Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyesek szerint egyetemek sem...

Egyesek szerint egyetemek sem kellenek az országba, mert a dolgozó nép majd megoldja?

Figyelt kérdés
Szocializmus az agyakban: VAN VOLT LESZ.

2015. ápr. 23. 09:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
A magyarok nagyon fejlettek ilyen téren.
2015. ápr. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
7%
De igenis szükség van egyetemekre, diplomásokra. Ez nem is kérdés. Viszont tényleg nincs szükség 1 millió ügyvédre vagy olyan orvosokra akik diplomamegszerzése után a tudásukat nem Magyarországon kamatoztatják ahol tanultak. Nincs szükség a sok "büfészakos" diplomásokra sem. Nincs szükség egymillió médiaszakos diplomásokra sem.
2015. ápr. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mire van szukseg es mire nincs azt majd megoldja a piac.


Fejlett orszagokban a diplomasok aranya a tarsadalomban sokkal magasabb mint Magyarorszagon. Es ott sem mindenki informatikus meg gepeszmernok.

2015. ápr. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=c3P_91kU1iI


Magyar dógozó nép versus egyetemisták.

2015. ápr. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Láttam. :D

Akarunk értelmes rendszert egy hihetetlenül jó troll. Nagyon jól visszaadja a színvonalat. :D

2015. ápr. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
egyetemisták csak az irodában akarnak űlni egész nap. Ki fog dolgozni?
2015. ápr. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Viszont tényleg nincs szükség 1 millió ügyvédre vagy olyan orvosokra akik diplomamegszerzése után a tudásukat nem Magyarországon kamatoztatják ahol tanultak."


Ez viszont nem az egyetemek hibája. Jelenleg orvoshiány van, meg kellene őket fizetni normálisan.


A dolgozó nép majd megoldja? Mit? A gyógyítást? A jogi képviseletet? A tanítást?

Kár, hogy ezek az emberek hogy is mondjam bizonyos fejekben "nem tartoznak a dolgozó nép körébe" :(

2015. ápr. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

ma 16:34

Nem kell kiforgatni a szavaimat. Mint írtam, igenis szükség van diplomásokra de ahogy írtam nem kell 1 millió ügyvéd. Lassan annyi ügyvéd diplomás van, hogy minden emberre juthat 2 ügyvéd. Persze kellenek ügyvédek, de az egyetemnek korlátoznia kéne a tanulók számát

Pl: Mondjuk évente 500 ügyvédet tudnának foglalkoztatni, akkor az iskola csak 500 diáknak adjon esélyt, hogy tanuljon. Ne vegyenek fel 2000 diákot, mert 1500 végzett ügyvéd munkanélküli lesz.

Ugyanez a helyzet az orvosokkal. Nem az volt a kérdés, hogy milyen a politikai helyzet, hogy mennyire vannak megfizetve az orvosok. Hanem arról van szó, hogy kell-e ennyi diplomás vagy sem. Persze, hogy kell orvos. De mit érünk vele, ha sikeres orvos diplomás, de rögtön külföldre megy? Az egyetem vegyen fel 500 diákot aki orvos akar lenni, de kössenek valami szerződést velük. Diploma után 10-15 évig kötelesek Magyarországon dolgozni. Ha nem akkor ki kell fizetniük az állami támogatásból fizetett összeget. Persze ez csak akkor valósítható meg, ha a politika is jó, és megfizetik őket rendesen.

Ahogy nincs szükség 1 millió andragógusra sem.

Mielőtt még ezt is kiforgatnád:

A számok csak számok.. nem tényleges adatok csak az egyszerűség kedvéért írtam 500-at.

2015. ápr. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Értem, amit írsz, de sajnos azt nem lehet tudni, hogy aki orvosira jár pl, hol fog dolgozni... Elvileg dolgozhat bárhol az EU-ban, a röghöz kötést egyáltalán nem támogatom, adszolút jogszabályellenes is. Aki akar az mehet külföldre. Aki ügyvéd akar lenni, az legyen, de mondjuk ha 2000 ügyvédet vesz fel a piac, akkor 1500 fizessen érte keményen, de megtiltani nem lehet. De aki egyetemre jelentkezik, az annyira legyen már tisztában vele, hogy a szakmája mennyire piacképes.


Sok reakciómat magadra vetted, nem kellett volna, a kérdezőnek reagáltam inkább, hogy nem kellenek egyetemek. Dehogynem kellenek...

Az, hogy valaki külföldre megy, annak sok oka lehet, nem feltétlenül csak az, hogy nem piacképes a végzettsége...

2015. ápr. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!