Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megfelelő állami kontrollal...

Megfelelő állami kontrollal lehetséges lenne Magyarországon olyan nyugodt életet biztosítani, mint a Kádár-rendszer?

Figyelt kérdés
Ott van pl. az ázsiai Bhután nevű ország, ott is valamit hasonlót csináltak, ők még a TV-t sem legalizálták a 2000-es évekig, hogy ne gyorsuljon fel az élet.

2015. ápr. 17. 21:03
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

Látom kedves nagyapám, mga is jól élt a kommunizmusban!

De el kell mondanom kend, hogy nem mindenki élt olyan jól, mint ön!

2015. ápr. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
88%

"Bhután népessége: 832 291 fő volt 2009 elején. Igen magas a népességnövekedés.


Városi lakosság aránya: 7%.

Születéskor várható élettartam: férfiaknál 64,1 év, nőknél 67,7 év.

Népességnövekedés: 2,14%.

Írástudatlanság: 57,8%.


Elmaradott agrárország, a legkevésbé fejlett országok egyike; a lakosság elsősorban gabona- és fűszerféléket termeszt. Számottevő a fakitermelés és a jaktenyésztés. Az ipari termelést a kézműipar uralja. Legfontosabb kereskedelmi partnerével, Indiával fennálló kapcsolatát a nem megfelelő közlekedési lehetőségek nehezítik, mivel csupán egy jó minőségű közúttal és kettő a király tulajdonában lévő légi járattal rendelkeznek.


Mezőgazdasági termelés csupán az ország területének 7 %-án folyik; elaprózott, fejletlen parcellákon. Legfontosabb szántóföldi növényei a rizs, kukorica, árpa, köles és hüvelyesek. Ezenkívül jelentős mennyiségű gyümölcsöt: banánt, mangót és citrusféléket is termelnek. Állattenyésztését a juh, kecske és a jak tartása alkotják, melyek a lakosság életében fontos szerepet töltenek be."


Én nem szeretnék írástudatlan jakpásztorként élni, bármilyen nyugodt is legyen ez az élet.


A Kádár-rendszer "nyugalmának" az árát pedig én törlesztem, a korombeliekkel együtt, pedig szívesebben költeném arra, hogy a gyerekeim ne akarjanak külföldre menni.

2015. ápr. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kedves Károly, ha mondanivalója van, ide írja ki, privátim nem levelezek. Éltem a Kádár-rendszerben (sajnos), és vélhetően eddigi 48 évem alatt többet tettem le az asztalra, mint Ön, csak lényegesen nehezebb körülmények között. Nekem nem adtak tanácsi lakást, nem jártam fillérekért nyaralni a gyerekeimmel, mindent a valós piaci árán szereztem be, és mellette a - nem kevés - adómmal, ÁFÁ-val, egyebekkel fizetem az Ön által élvezett előnyök árát is - utólag. Kíméljen meg a jövőben az idióta propagandaszövegétől.
2016. jún. 12. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!