Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A 80-as évek második felében...

A 80-as évek második felében tényleg olyan jó életkörülményei és modern berendezései voltak egy tehetősebb családnak, mint a Csók, Anyu! Című 1986-os filmben?

Figyelt kérdés
Tegnap néztem meg ezt a magyar filmet, Kopaszkutyán és Egészséges Erotikán edződve számítottam arra a típikus "80-as évek" fílingre, már amennyire el tudom képzelni (még nem éltem akkor), de valahogy olyan 2000-körülre tettem volna a film cselekményének idejét. Az időnkénti telefonba elvtársozáson kívül sok nem emlékeztetett arra a korra.

2015. ápr. 23. 19:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%
Még jobbak. A nyolcvanas évek nagyon jó évek voltak.
2015. ápr. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Én pl. azon a jeleneten lepődtem meg nagyon, amikor a gyerek leül egyedül reggelizni, kiveszi a neki szánt két tojást a tojásfőzőgépből, és nem éhes, inkább bekap egy kis Milka csokit, és ahelyett, hogy a tojást eltenné későbbre a hűtőbe, meghámozza és a kutya elé dobja. Ilyen mértékű pazarlás manapság sem jutna eszembe, pedig itt van Amerika, Európa, meg minden anyám kínja, nemhogy egy megszállás alatt lévő, hiánygazdasággal küszködő országban.


Még nincs gyerekem, de ha majd lesz és ilyenen kapom, biztos kapna 1-2 nagy taslit és levonnám a zsebpénzéből a tojások árát.

2015. ápr. 23. 19:53
 3/16 anonim ***** válasza:
76%
Hiánygazdaság és a seftelés időszaka volt. A seftesnek voltak jó cuccai. De a nagy tömeg ha nagy autot akart akkor kapott kocka ladát. Ha kicsit akkor trabantot vett. Persze ez volt a GMK-k időszaka és az első nyugati autók is megjelentek. 1989-ben már hivatalos munkavállalási engedély volt a zsebembe, hogy Angliában egy nyáron át egy farmon trógeroljak. A valuta keretből Bécsben vásárolt be a magyar ahol kiírták a boltokban, hogy magyarok ne lopjatok. Hogy jól be tudjon "vásárolni" ezért a kajára és szállásra is sajnálta a pénzt. Ekkoriban terjedt el az osztrákok között, hogy sok magyar a telefonfülkében alszik. Tény mi tény, én is aludtam Londonban a pályaudvar földjén, hogy ne kelljen student hostelra pazarolni a pénzt ami itthon vagy áruban sokkal többet ért mint most.
2015. ápr. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Igazából elég fejlett volt a mezőgazdaságunk, tehát a tojásnak nem volt nagy értéke.

Sokkal több tyúk volt akkoriban Magyarországon, mint mostanság.

2015. ápr. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
52%

Ma egy testépítő aki napi 30 tojást megeszik kb 20-nak a sárgáját kidobja. De van olyan is aki mind a 30-nak kidobja a sárgáját.


Az nem mérvadó, hogy mi van egy filmben. Banánért 100 méteres sort álltunk. Hiány volt alapélelmiszerek kivételében mindenből. Radiátort fű alatt lehetett csak venni a tüzép telepen. Volt úgy, hogy a mit tudom én melyik (azt hiszem orosházi) tetőcserép gyár a 80-as évek második felében a székháza tetejéről adta el a cserepet mert éppen akkora hiány volt.

2015. ápr. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%

'80-as években alapvető cikkekből már soha nem volt hiány. Olyan a '60-as években volt utoljára, hogy hetekig-hónapokig nem lehetett kapni húst vagy tojást, tejet, adott fajta zöldséget, cipőt vagy ruhát, mikor mit.

Az ennivaló különösen olcsó volt a maiakhoz képest (exporttermékeket kivéve). Fejlettebb volt a mezőgazdaság és borzasztó olcsó a nyersolaj a maihoz képest.

2015. ápr. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
58%
Milka csokit 1985-ben kóstoltam előszór. Le is hidaltam, hogy Tibi csokival mérgezték meg a gyerekkoromat. Kamionosok hozták be csempészáruként. Boltokban nem lehetett kapni.
2015. ápr. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Azért nem egészen. Pl. nem volt egyszerű a telefon beszerzése sem.


Az elvtársak, az más kategória.

2015. ápr. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Más világ volt. Egy csomó minden, ami most mindennapos, akkor luxusnak számított (utazás, nyugati autó), viszont az alapélelmiszerek olcsón elérhetők voltak mindenki számára. Nagymamám szinte minden nap sütött süteményt az egész családnak (12 embernek), pedig nyugdíjas volt. Mellesleg egy tojást én sem raknék el a hűtőbe még a mai világban sem. A macskám is imádja, simán nekiadnám, ha én mégsem kívánnám.
2015. ápr. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Alapélelmiszerekből tényleg nem volt hiány, de választék sem. Volt egyféle tej, kétféle kenyér. Viszont olyanokból, ami ma már tömegáru, igenis volt, '86-ban kezdtem a fővárosban az egyetemet, a karácsonyi ajándékom vidéki megyeszékhelyen élő családomnak évekig banán volt és fehércsoki, mert nálunk nem lehetett kapni, Pesten is az utcán álltam sorba banánért.


Egyébként igen, jó életkörülményeik voltak a tehetőseknek. Jártam egyetemi csoporttársam szüleinek sashegyi házikójában, apuci magas tisztséget töltött be egy kormányzati hivatalnál. Érdekes, hogy a jómódú kádergyerek csoporttársaim már akkor, a gólyatáborbnan arról beszéltek, hogy diploma után külképviseletre mennek dolgozni, természetesen a rothadó kapitalista nyugatra:-)

2015. ápr. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!