Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért csúfolják sokan "mordor"...

Miért csúfolják sokan "mordor"-nak Magyarországot? Ez mégis mit jelent és honnan ered a szó?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 25. 12:28
 1/9 anonim ***** válasza:
58%

Én Borsod megyére szoktam hallani, hogy Mordornak csúfolják.


Valószínűleg az orkok miatt.

2015. ápr. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Általában Romániára mondják, Magyarországra én még nem hallottam.
2015. ápr. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Mindenhol van mordor. Adott területen a regrosszabb hely. Európában Magyarország "Mordor", Magyarországon meg, Miskolc-Ózd-Kazincbarcika (és környéke) Mordor.


Apropó Mordor: A gyűrük ura megvan?


Viszont jártam tankolni ukrajnába: Na az még Miskolci szemmel is Mordorabnál Mordorabb, nagyon durva, (főleg bentebb nem a határ mentén)


Szóval ez is csak "viszonylagos"

2015. ápr. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Mordor az, ahol az orkok laknak, azaz ostoba, erőszakos véglények, abból meg nekünk van egy komplett kisebbségünk, szóval jogosan van ránk aggatva ez a jelző, ami megsúgom, hogy a Gyűrűk Urából van.
2015. ápr. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Én is eddig Romániára hallottam és Borsodra.
2015. ápr. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
22%

"Mordor az, ahol az orkok laknak, azaz ostoba, erőszakos véglények, abból meg nekünk van egy komplett kisebbségünk, szóval jogosan van ránk aggatva ez a jelző, ami megsúgom, hogy a Gyűrűk Urából van."


és a legjobb amikor cigánytelepen vonulgatnak ezek a véglények

2015. ápr. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Áá megvan, google kihozta. Haverom szokta mondani aki Londonban él, hogy megyek vissza húsvétkor/karácsonykor mordorba, nem-e futunk össze. Bár ezt a Románia meg Borsod dolgot nem értem mert Bp.-n laktunk mindig is. Na mind1, lehet Londoni szemmel az Angyalföld is mordor...
2015. ápr. 25. 13:07
 8/9 anonim ***** válasza:
90%
Románia Mordor.Sokkal rosszabb mint Magyarország.
2015. ápr. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szóval haverod egyedül sokan Mordornak csúfolja Magyarországot.

Ahha, már értem!

2015. ápr. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!