Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapesten az átlagemberek...

Budapesten az átlagemberek emberek már-már nyugat-európai színvonalon élnek?

Figyelt kérdés
Budapest városa annyi GDP-t termel, amivel az egy főre eső GDP tekintetében az uniós fejlettség (100%) 148%-án áll, magyarán sok nyugat-európai régiót is megelőz. Ez azt is jelenti, hogy (amellett, hogy sokkal jobban él itt az átlagember, mint a vidéki Magyarországon), hogy Budapest már-már nyugat-európai színvonalú, már ami az életszínvonalat illeti?
2015. ápr. 18. 16:02
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Ez így van. Ezért nem is értem ezt a hatalmas rinyálást főleg Bp-n, itt elég jó az élet színvonal, külföldön még egy jobb térségben (főleg bevándorlóként) sincs sok esélye jobban élni mint Bp-n.. Külföldön sem kolbászból van a kerítés :D
2015. ápr. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Budapest azért termel annyi GDP-t, mert ide vannak bejelentve a nagy cégek székhelyei, ez a város logisztikai és üzleti központja.

Azt nem mondanám, hogy olyan színvonalon élünk, mint mondjuk a holland középréteg, de egy része a pestieknek megközelíti ezt (szintén a középrétegből).

2015. ápr. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hehe, ez jó volt.
2015. ápr. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
31%

Éltem Budapesten 2 évet, mert ott volt régebben barátnőm és valóban.

Fényévekkel jobb, mint vidék (eredetileg nógrádi vagyok).

Persze elég nagy a légszennyezettség és nem olyan szép zöld minden, mint itthon, de anyagi jólét és szabadidő tekintetében sokkal jobb.

2015. ápr. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor miért vándorolnak ki olyan sokan külföldre Budapestről is?
2015. ápr. 18. 17:36
 6/10 anonim ***** válasza:
No azért nem mindenki. Talán a Pasa lakoparkra meg néhány hasonlora igaz maradéktalanul.
2015. ápr. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne, Budapesten félmillió fölötti átlagfizetések vannak. Gyere, nálunk a körfolyosó korlátja kolbászból van!
2015. ápr. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Röviden, nem.
2015. ápr. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
22%

Így van, Bp-en sokkal jobban élünk mint nyugat európa jelentős részén a FIDESZ valóban nagymértékű GDP emelést hajtott végre. Azért európa luxus helyein (Párizs, Monte Carlo, Roma, Lomdon) még mindíg jobban élnek mint itt


Azért sírnak sokan, mert ugye semmi sem elég jó senkinek. Valahol igazuk van, mert mindenki többet akar, a motiváció természetes dolog, az evolúcióban is ez vitt előre. Nyugaton az orvosok jóval többet keresnek a magán praxisban, ezért mennek ki, ez érthető.


Én is pl bölcsésztudományi egyetemet végeztem, Nincs munkám, a szüleim tartanak el. Nekem így a jó.

2015. ápr. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Én is pl bölcsésztudományi egyetemet végeztem, Nincs munkám, a szüleim tartanak el. Nekem így a jó."


xD xD

2015. ápr. 19. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!