Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Rendszerváltás előtt született...

Rendszerváltás előtt születettek! Nektek nem tűnik furcsának, hogy a mai magyar kultúra ennyire modern, liberális és Nyugati trendeket követő?

Figyelt kérdés

Pl. leadnak valami filmet az amerikai vagy Nyugati mozikban, akkor pár hónap és nálunk is adják, a rádiók az amerikai slágereket nyomatják, illetve magyar filmek is zenék is kezdenek ehhez hasonulni pl. nemrég az a Coming Out homoszexuálisokkal foglalkozó film. Ha elkezdenek Nyugaton árulni valami újfajta tévét, videójáték-gépet vagy ilyesmit akkor rögtön nálunk is megjelenik.


Én a rendszerváltás után születtem, mégis mindig ledöbbent amikor ezzel szembesülök. Én ha kimondom magamnak, hogy Magyarország, egy konzervatív, maga útját járó, keleties ország jut eszembe, ahol a kultúra nem a liberális Nyugat másolásán, hanem őseink tiszteletén, a vidéki élet szépségén, a hazafiasságon és a militarizmuson alapul.


Ha meglátok valami ilyen "modern" dolgot, egy pillanatra idegennek érzem magam a saját hazámban, és arra gondolok, lenne mit tanulnunk Oroszországtól, Törökországtól, Irántól, talán még Észak-Koreától is.


Ti hogyan látjátok ezt? Nagy kulturális sokk volt számotokra a Rendszerváltás? Az általam pozitívnak tartott értékek jobban érvényesültek a Kádár-rendszerben, mint most?



2015. ápr. 1. 19:50
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Ez a szovjet éra alatt is hasonló volt. A "művészek" is a piacról élnek.
2015. ápr. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

te jó úr isten ...


sztem költözz Iránba, aztán majd meséld el tapasztalataidat! hogy magyarország egy liberális, nyugati szellemiségű ország lenne? na kíváncsi leszek az egyéb hozzászólásokra, de engem ledöbbentett főleg az, hogy az elvileg fiatalabb generáció így gondolja.

2015. ápr. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
és mik az általad pozitívnak tartott értékek? most már érdekelne ...
2015. ápr. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Az általad pozitívnak tartott értékek tán a Rákosi rendszerben érvényesültek leginkább.
2015. ápr. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
20%
Nyugati majmolás! A saját igazi múltunkkal, ősiségünkkel kellene foglalkozni, kimeríthetetlen gyönyörű téma, amit a liberálisok és a cion Magyar Tudományos Akadémia tagad, tagad és tagad.
2015. ápr. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

Van a nyugati behatásnak pozitív és negatív oldala. Az általad említettekre röviden:

-A filmek leadásának nem látom gátját. (hasznossá tehetnénk, ha pl. nem szinkronnal jönne, hanem felirattal)

-A rádiókban valóban sok a nyugati előadóktól származó sláger, amik néha nem is igazán jók és ezek helyén lehetne magyar. (kb. 50-50 arányban)

-Ezzel nem lehet mit tenni. De a magyar filmipart valahogy fel kéne támasztani, és olyan filmeket készíteni, ami nem csak a semmiről szól.

-Az árusítással nincs kifogásom. Ha lenne magyar minőségi áru, akkor párhuzamosan is lehetne. (ez még versenyt is teremtene)


Ha kultúráról beszélünk Magyarországon, az legyen magyar. Nincs kifogásom, mindenki gyakorolhatja a sajátját, de akkor normálisan, megfelelő helyen és időben. Államilag persze a magyar tettekre/hősökre emlékezzünk.


Én így látom. Jóval a rendszerváltás után születtem.

2015. ápr. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%

Nekem sosem volt nagy kulturális sokk.


1991-ben születtem, 3 bátyám meg rendszerváltás előtt, a 80-as években.


Arra emlékszem, hogy szombatonként (fél lengyelségem révén) lengyel órára mentünk a 90-es években és utána meg a mekibe, természetesen jó volt, csak utána anyám főzött ebédet is.


Óvodát nem szerettem több dolog miatt sem, a nyugati zene csatornát nézegettem, nyugati dalokat hallgattam, no meg Cartoon Networkot, utána meg Anime mániás voltam.


Amúgy homoszexuális vagyok, de ezt nem a tévé miatt jött létre, ez egyszerűen bennem volt, kicsiként is megnéztem a helyesebb fiúkat vagy pasikat.


Általános Iskola is klassz volt, igaz át költöztünk családi házba a panelből, bár nem volt jó ötlet, mert nem volt rá keret, de azóta ott lakunk, remélem eladjuk majd.


Videójáték? Anyámék Comodore 64 gépet vettek Bécsben 80-as években, ezzel játszottunk 90-es évig közepéig, aztán jött a kártyás játékok, bátyámék fociztak nyaranta a helyi suliban, igaz az igazgató ordított velük, bátyámék sakkoztak, csócsozták, no meg 2 bátyám zeneiskolába járt, igaz némi protekcióval, mert anyám ismerte a zeneiskola igazgató nőjét.


90-es évek közepén elbocsátottak apámát a cukorgyárból, ezt ő sosem bírta feldolgozni, egy ideig sörgyárban is dolgozott, de azt felszámolta az erdélyi magyar tulajdonos.


Aztán munkanélküliként vágtunk bele a családi ház projektbe, mert nagyapámnak akartunk kedvezni kerttel, + lakás szűknek bizonyult.A bátyáim lelkesek voltak, de végül is apám és anyám dolgozott a házon leginkább, mivel 12 évig nem lakta senki, pedig új volt.


Aztán lehet emiatt, apámnak volt egy szívinfarktus 2001-ben, 2006-ben meg meghalt agyvérzésben.

Amúgy magyar állam csak a lengyelországi dolgozó éveit számolta volna ki nyugdíjként, de EU-nak köszönhetően hozzáadták a magyarban töltött munkavállalói éveket is.


2004-től jobb lett a helyzet szerintem, hiszen szabadabban utazhatunk a lengyel rokonokhoz, nem voltak ellenőrzések a határon, nem úgy mint korábban.


Úgy érzem, hogy fidesz által fel gerjesztett szélsőjobb miatt 2006-tól rosszabbra fordult az életünk.


Most se látom másképpen, bár államilag támogatott képzésen vagyok, jelenleg II. éves egyetemistaként, most kint vagyok lengyelben Erasmus+ tanulmányi ösztöndíjas hallgatóként.


Egyébként megrögzött baloldaliság mellett, egyfajta zöld párti hajlamom van. Így PM-s lettem.


A homoszexualitásom meg nem reklám miatt alakult ki, igaz egy kisvárosi fiatalként ezt 22 éves koromra dolgoztam fel teljesen, azóta boldogabb vagyok.


Szeretem Rimbaud Verlaine Allen Ginsberg verseit, Adyt, József Attilát, ők mind nyugatias költők, valahogy közelebb állnak a szívemhez, nem tehetek róla. Én ilyen lázadó forradalmár vagyok és pacifista.


Fegyvert sosem fognék a kezembe, minek? Előbb vagyok ember és csak azután bármelyik országnak az állampolgára.

2015. ápr. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
hát látod, mégis elkapott ez q nyugati szenny :XD
2015. ápr. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Uristen te tenyleg igy gondolkozol????

en az 50 es evekben szulettem de szornyu lenne ilyen modon gondolkozni.....

2015. máj. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ezt most kire érted? a meleg srácra? és konkrétan mi a borzasztó benne?
2015. máj. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!