Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A forradalmat amely történelmi...

A forradalmat amely történelmi és társadalmi szükségszerűség is egyben s a társadalmi haladás mozgatórúgója a terror miért csak késleltetni tudja de megfojtani soha?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 20. 10:19
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Ha megfigyeled, a történelemben sokszor épp akkor tör ki a forradalom, mikor az elnyomó rendszer egy kicsit lazít a szorításán. Pl. '56 - ban is így volt, a korábbi rákosista terror után volt egy leheletnyi enyhülés, kissé szabadabb közbeszéd, Rajk - temetés stb. és ezután kitört a forradalom.
2015. ápr. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mert a terror radikalizálja az embereket, és egy korábban mondjuk kevésbé támogatott cél mellé állítja a nagy tömeget.

Ilyenformán, a terror eszköze kontraproduktív lehet.


Vedd pl. az 1848-as magyarországi eseményeket.Az akkori magyar lakosságnak egy nagyon elenyésző része volt az, aki értette és támogatta azt, amiért március idusán kitört a forradalom.A nagy tömegek nemcsak hogy nem támogatták, de sokan nem is értették, hogy mik ezek a dolgok, amikkel itt Petőfiék dobálóznak.


Ha az 1840-es években nem lett volna gazdasági mélyrepülés és társadalmi elnyomás, a magyar forradalom elmaradt volna.


Vagy ha az 1989-es ún. rendszerváltásokat vesszük példának.Európa keleti és középső felén azokban az országokban, ahol a rendszer semmilyen kompromisszumra nem volt hajlandó, véres úton buktatta meg a nép a rendszert (Románia).

Azokban az országokban, viszont, (és ide tartozik Magyarország is) ahol a vezető réteg belátta, kisebb-nagyobb tüntetések után, hogy "eljött a változás ideje", és megegyezésre készen leálltak tárgyalni a változást követelő erőkkel, vértelen úton sikerült elmozdítani a hatalomból a regnáló felet.Ennek persze megvannak a maga eredményei, pl. minimális volt 1990 után a korábbi rendszerben a túlkapásokat vizsgáló felelősségre vonás.

2015. ápr. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mert minél erősebb a terror, az elnyomás, a korlátozás, annál több az elégedetlen ember. Azzal nem feltétlenül értek egyet, hogy a "társadalmi haladás mozgatórugója", illetve igen, de nem mindegy, milyen irányba haladunk. Számos olyan forradalom volt, amelyik többet ártott, mint használt (Nagy Francia Forradalom, Nagy Októberi Szocialista Forradalom, Őszirózsás Forradalom).
2015. ápr. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért, mert az adott kor törvényes uralkodói, XVI. Lajos, II. Miklós cár vagy gyengekezűek voltak, vagy nem ismerték fel a fenyegető terrorveszélyt és nem tettek hatékony katonai ellenlépéseket, hogy csírájában fojtsák el a "forradalomnak" nevezett terrorveszélyt,

pl.

- a jakobinusok, girondisták, Rotschildok elfogása, kivégzése,

- Lenin és Trockij elfogása és kivégzése

azaz az uralkodóknak kellett volna előbb ellenforradalmi terrort alkalmazni, mintsem, hogy később a "forradalmárok " a forradalmi terrort, akkor elkerülhető lett volna sok millió ember halála.

2015. ápr. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A kérdező itt nem a mai értelemben vett forradalomra, hanem a marxizmus proletárforradalmára gondol. Marx szerint ez a forradalom szükségszerűen bekövetkezik a társadalom fejlődése miatt. Az elméletről a normális emberek mindig is tudták, hogy baromság. A magántulajdon nem fog megszűnni soha.
2015. máj. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!