Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ilyen eszméletlen...

Miért ilyen eszméletlen horror magasak az ingatlan árak Nyugat-Európában? Itthon lottó 5-öst kéne nyernem, hogy egy tűrhető kecóm legyen kint.

Figyelt kérdés

Pár millió Euro-tól kezdődnek az olyan ingatlanok, amelyek nem életveszélyes környéken vannak, és nem attól kell félnem, hogy az allahisták szétlövik a búrámat álmomban.


Forintosítással ez 1 milliárd-tól kezdődik.


Akik kivándorolnak nyugatra, azok mind albérletet fizetnek? Vagy ami mégrosszabb, munkásszállókban dekkolnak?


2015. ápr. 12. 19:23
1 2
 11/16 Salamon Bálint ***** válasza:

"Csak az ostoba ember lakik albérletben meg költözködik ide-oda."


Jól érzem, hogy te vettél egyet lakást, és most munkanélkül tengődsz mert nincs álláslehetőség a közelben?

2015. ápr. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
91%

"De vonatkoztass már el a magyar körülményektől. Külföldről volt szó. "


És szerinted a magyar rendszert honnan szopták ki a bankok?

Bírom ezt a van egy véleményem, amit a tények ismerete nélkül ráhúzok a "nyugatra", hogy ottisúgyvan.


De fejtsd ki, igazad van a magyarok hülyék, hogy nem albiznak, hanem vesznek egy lakást töredék hosszútávú költségen.

2015. ápr. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

21:48


Nem mondtam hogy a magyarok hülyék lennének. Egyszerűen máshogy mennek a dolgok. Ráadásul még azt sem lehet mondani hogy a "nyugaton" így vagy, úgy van. Mert országonként más.


De fäszért kell támadni? Senki nem sértett meg senkit, az első hozzászóló is csak a nyálát verte, mert bolond.


Alapvetően, Magyarországon az a mentalitás, ha nincs ingatlan a neveden, egy senki vagy. Ezért szoktak venni-adni elég gyakran.


Pl a németek kuporgatnak, ha tetszik, ha nem, és az utolsó suttyó echtének is van valamilyen megtakarítása. Egyszerűen kotlanak a pénzen. Mivel sokan lakást bérelnek, ennek is általában más menete mint itthon.


Hosszú lejáratú hivatalos szerződéses bérletek vannak, és nincs külön rezsi+bérleti díj, hanem egyben fix összeg. Vidéken, egy 2 és félszobás lakótelepi kecót havi fix 200-300-400 euróért veszejtenek.


Ez arról szól, hogy a pénzét nem egy ingatlanban pihenteti, hanem inkább egy bakszámlán. Nagyrészt életük végén szokták beletenni egy ingatlanba, valami jó és kényelmes helyen.


Személy szerint nekem is úgy van garzonom, hogy a fele hitel, a másik fele meg tőke. De ha olyan "környezet" lenne itthon, hogy garanciát kapnék arra: hogy a tulaj nem rak ki 2 hónap után, meg nem genyózik azzal hogy ezt/azt tönkretettem, volt olyan is hogy ki-be járkált a lakásba, mert neki arra szottyant "kedve". Na otthon ezért nem bérelnek, meg nem is adnak ki jó szívvel semmit sem.


Jómagam voltak mind a két oldalon, béreltem is, meg adtam is ki. Mind a két oldalon csak a nyüg volt. Így beköltöztem a saját lakásomba, és most nyugalom van.


Ha lenne normális bérlés, és hivatalos (nem csillagászati összegekért) akkor lehet én sem invesztáltam volna bele a megtakarításomat egy ingatlanba.


De itt van az hogy lassan el kellene költöznöm Győrbe, meló miatt, most meg kell hirdetni, vevőt találni, szaladgálni ügyvédhez/közjegyzőhöz. Földhivatal+bank stb. Egy kész nyűglődés az egész.

2015. ápr. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Salamon Bálint ***** válasza:

Én konkrétan rácsesztem a saját lakással. Megvettem, felújítottam, aztán megszünk az ottani munkahely. 200km-re lett munkahelyem. Én elköltöztem albérletbe, és van egy üres lakásom most vidéken.

Hát ezért nem támogatom a saját lakás gondolatot.

2015. ápr. 13. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Salamon Bálint nevű felhasználó válasza"


Ezt úgy hívják szopás, nem tudom mennyire vidék, megyeszékhelyen még csak-csak elkel, de pl falun vagy kisebb városokban akár évek.


Persze utólag mindenki okosabb: De nem frekventált helyen, ahol konkrétan semmi nincs. Konvergál a nullához az ingatlanok értéke. Én megfogadtam annak idején, csak akkor verek pénz lakásra/házra ha 1100% hogy 30 év múlva is ugyan azon a melóhelyen leszek. Csak ez a gyakorlatban mikor fog megvalósulni nem tudom. Az a kor már leáldozott mikor biztosra mehettél.


Ha mást nem ezért lép az ember, mert jobb lehetőség adódik.


Én falun nőttem fel, szomszédnak csili vili 200 nm2 palota, légkondi stb.. nincs még 10 éves a ház. A hülye meg felvett az építéséhez 15 millió kölcsönt. Mikor felépítette (a válság előtt) akkor sem ért 10-nél többet, most meg a hitellel bajban van, nyomorult 5 millát nem adnak érte, amikor lerakta az első téglát, akkor elértéktelenedett az egész.


A lakásfelújítás is hasonló. Egy közepes állágú házat normális telekkel 3,5 millióért adnak. Ha kipattintod akkor sem ér 5 nél többet, ha meg építesz az tuti bukó, kivéve akkor ha fenti "biztos" eset áll fenn, mert akkor csak a saját kényelmed számít.


A vicc az hogy itt Miskolcon egy garzon, normális helyen, tégla (nem avas stb..) 4 milla, a falumban ahol lakok, ezért toronyórát kapok lánccal. És szintén nem putris hely az sem. Csak se munka se semmi.


Tehát visszakanyarodva az eredeti témához, akinek fasza biztos melóhelye van, millás fizetéssel az építsen, vegyen, semmi akadálya. (még jól is jár az alacsony ingatlanárak miatt)


Viszont az aki nem tudja mi lessz 5 év múlva az ne vegyen semmit, pláne ne hitelre, mert még kiszállni sem tud belőle. Szerintem túl könnyelműen ugranak bele itthon, csak azért mert az tudja mondani meldöngetve az enyém. Aztán ha egyszer el is adja bukja a saját tőkéjét, meg még a bankot is fizetni, túl sok rizikó van benne.


Ha mindenképpen venni kell akkor lakótelepit, aránylag olcsó fenntartás, és ha jó környék talán hamar el is lehet adni, 500e huffért meg ki is lehet pofozni. De az albi azért is jobb, mert ha pl beszarik a bojler, nem nekem kell fizetni, ha elázik az egész csőtörés miatt, az sem izgat mert nem az enyém. Max errébköltözök aztán meg van oldva.


Aki meg kertes házat vesz mert "olcsó" meg vidék, az nézzen utána, valami mindig bexarik, házköröli munkák, ha olyan a ház javítgassad évről-évre... nagy pénznyelő.

2015. ápr. 13. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

A parmillio euro marhasag. Parizs legbelso belvarosaban 100 m² feletti kecok kerulnek annyiba.


Pedig Parizs az egyik legdragabb, de itt jo kornyeken 3 szobas lakast 5-600ezer euroert talalni. Elovarosban pedig olcsobbert is (igen, azok kozott is vannak jobb kornyekek, meg kevesbe jok is, meg kell nezni milyen), 3-400ezer korul mar hazat is.

Namost ha keres az egyik emberke 3ezer eurot netto, a parja meg mondjuk 2ezret, akkor ha csak a harmadat koltik a fizetesuknek torlesztore, plusz van egy 50-60ezer onerejuk, 25 ev alatt kifizetik.

Otthon talan konnyebb a helyzet ha az egyik keres 200ezret, a masik 80ezret, es a felet koltik torlesztore, hogy kifizessenek egy 15-20millios lakast szinten 25 ev alatt?

2015. dec. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!