Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem lehet halálbüntetést...

Miért nem lehet halálbüntetést kiszabni arra ki megérdemli?

Figyelt kérdés
Tudom hogy ettől nem lenne kevesebb gyilkosság, de jobb érzés lenne köztudatnak, hogy aki pl. megölt egy kisgyereket az hamarosan szintén eltávozik.
2015. márc. 31. 19:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
20%
Azért lenne jó, mert akkor nem kellene élete végéig eltartani a börtönben az adófizetők pénzén. Ugyanis ez iszonyú sok pénzt visz el totál feleslegesen. Szerintem, ha valakit életfogytigra vagy ilyen 20 év börtönre ítélnek, annak már nem mind1, hogy meghal vagy nem?
2015. márc. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
76%

Miért? Mert 25 éve eltörölték.

Egyébként szerintem az életfogytig tartó fegyház rosszabb, mint a halál. Habár ez szubjektív.

2015. márc. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
73%
Mert ez a "megérdemli" dolog nem kellőképpen tárgyszerű.
2015. márc. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
93%

Nem lehet kiszabni olyan büntetési tételt, amit a hatályos büntetőjog nem ismer, márpedig a halálbüntetés nincs benne a jelenleg hatályos büntetőtörvénykönyvben.

Azt hiszem ez kellőképp jogászos válasz volt :-D

2015. márc. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
2%

#4

Látszik, hogy jogásznak tanulsz, mert olyan hülye is vagy :D

2015. márc. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 tetro ***** válasza:
61%

19.24

egy jogállamban a halálbüntetés kiszabása többe kerül, mint az életfogytiglan. így ez az érv nem áll meg.

2015. márc. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
29%

Hát, én olcsóbban be tudnék szerezni egy darab éles töltényt (ami néhány gramm acél), mint pl. 20 évnyi ellátást (szállás, étel, fűtés, víz, áram, sport, TV, internet, őrség, adminisztrációs és egyéb költségek)


Ti hogy vagytok ezzel? Van otthon számológép, vagy neten találtok?

2015. márc. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
68%

És akkor aki meghúzza a ravaszt, az nem gyilkos???


Én csak abban az esetben támogatnám a halálbüntetést, ha 100 %-os lenne a bizonyítottság. Mert sajnos ítélhetnek el valakit úgy is, hogy később derül ki, hogy ártatlan volt.

És ebben a korrupt országban lehet, erre sok példa lenne. És utólag max a családot kárpótolják, de feltámasztani nem tudnának senkit.

2015. márc. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 tetro ***** válasza:
54%

19.50

nincs is kétségem, hogy te magad egy személyben vagy a jogállam...

2015. márc. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
29%
A közpénzt elsíboló közveszélyes rablók esetében ez kifejezetten hasznos lenne a társadalomnak.
2015. márc. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!