hogy saját kocsival furikázik, az szerintem fizesse is ki a teljes benzinköltséget.
2015. márc. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha a céged fenntart parkolót (gondolom), akkor pusztán csak ezzel már több pénzt költött az autósokra, mint amit bérlettámogatásként odaad.

Egyébként nálatok mindenki kap bérletet? A legtöbb cégnél azt csak cafeteria terhére adják, amit másra is lehet fordítani.

(Ráadásul, de ez messzire vezet... ha az egészség- és környezetkárosítás költségeit is elkezded számolgatni, akkor még az autósoknak kéne kezet csókolniuk, hogy nem kérnek tőlük kártérítést.)

2015. márc. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Le fogtok pontozni, de mindegy...


Én az egész utazási költségtérítést (na meg az albérlettámogatást, stb.) megszüntetném.

(annak ellenére, hogy én is kapok utazásit)


Miért?

Ez csak a bérek letörésére jó, ha helyben nincs ennyiért munkaerő, akkor majd kap utazásit.

Fizessen egyformán, helyi lakosnak és távolabbról bejárónak, elvégre ugyanazért a munkáért fizet, ha a dolgozónak megéri ezért messzebbről bejárni, akkor odamegy dolgozni.


Ha a cég nem talál munkaerőt, akkor úgyis leköltözik vidékre, és javul a munkalehetőség, megszünik a pest centralizáltság.

2015. ápr. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

az én cégem elköltözött 45 km-vel arrébb, eleinte mindenkinek fizette a tömeg közlekedéses utazást (benzint senkinek) szerintem ez jogos is ..

utána elkezdett ottani munkásokat alkalmazni, és szép lassan leépítette az eredeti dolgozóit

2015. máj. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
62%
én személy szerint egy forinttal sem támogatnám azt aki autóval megy be, sőt még havi 5-10 ezer ft környezet szennyezési díjat is rávernék
2015. máj. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A mai autók, például az enyém is, alig szennyezik már a környezetet.

Nagyon alacsony a károsanyag-kibocsátása.


Össze sem hasonlítható az idős dízeles autókkal.


Autóval sokkal jobb közlekedni, nem csak kényelem szempontjából, hanem praktikusság, időbeosztás szempontjából is.

2015. máj. 9. 13:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!