Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért azt tanítják a gyerekekn...

Miért azt tanítják a gyerekeknek, hogy a magyar nép finnugor származású?

Figyelt kérdés
2014. dec. 10. 14:49
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
54%
mert ez a hivatalos álláspont jelenleg?
2014. dec. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Hát az nagyon szomorú? Én szeretem a finneket mert rendes emberek, ezzel nincs is semmi baj, de nem sok közünk van hozzájuk.
2014. dec. 10. 14:52
 3/28 anonim ***** válasza:
61%

tudsz finnül?

meglepő hasonlóság van a finn és a magyar mondat szerkezet, szó használat között!

én tanultam finnül és voltak oylan dolgok amiknél nagyon meglepődtem, angolul németül teljesen máshogy fejezik ki magukat, a finn meg nagyon durván hasonlít a magyarra

2014. dec. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
79%

Mert a magyar NYELV finnugor, nem a magyar NÉP!


Azt tanítják, hogy a magyarok a finnugor nyelvű népekhez tartoznak, és ez egészen más. Meg ez tény is.


Viszont aki komolyabban foglalkozik a témával, az tudja, hogy ez semmi esetre sem jelent genetikai rokonságot.


Attól, hogy néhány turbómagyarnak ez nem tetszik, még igaz marad. Mellesleg azt soha nem értettem, hogy ez miért lenne magyarellenes, vagy sértő dolog.

2014. dec. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
83%
Jelenleg ez az elfogadott elmélet. Valami nyelvrokonság valóban van a magyar nyelv és a finn nyelv között, de szerintem a magyar és a török nyelvek között is van valami rokonság.
2014. dec. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Ki mondta, hogy sértő jó ember? Csak nem tükrözi a valóságot. Ez két különböző dolog.
2014. dec. 10. 15:01
 7/28 anonim ***** válasza:
62%

ma 15:01

arra utalt, hogy sokak úgy állítják be mintha sértené a magyarságukat..

és miből gondolod, hogy távol áll a valóságtól? kutattad a finn-magyar nyelvi kapcsolatot?

2014. dec. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
35%
Habsburg uralkodóház Krámer és Budenz ötlete alapján találta ki . Azt sugallva hogy tudatlan népek voltunk vegyes önállótlan kultúrával .
2014. dec. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
93%
De miért a finn nyelvel jössz rögtön? A nyelvészek szerint a manysi nyelv sokkal nagyobb hasonlóságot mutat a magyar nyelvvel.
2014. dec. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
41%
Egyenlőre ez a legelfogadotabb. Akik mást állítanak, még nem bizonyították semmivel.
2014. dec. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!