Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért akadnak ki a diákok...

Miért akadnak ki a diákok azon, hogy az ilyen felesleges társadalmi szakokat törölni szeretnék?

Figyelt kérdés
Én informatikusként jártam az ELTE-re. Láttam a TTK-n mit művelnek. Semmit nem tanulnak, a lemorzsolódás alacsony, a h üly e is elvégzi.Melegedésre használják. A számonkérés színvonala nulla. Ráadásul termelik tömegesen a diplomás munkanélkülieket az adófizetők pénzén. TTK-ra azok jelentkeznek, akiknek semmi érzéke a legtöbb dologhoz (közg, űszaki)...Mit háborognak a diákok?! Én utálom orbánékat, de ebben speciel igazuk van.

#TTK #társadalomtudomány #szakok megszüntetése
2015. ápr. 21. 18:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%
Mert már megint túlzásba esnek. OVék sok alapötletével nem is lenne baj, de mindent nagyon átgondolatlanul, rögtön és azonnal és minél drasztikusabban akarják csinálni. Ezt is. Elég lenne csak egyszerűen csökkenteni az állami helyeket, mint ezt tették pár szakkal már. A saját pénzén meg had tanuljon már mindenki azt amit akar.
2015. ápr. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
97%

TTK alatt most a társadalomtudmonányt vagy a természettudományt érted. Mivel a kémia és hasonló szakokat sem könnyűnek, sem pedig büfének nem nevezném. Attól, hogy itthon nem tud elhelyezkedni külföldön még megfizetik és becsülik őket.

Társadalomtudományból sem mind büfé szak. Pl. nemzetközi tanulmányok, szociológia, kommunikáció. Attól, hogy sokan nem tudják mit jelentenek ezek a szakok, még érhetnek és érnek is valamit. Én is jártam informatikus egyetemre, de otthagytam a fenébe. Nem akarok olyanná válni, mint azok 90%-a, akik elvégezték. Inkább rosszabbul fizetőbb, de emberibb szakra jelentkeztem át. Sajnos nem tetszett, amit infón láttam. Teli volt kis beképzelt kockákkal, akik egész nap játszottak és kockultak és minden szakot lenéztek, ami nem műszaki, mérnöki. Te legalább a közgázt megemlítetted, ők még azt sem.

2015. ápr. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%
Jah, a sok büfészak, viszont ebben az országban sok jobb diplomával sincs lehetőség. Legalább is én azt nem nevezem lehetőségnek amikor diplomás ember szaros 100 körül keres. Kimegy külföldre, akármilyen idétlennek tűnő diplomával jól jár. Az meg, hogy az adófizetők pénzén tanulja meg.... Hát ez hangyafsznyi ahhoz képest, ami pénzeket ellopkodnak a politikusok. Messze nem az ilyesmi miatt szar az ország.
2015. ápr. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
75%

Előző vagyok. Tökéletesen egyetértek az elsővel. Miért fáj az, ha valaki a saját pénzén azt tanul, amit akar? Hadd döntse már el mindenki, hogy mi érdekli. A költségtérítéses képzéseket nem te fizeted, hanem ők. Jobb lenne, ha elvégeznének egy mérnökit 7 év alatt?

Külön undorító a csúti törpéék részéről, hogy megvárták a jelentkezési lapok leadását, utána pedig megszüntetik a szakot. Akárcsak a Raoul esetében. Gusztustalan, képmutató népség !

2015. ápr. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
47%
Ez a szörnyű és ijesztő, hogy te is anélkül töltöttél el legalább 3 évet a felsőoktatásban és szereztél diplomát, hogy egy kicsit is komplexebben tudnád látni ezt a problémát az átlag szakmunkásnál.
2015. ápr. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
36%

Kérdező, ha elárulnád hol dolgozol. Hogy nagy ívben elkerülhessem.

De mindenekelőtt kikérem magam és a szakma nevében, hogy informatikusnak nevezd megad. Kaptál egy diplomát, amelyre ez a szó is rá van írva. Csak annyit bizonyít, x ideig jártál oda, bizonyos minimumfeltételeknek eleget tettél, azt nem, hogy informatikus vagy. Azt a látásmódod bizonyítaná. Amit bemutattál, az számomra cáfolat.

2015. ápr. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
79%
5-ös! A legtöbb műszaki, informatikus végzettségű ember félig analfabétaként él a társadalmunkban, azt hiszik, hogy minden úgy működik mint náluk, hogy meg kell nyomni egy gombot, és akkor megoldódik minden (részben ezért is lehet, hogy az egyetemisták között pont a műszaki területen tanulók körében a legnépszerűbbek a khm. radikális eszmék), általában a világnézetük az, hogy "minekünk van pénzük, lehetünk hülyék a társadalomhoz, történelemhez, politikához", aztán mikor műveltebb emberekkel kerülnek kapcsolatba, és kellene vitatkozni, akkor rögtön beáll a "kékhalál" :-D
2015. ápr. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
78%

Beszélgettem egyik bölcsész hallgató ismerősömmel (Miskolci Egyetem). Ma írt vizsgát (MÁR MOST SZORGALMI IDŐSZAKBAN) 10 oldalnyi elméletből, amit egy kicsit soknak tart, mivel a többi tantárgyból nem vesznek ennyi anyagot. Minden tantárgyából heti 1 db 50 perces órájuk van. Na én ezeket szüntetném meg...

Gépészen szó szerint vért izzadok egy istenverte kettesért, ahol heti 4 meg 5 órában oktatják a tárgyakat, csupa beadandóval, 2 zh-val, írásbeli meg szóbeli vizsgával, ezek meg 10 oldalnyi ELMÉLET tanulásnál szomorkodnak. Ja aztán meg mondják, hogy diplomásak...

2015. ápr. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
94%

7: Azért ez is egy csúnya általánosítás azért! Jómagam is informatikus vagyok (ráadásul mérnök), de a szőr feláll a hátamon, amikor felesleges szakokról hallok. Véleményem szerint ilyen nem létezik.


Az lehet, hogy egy szak valahol színvonaltalan, de akkor inkább annak az emelésével kellene foglalkozni, nem pedig a megszüntetésén. És hát én személy szerint nem érzem magam kompetensnek ahhoz, hogy megítéljem, melyik képzőhelyen melyek ezek, ellentétben sajnos sok egyetemet csak az utcáról látott emberrel... Na, ez a szörnyű.


Pár évvel ezelőttig élt bennem az a tévhit, hogy Magyarországon abban legalább konszenzus van, hogy tudás érték, hogy egy ilyen kis ország egyetlen kitörési lehetősége a magas színvonalú oktatás lehet, és hogy ehhez minden lehetséges forrást biztosítani kell. Azt hiszem, tévedtem.

2015. ápr. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

OK, 5 és 6.

Akkor csak jelzem, hogy most a villamosmérnökit végzem BME-n.

Szóval hagyjuk ezt.

A megélhetésemmel sincs probléma és hasznos tudást és diplomákat szerzek, nem wc papírt.

2015. ápr. 21. 20:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!