Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti nem érzitek úgy, hogy...

Ti nem érzitek úgy, hogy megkárosítanak titeket ezzel az adózással? Mert erőszakkal elveszik, és nem arra megy, amire az ember szeretné.

Figyelt kérdés

Például egy alkalmazott, aki 160-at kap, az 300-ba kerül legalább a vállalatnak.

De én most vettem egy notebookot, 125 lett volna áfa nélkül, de 160 volt az áfával, amivel tényleg éllovasok vagyunk az EU-ban, ahogy a közmédia mondaná.


De nem az a legnagyobb baj, hogy fizetni kell, ha vinnék is valamire az országot.

Régen még több lottót is vettem, mert úgy voltam vele, hogy támogatom vele az államot, úgy is szegény.


Most azonban már úgy látom, hogy erőszakkal elveszik, és odaadják a Rikárdó-családnak (gondoljatok bele, mennyi segélyt fizetnek ki összesen), meg közmédiára, stadionépítésre, korrupció, stb.


Én miért nem nyilatkozhatok úgy, hogy az állam nem veheti ezt el tőlem, vagy ha igen, akkor megmondom én, hogy mire menjen.

Miért nem lehet azt mondanom, hogy Rikárdóéknak egy forintot sem? Valaki azért dolgozik, hogy eltartsa a maga tanuló 1-2 gyerekét, de az adókból, áfából eltart szinte még egy családot 8 gyerekkel.


2015. ápr. 4. 10:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű hogy a mai adózás közönséges lopás. Benfentes magáncégek túlszámlázott állami megbízásokat végeznek, ami magánzsebekben landol, osztoznak rajt. Például a tévében volt hogy a vasutak épületeinél egyetlen közönséges izzó cseréje 200 000 (Kettőszázezer) Ft-ba is kerülhet.

Márpedig az adó egyfajta közös költség kellene hogy legyen, de nem az. Hogy lenne az, ha például a közegészségügy helyzete csapnivaló. Vagy nálunk a legnagyobb az útadó az üzemanyagokon, mégis kátyúsak az utak.

2015. ápr. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
3%

Az adózás az országot is egyre elszegényíti. Elég szomorú ha 2015-ben olyan kérdéseket muszáj feltennie itt a gyakorin a diákoknak, hogy vajon eladhatja-e megunt cuccait az interneten. Vagy korrepetálhat-e adózatlanul.

Hanem az lenne a becsületes törvény, ha mondjuk évi 2 millió Ft-ig minden jövedelem adómentes lenne. Beleértve a munkabért is. Adózzon az akinek van miből. Ők úgysem munkával szerzik, vagy ha mégis, akkor a túlfizetett munka úgysem tisztességes.

2015. ápr. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
9%
Engem nem zavar, amióta külföldön élek.
2015. ápr. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
61%

"Adózzon az akinek van miből. Ők úgysem munkával szerzik, vagy ha mégis, akkor a túlfizetett munka úgysem tisztességes."

Ne adj isten, k sokat tanult és dolgozott érte.

Idióta.

2015. ápr. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!