Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Én informatikusnak tanulok az...

Én informatikusnak tanulok az Eltén, de normális, hogy a tüntetők miatt szégyenlem, hogy egyetemre járok és inkább itt hagynám az egészet?

Figyelt kérdés

Fityesz már megint csinálja a cirkuszt, hogy társadalmi csoportokat hangol egymás ellen. Lassan már én is semmirekellőnek érzem magam a TTáK-osok miatt, pedig én informatikus szakon vagyok. Meg hogy egyesek mondják, hogy "ezek az egyetemisták, fúj fúj, azt se tudják ki volt Eötvös József, akiről az Elte kapta a nevét" (megjegyzem az Eötvös Lóránd és a torziós inga feltalálója volt, de ne zavarjon).


Nekem amúgy már van alapképzéses diplomám, gondolom csinálok egy mesterképzést is, hogy önéletrajzban jobban mutasson a multicégeknek, de valahogy megbántam, hogy nem rögtön dolgozni mentem. Ha körülnézek az épületben a mostani Bsc-seken, akkor felfordul a gyomrom a sok sznob karrierista p.csák és bájgúnárok miatt. Itt hagyom az egészet, aztán készítek egy programot, csinálok egy szoftverjlesztő vállalkozást és gazdag leszek inkább.


2015. ápr. 23. 09:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Jó, legyél gazdag.
2015. ápr. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Egy kalap alá vesznek, aztán hurrogtatnak, hogy "a nagy értelmiségik", meg ezek a sznob k.csögök is az "értelmiségiek" közé sorolják és emelik magukat. Én francokat vagyok értelmiségi, én szakember vagyok, aki jártas a szoftvertechnológiai eljárásokban.
2015. ápr. 23. 09:11
 3/12 anonim ***** válasza:
én meg azt jegyzem meg, hogy Loránd volt...
2015. ápr. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#3 Igazad van.
2015. ápr. 23. 09:14
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Én meg nem hiszem el, hogy te oda jársz. Vagy hatalmas kisebbségi komplexusod van.
2015. ápr. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
kamu.
2015. ápr. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
Hát igen, te Szakember vagy, aki az Egyetlen Hasznos Szakmát műveli. Hány kecskét áldozzak neked, ó nagy Informatikus?
2015. ápr. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én TTK-s vagyok, IK-n kezdtem, azért mentem át TTK-ra, mert szánalmasan alacsony volt a matematika oktatás IK-n, és csomó csökött még erre is azt mondta, hogy fú mennyi durva.

Amúgy vagy kamu a kérdésed, vagy igencsak szűk látókörű vagy, az IK miben jobb, mint a TáTK? Meg tudod nekem mondani, hogy miért vagy jobb náluk? Azért mert jelenleg az informatika menő, a modern cuccok terjedése miatt?

Te meg tudod mondani, hogy 25 év múlva kikre lesz szükség?

Elképzelhető, hogy 25 év múlva oylan világot fogunk élni, ahol munkanélküli csöves leszel, és a háborúk miatt hatalmas szükség lenne évtizedes tapasztalattal rendelkező nemzetközi kommunikációt tanuló emberekre..

Mégis ki vagy te, hogy meghatározd, hogy mi a jó és mi nem jó?

2015. ápr. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én pedig azt szégyellem, hogy ilyen emberekkel élek egy országban. Végre valaki ki meri nyitni a száját és ki mer állni az igazáért, nem csak a face-on osztani az észt, erre leszólják.
2015. ápr. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ne tessék lenézni a társadalomtudományokat. Mégiscsak napjaink legfontosabb és legbonyolultabb kérdéseire keresik a választ (globalizáció, háborúk, terrorizmus, környezeti problémák, szegénység, és még sorolhatnám).

Annál nagyobb szégyen ez a TÁTK-os hallgatókra (tisztelet a kivételnek), akik lábukat lógatva, minden este kocsmázva, a pénteki napot hétvégének tekintve "tanulnak" az egyetemen. Tudom jól, én is ELTE-s vagyok. Távolról sem tudnak, és ami a legszomorúbb, hogy nem is akarnak szembenézni ezekkel a hihetetlenül fontos és hihetetlenül bonyolult problémákkal. Ők ártanak a legtöbbet a társadalomtudományoknak, éppen azzal, hogy a végtelen tohonyaságukkal belülről bomlasztják, züllesztik az egészet.

De erre nem az a megoldás, hogy akkor megszüntetjük az egészet. A társadalomtudományok nem tehetnek arról, hogy milyen emberek művelik őket. És mindig van egy-két kivétel, aki tudja, mit és miért csinál, és otthon tanul, amíg a többiek kocsmáznak. Annál inkább meg kéne őket becsülni, és nem kihúzni alóluk a széket a semmirekellő többség miatt.

2015. ápr. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!