Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Székesfehérvár miért pukkad...

Székesfehérvár miért pukkad le egyre jobban?

Figyelt kérdés
Felújították a Belvárost, késztült csomó minden, de mégis minden fiatal menekül innen. Pedig az ország egyik legszebb városa!

2015. máj. 4. 19:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
39%
Túl sok M1 híradót nézel. Ideje használni a buksidat.
2015. máj. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%

Kaposvári vagyok,a város az ország egyik legszebbje már 10 éve. Azóta is folyamatosan újíták fel,stb. Európai szintű kamerarendszer az egész város területén,stbstb. Mégis csökken a lakosság,és lassan csak a nyugdíjasok maradnak,az utakon egyre kevesebb az autó,különösen megfigyelhető a változás az utóbbi 4 évben.

Énis fiatal vagyok,de énis dobbantok lassan. Itt semmi munkalehetőség nincs.

2015. máj. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
Székesfehérvár olyan, mint Magdeburg 1985-ben.
2015. máj. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%
Pont a múltkor jött egy srác kérdőívvel,hogy mit gondolok a belvárosról(itt lakom).Mondtam neki hogy hiába újítanak itt fel bármit,ez a város pusztulat marad ,és főleg az emberek miatt.Illetve azért mert van egy Fő utca,meg egy pláza,azon kívül értelmes hely nincs.Ha 3hétnél tovább tartózkodom itt,már menekülnék,mindig van pár nap amit máshol kell töltenem.Unalmas,csak negatív energiája van a városnak,ami lehúzza az embert.
2015. máj. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%
Székesfehérvár... Húúú... Emlékszem amikor Balatonról mentünk haza Bp.re, és minden Bp. fele mutató tábla az autópályához vezetett, hogy fizessünk.. Az országúton meg dafke nem jelöltek semmit -.- Amúgy sok város kezd lepukkanni Mo.-n pl. én pesti vagyok, és sokszor a villamoson ált. nyugdíjasokat+munkanélkülieket+c...ket+kevés fiatalt szoktam látni. Magyarország helyzete biológialag is lehetetlen, hisz kevés fiatal van, de azok is menekülnek, egyre több nyugdíjas van, és azokat el kell tartani.. Emiatt csökken a középréteg (nyilván)
2015. máj. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
63%
Mert ott is szaporodik a cigány.
2015. máj. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Kedves négyes! Ezt kifejthetnéd! (Negatív energia? Te még nem jártál pl Enyingen...)
2015. máj. 4. 20:38
 8/17 anonim ***** válasza:
53%

Egy pár dolgot Székesfehérvárról:


1. Szerintem nem az ország egyik legszebb városa (pl. sehol nincsen Veszprémhez, Sopronhoz, Pécshez, de Győrhöz sem, és akkor nem beszéltünk olyan szép kisvárosokról, mint pl. Kőszeg), de ez szubjektív benyomás. De nem is lényeges, mert az embereknél nem ez a fő szempont, a lehetőségek sokkal fontosabbak. Attól, hogy felújítanak tereket, utcákat, stb., még nem lesznek jobb munkahelyek.


2. Az egész országban ugyanez a trend néhány várost leszámítva, ez nem kimondottan fehérvári probléma. Annyiban még jobb helyzetben van Székesfehérvár, hogy Budapest közel van, és jó oda a vasúti közlekedés. Ez egyben hátrány is, mert Budapest könnyen elszívja a munkaerőt, és akik bejárnak, azok idővel el is költöznek.


3. Mondjuk Fehérvár majdnem minden más városon túltesz abban, hogy mennyire inkompetens embert választottak meg polgármesternek, csak azért, mert ott volt a Fidesz logója a neve mellett. Mondjuk ez nem annyira lényeges, mivel szerintem még ha zseniális vezetése lenne a városnak, akkor is csak lassítani tudná az elvándorlást.


Egyébként amit a Fehérvár és hasonló méretű városokban nem szeret sok fiatal, az a belterjesség, hogy minden a kapcsolatokra épül, munkát is úgy kell keresni, hogy végigkérdezni az ismerősöket, hátha valaki tud valamit.

2015. máj. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
Miért kell neked itt anyáznod 9-es?
2015. máj. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
0%
Én nem tudom kérdezd meg drágá tezsvíreinket.
2015. máj. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!