Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A bicikliseket miért nem...

A bicikliseket miért nem adóztatják meg?

Figyelt kérdés

Illetve, miért nem csak engedéllyel (jogosítvánnyal) biciklizhetnek főutakon?

Sokuk nem ismeri a kreszt kacsáznak, bohóckodnak az utakon, aztán csodálkoznak, hogy leviszi őket a kamionok szele.


Valamilyen vizsgarendszert kellene létrehozni.


Egyre több van belőlük, nyáron különösen.


Az autósok is megvannak adóztatva rendesen, illetve 1 liter benzin fele is adóból áll.


A bicikliseknek is illene hozzájárulnia adóval az útfenntartáshoz.Illetve, épülnek ám külön bicikliutak települések közé, valamiből azokat is fenn kell tartani, meg gondozni.



2015. ápr. 30. 17:15
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
82%
biciklisek nem szennyezik a levegot, es nem teszik tonkre az utakat. ettol fuggetlenul utalnam en is oket, ha vezetnem kene, de nincs jogsim
2015. ápr. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
88%
a bicikli ut az jogos lehetne, de akkor a gyalogosokat is meg kene adoztatni mert a jardat hasznaljak :D
2015. ápr. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
20%

Nyugi megfogják őket adóztatni,csak idő kérdése hogy mikor


Egyébként teljesen egyetértek veled,nagyon zavaróak a forgalmas utakon.Sokkal jobban járnának ha kerékpárúton vagy járdán bicikliznének inkább mert így az autósokat se zavarnák meg őket se csapná el senki

2015. ápr. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Én alapból nem engednék nagy forgalmú főutakra bicikliseket.


Menjenek a kis forgalmú, mellékutakon, "kertek alatt".

2015. ápr. 30. 17:21
 5/33 anonim ***** válasza:
20%

"biciklisek nem szennyezik a levegot"


Ezt a logikát hagyjuk már.A gyárak is szennyezik a levegőt de ha nem lennének akkor szarban lenne az emberiség.Ugyanez vonatkozik a járművekre is

2015. ápr. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
63%

Na nehogy azt mondd, hogy a sofőrök annyira képben vannak a szabályokkal. Mennyi olyan sofőr van, aki nem tud vezetni. Ilyenről hogy index, meg hasonlók, meg már ne is beszéljünk.


Van jogosítványom és biciklim is. Amikor csak tudok, biciklivel járok. Addig míg az autós fel nem fogja, hogy van normálisabb megoldás is az autónál, addig kellenek az adók. A bicikliseket meg hagyja békén mindenki. Pont, hogy rá kell szoktatni az embereket, nem pedig elrettenteni tőle.

Persze vannak olyan okok, mikor a kocsi elengedhetetlen. De mikor az ember a wc-re is kocsival jár, hadd ne tapsoljak már, hogy mennyire jó dolog a kocsi.


Egy lámpás kereszteződésben lakok jelenleg, egy kisebb városban. Akkora a forgalom folyamatosan, hogy nyitott ablaknál nem hallom mit mondd a másik. Nem hiszem el, hogy egy kisvárosban ez normális.


Hollandiában mindenki biciklizik. Érdekes módon, ott nincs ezzel probléma, pedig nem hiszem, hogy lenne engedély.

2015. ápr. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
97%

3-as, te jól vagy?

Mióta szabad járdán kerékpározni?

A múlthéten voltam szemtanúja, amint egy csókát megállítottak a yardok, mert a járdán bringázott.

Biztos megjutalmazták a zsaruk egy jó párezres csekkel.

Járdán való kerékpározás szabálysértésnek minősül!

Gondolj csak bele!

Bringáddal vagy 40-nel hasítanál, a kapun kijönne egy nénike és te azt jó elcsapod, akkor mi van?

2015. ápr. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
27%

Milyen jó, mikor reggel a Vácin kell kerülgetni az ostoba biciglist a 70-s táblánál. Feltartja a forgalmat, balesetveszélyes, mert ott nem csak autók mennek.


De támogatom az ötletet. Japánban, minden bringán van forgalmi. És kell érte fizetni.


Amúgy ha nem szennyezi a levegőt, akkor mehet a susnyásba brinyozni, én ugyanis a benzinben 2 fajta adót is fizetek. Ő mennyit? Na erről van szó.


Ja és az egy irányú utcába nem lehet ellenkező irányba bemenni, csak ha erre külön tábla lehetőséget ad. Ezt is meg kéne tanítani nekik.

2015. ápr. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
85%

Ma 17:34-es válaszoló kisvárosban lakik, a biciklisekre panaszkodók pedig általában budapestiek, ezért pontozták le szerintem.


Budapesten a belváros nagy része tényleg nem alkalmas egyszerűen biciklis közlekedésre, a legtöbb biciklis pedig azt hiszi hogy csak az autókra vonatkozik a kresz. Ma is majdnem elütött egy mikor neki piros lámpánál egy négy sávos úton a zebra közepén voltam...

2015. ápr. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
59%

#7


Én még sosem láttam/hallottam olyat hogy valakit megbüntettek azért mert járdán biciklizett.A rendőröknek van ennél fontosabb dolguk is,legfeljebb azért büntetik meg ha nincs világítás rajta stb


Napi szinten látok olyanokat akik a járdán bicikliznek.Gondolom őket se büntették meg soha ezért


Az már viszont más kérdés ha forgalmas járdán biciklizik valaki.Akkor nem csodálkozom rajta ha megbüntetik őt a rendőrök.Akkor tessék szépen leszállni a bicikliről és tolni.A járdán pedig nem 40-el száguldozunk biciklivel,esetleg kerékpárúton ha nincs senki se a közelben

2015. ápr. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!