Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vannak rajtam kívül olyanok...

Vannak rajtam kívül olyanok kik a jobbikkal szimpatizálnak, de ezt a finnugor-ellenes habsburg-összeesküvéselméletet képtelenek benyelni?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 5. 13:48
 1/7 anonim ***** válasza:
40%

A kérdést csak azért tette fel libernyák testvérünk, hogy a nemzetiek keresetlenebb válaszait jelentgetni lehessen, és letiltsák őket az oldalról.

Ne etessétek a trollt.:)

2015. ápr. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1. Nem vagyok libernyák.

2. Komolyan gondolom a kérdést.

3. a ti szavaitokat nem én hanem ti válogatjátok meg.

2015. ápr. 5. 14:07
 3/7 anonim ***** válasza:
32%
Mi ez a finnugor-ellenes Habsburg összeesküvés elmélet?
2015. ápr. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40%
3. A reptoid vérvonalú Habsburgok összedolgoztak a gyíkemberhidrid zsidó mínionokkal, hogy eltitkolják a magyarok szíriuszi eredetét.
2015. ápr. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%

Például én.


Én is a Jobbikkal szimpatizálok, de abszolút nem érdekel az, hogy most a turániaknak vagy a finnugoroknak vagyunk a rokonai.


Úgy gondolom, hogy vannak sokkal fontosabb dolgok is, mint ezeknek az elméleteknek a vitatása.Úgysem lehet kideríteni 100 százalékra biztosan, hogy mi a magyarság eredete.

2015. ápr. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%

Én Jobbik-szimaptizáns vagyok és hasonlóan gondolom az előttem szólóval. Történelem szakon végeztem, igazalmas kérdés bizonyos szempontból a magyarság eredete, de nem egy olyan kardinális kérdés, amiből nagy ügyet kéne csinálni. Kicsit olyan ez, mint mikor a kedves szomszédaink (románok, szlovákok) erőlködnek, hogy márpedig ők voltak itt előbb és ennek alátámasztása végett Cirill-Metód vagy anyafarkas szobrokat nyomatnakmindenhova. Nekünk nem kéne beállnunk ebbe a sorba, mert van bőven mire büszkének lennünk és nem kell a történelmünket "gyártani".

Egyébként szerintem a Jobbik mint párt, nem foglalkozik ezzel annyira sokat, inkább pár radikálisabb szimpatizánstól hallom ezeket az elméleteket.

2015. ápr. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
76%
A Jobbiknak vannak jó gondolatai, de ebben a dologba tényleg nem kéne beleártani magukat. Sehol sincs bizonyítva h a Habsburgok valóban kitaláltak volna bármit is ellenünk. Az interneten van rengeteg hamis idézet, aminek nincs hiteles forrása csak "szkítamagyarsumér" féle összeesküvés oldalakra gyártott ostobaságok. Tudtommal a 70-es években volt arról szó h talán Kiszely István találta meg ezt a dokumentumot Ausztriában, de sosem bizonyította. Két fajta nacionalista van. Egyik amelyik szereti a hazáját és történelmét, legyen bármilyen is az, és van a másik amelyiknek pocsék gyerekkora van/volt és szeretné "nagynak" érezni magát, így olyan elődöket keres, amik miatt "faszának" érezheti magát. Az összeesküvés elméleteket támogatók általában olyanok, akik nincsenek megelégedve magukkal és jól esik nekik azt hallani hogy "mi sz*rtuk a világot, de lesz*rják az ország jelenét, jövőjét. Próbálj meg egy ilyennel vitatkozni és te leszel a zsidó meg hazaáruló. Mivel a Jobbiknak jó kapcsolatai vannak a törökökkel ezért ők a turanizmust támogatják. A gond a turanizmussal, hogy ennek a kitalálója Max Müller volt, aki el is vetette bizonyítékok hiányában. Ezt vitte tovább Vámbéry Ármin, aki zsidó volt! A magyar turanizmus atyja zsidó volt, de a Jobbik meg a sok turanista gyökér ezt támogatja. Ha ez nem lenne elég, akkor még a Turáni társaság védnöke József Ferenc főherceg Habsburg volt. Szóval itt óriási ellentmondás van. A finn-ugorizmus alapjait magyar, német, skandináv tudósok, nyelvészek kezdték megalapozni Lapföldön. Míg a turanizmust támogatták a zsidók és a Habsburok. Nem beszélve a szlovák-román-szerb "barátainkról", akiknek nagyon kapóra jött ez a Trianoni tárgyaláson. Ahogy már írtam, Jobbiknak jó kapcsolata van a törökökkel. Így ezt kell nyomniuk. Se a finn-ugorizmusra, sem a turanizmusra nincsenek 100%-os bizonyítékok, de ha a finnek gazdaságilag, katonailag, vagy piacilag akkorák lennének, mint a törökök, akkor azt támogatnák. Erről szól a politika.
2015. ápr. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!