Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme van a vasárnapi...

Mi értelme van a vasárnapi zárvatartásnak? Kinek van haszna ebből, miért jó ez?

Figyelt kérdés

Volt ugyebár a trafikmutyi, hogy csak a politikusok haverjai nyerhettek, többiek akiknek nem volt csókosa, csak 10-20 éve ezzel foglalkozott, az tönkrement.


De most így velük is kiszúrtak, nem?


Az átlag lakosság közül sem hallottam egy embert se, aki ennek örült volna, mindenki baromságnak tartja.



2015. ápr. 6. 02:38
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
6%
Egyedül a kisembereknek jó.
2015. ápr. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
41%

"Igen velünk is kiszúrtak"


Velünk ugyan nem. Egyedül a külföldi korcsokkal lett kicseszve.

2015. ápr. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
30%

"Nekem csak egy olyan kérdésem lenne, hogy miért csak nekünk, fogyasztóknak kell hosszútávon gondolkozni? "


Miért szerinted ki az anyádnak kellene? Ha kitör egy háború Jóska a postás érdeke, hogy te ne dögölj éhen és előre tárolj be tartós élelmiszert? Mondjuk engem örömmel töltene el ha a hozzád hasonlók kipusztulnának.

2015. ápr. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%

" de valószínűleg jellemzőbb lesz, hogy az emberek inkább szombaton megveszik a multiknál, ami kell. "


A magyar ember a legbüdösebb fosnál is jobban utálja a multikat. Szóval az elképzelésed téves.

2015. ápr. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
83%

#7! " Ha lenne a kisboltoknak forgalma, akkor nem brutális áron árulnának,... jobb terméket árulnak mint a Tacskó...... Én kifejezetten örülök ennek, mivel társtulajdonos vagyok egy kisboltba. A forgalom vasárnap több, mint a 3x jobb, mint eddig bármikor."

No ezt jol megirtad! Te mint kisbolt résztulajdonos beismered, hogy brutális áron adjátok az árutokat. Egyetértek! Most, hogy 3x-os a forgalmatok, visszavettetek az árbol? Nem!!!! Tudod, hogy erröl mi a vásárloi vélemény? (Nem irom le mert törölnék az egész hozzászolást!!!! Jogosan, mert ilyesmit ide nem irunk le!) A kisboltok árukinálata jobb minöségü mint az áruházláncoké? Ez igy egy nagy szemét hazugság! A kisboltokba nagyon sokan azért sem járnak mert ROSSZ AZ ÁRU MINÖSÉGE!!!!!

2015. ápr. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

De a polikusoknak miért volt fontos ennyire a vasárnapi zárvatartás? Mi célból vezették be? Mert azt nem hiszem el, hogy azért, hogy az embereknek jobb legyen.


A másik, hogy pl. kertészeteknek miért kell zárva lenniük? Benne volt a tv-ben, hogy nagy kicseszés nekik, mert a növényeknek nem lehet azt mondani, hogy vasárnap van, nem dolgozunk, emiatt ugyanúgy be kell menniük dolgozni, ápolni, locsolni, stb. Csak épp nem árusíthatnak vasárnap. Ezt is pl. fel nem fogom, hogy kinek az érdeke..


Valami fidesz havernak a boltjában is kapható virág és ezért csinálták, vagy miért? Mert ez tök más, mint a multi. Bár én mondjuk nem utálom a multikat, semmi bajom velük. Mindig Tesco-ban, meg Interspar-ban, Spar-ban vásárolok. Zöldséget, gyümölcsöt pedig piacon. Ugyanazért soha nem adnék ki többet, s nem érdekel, hogy ezt hogyan érem el. Kisboltokban is vásárolnék, ha nem lenne drágább.

2015. ápr. 6. 10:54
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Egy barátom egy műszaki cikkeket áruló multinál dolgozik eladóként. Ő jól járt ezzel és örül neki, mert kiszámíthatóbb lett a munkaideje, mert tudja előre, hogy vasárnap nem fog kelleni bemennie. Most sem fix, hogy mely napokon kell dolgozni, és melyik a szabadnap, mert ez hetente változik, de legalább a vasárnap biztos.
2015. ápr. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Annyira nem indokolható semmivel ez az intézkedés, hogy egyre inkább az a meggyőződésem, hogy figyelemelterelésről van szó. A multik utáltatásával le van vezetve az indulat, megvan a bűnbak, ennyi.

Engem teljesen hidegen hagy, hogy mi a neve a boltnak, ha az árúja jó, és olcsó. Tessék utánuk csinálni, mi az akadálya?

2015. ápr. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Ki találta ki azt a maszlagot, hogy a kis boltokban jobb minőségű termékeket árulnak? Eddig csak néha szorultam rá, hogy egy kis közértbe menjek, de azok is mindig tele voltak Aro-s termékekkel, amit meg bagóért meg lehet venni a legközelebbi Metróban (minőségre meg... ugyanaz mint a multis; pl.: Chio és ARO-s chips egy helyen, egy szalagon készül, csak egy gombnyomás és másik csomagolás jön) .


Persze ez a dolog nem feltétlenül igaz a zöldségesekre és a hentesekre. De ők meg eddig sem voltak nyitva vasárnap.

2015. ápr. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

#2-nek. Történetesen a közelemben egy CBA van, és véletlenül vasárnap kellett volna valami. De az üzlet zárva volt, jóval messzebbre kellett mennem, és némi kompromisszummal csak "majdnem azt" venni. De valójában nem ez lényeg.


Az jó, ha vannak nyitva vasárnap is boltok, mert mindig előfordulhat váratlan helyzet, és a vasárnap nyitva tartó bolt e szempontból egyfajta kényelem. A 21. században ez nem anakronizmus.

Az nem jó, ha egy ország közízlése azt tartja normálisnak, hogy a vasárnap a vásárlás ideje. Ez sok problémára mutat rá. Az egyik, hogy a bolt (pláza) vásárlásra való, nem időtöltésre. Arra ott vannak a szórakoztató helyek. Ha nincsenek ott, akkor ez egy gazdasági anomália. Meg az is gazdasági probléma, ha a többségnek csak a vasárnap alkalmas a bevásárlásra. Az pedig egyenesen és direkt a kormányok és a média felelőssége, ha a szemlélet ezzé válik. Mert a tömegek nem maguktól jönnek erre rá, hanem valamilyen külső hatásra. Hibás gazdaságpolitika, kényszerhelyzet, hamis célok szajkózása.


És hogy kinek van ebből az intézkedésből haszna? A kormánynak, mert ismét bizonyította, hogy azt tehet, amit akar. Annak a néhány nagyszájú árnyékpárt-embernek, aki a fejébe vette, hogy egy országot irányít. Mivel valójában nem irányít, (hiszen se hozzáértése, se képessége, se lehetősége egyébként), csak hajbókol, ezért az önképe ezt követeli. Jó az egyháznak, mert így saját elképzeléseit a kormányra (de főleg a népre) erőszakolhatja, ezáltal megteremti az egyház és állam összefonódását. Ennek később, fontosabb (nagy pénzeket, hatalmat hozó) esetekben lesz majd haszna. A vasárnapi zárva tartás egy szimbólum. A hatalom tobzódásának szimbóluma, azt mutatja meg, lám én még értelmetlen, sőt káros dolgokat is megtehetek, senki nem meri (vagy nem tudja) számon kérni. És íme, tényleg nem. Pedig nem lett volna nehéz.

2015. ápr. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!