Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hisztiznek a közalkalmaz...

Miért hisztiznek a közalkalmazottak, ha a medián átlagbérhez képest semmivel sem keresnek rosszabbul, mint nyugatabbra?

Figyelt kérdés

A piacon leadózott mediánból kapja az állami alkalmazott a fizetését, hogyan lehetne több, mint a piaci medián?


Úgy van véve az egész, mintha valakik dolgoznának cégeknek és tőlük kapják a fizut, mindenki más meg a gonosz Orbán Viktortól aki olyan gonosz, hogy kevés fizetést ad az állami alkalmazottaknak.


2015. máj. 8. 21:50
 41/96 anonim ***** válasza:

Tegyük fel, hogy az a szánalmas feltevésed igaz, hogy a közalkalmazottakra minek költeni, mert csak viszik a pénz. Így már csak az a kérdésem, hogy stadionépítés helyett nem lehetett volna olyasmire költeni, amire széles körben igény van? Nem is tudom... mondjuk... kórházfelújításokra például? De mondhatnék 100 másik dolgot is, de nem mondok, mindenki tud magának legalább 1-et mondani, de talán még 5-öt is.


Most pedig tegyük fel, hogy nincs igazad... Ami igaz is, de mindegy... Már többen szépen leírták, hogy a "köz-" dolgok attól ingyenesek az (átlag)emberek számára, hogy az ezért tevő embereket az ő adójukból fizetik. Magyarán szólva, te (már ha adózol) közvetetten fizeted ki ezeket az embereket a mindenféle adólevonások után. Ha ez nem így lenne (ezt is leírták már), akkor közvetlenül kellene ezeket kifizetned. Magyarul nem ingyen van, de mégis... Fura ez a államszervezés, nem igaz?


Ha viszont mindenki fizetne az orvosoknak, tűzoltóknak, mentőknek, tanároknak, hivatalnokoknak (és még lehetne sorolni), akkor persze nem lenne annyi adó, mivel a pénz máshonnan jut el hozzájuk, és a politikusok is kevesebbet tudnának lopni... Jobban meggondolva ez nem is olyan rossz ötlet (ha onnan közelítjük meg, hogy ne tudjanak (annyit) lopni). Viszont ha valaki például rákos lesz, vagy neadj'isten terhes, akkor a sok orvoshozjárkálást hogyan finanszírozzák? (Persze ugyanígy lehetne mondani, hogy ha tűz üt ki a lakásban, vagy ha hivatali ügyet kell intézni.) Ezért lett úgy kitalálva, hogy az alkalmazottak főnökei befizetik a TB-t, amivel aztán ingyen mehetnek az alkalmazottak az orvoshoz (gyakorlatilag, mint egy BKV-bérlet), és az adót, amit egyébként is be kellene fizetni, a közalkalmazottak megfizetésére fordítják (mivel ők is olyan emberek, mint te vagy én, és nem fényből élnek). Ez azért is jó, mert ha úgy általában nem megy az ember orvoshoz (én sem tudom már, hogy gyógyszerkiíráson kívül mikor voltam orvosnál), de bármikor eltörheti a lábát, vagy kaphat STROKE-ot, és akkor nem kell több tízezreket, százezreket vagy milliókat fizetni az orvosoknak. (Sajnálom, hogy mindig visszakanyarodok az egészségügyben dolgozókhoz, de talán nekik a legkeményebb a munkájuk, és nincsenek eléggé megbecsülve).


Amiről pedig te beszélsz, az pont, hogy nem így van... A kormányok állandóan ígérgetnek, hogy a közalkalmazottak bérét növelni fogják, de sosem növelik, sőt, még rájuk tesznek egy rakat felesleges munkát (például adminisztráció), ezzel gyakorlatilag nem, hogy nem növelik a bérüket, éppen hogy csökkentik (elvégre több munka ugyanazért a bérért megfelel annak (arányaiban véve), mintha az ember fizetését lecsökkentenék). Persze valóban, lehet azt mondani, hogy akinek nem tetszik a rendszer, az keressen magának "normális" munkát, de akkor is ugyanezt mondanád, hogyha az emberhiány miatt összeomlana az egész rendszer? Mert Magyarország pont efelé tart; ha nem lesznek orvosok, tanárok (csak hogy a két legveszélyeztetettebbet említsem), akkor hova fogod beíratni a gyermeked iskolába, vagy hová fogod vinni, ha beteg lesz? Mert hozzájuk nem fogod tudni vinni, ha nem lesznek. Vagy ha te vagy abban a helyzetben, hogy el tudod hagyni az országot, tudsz máshol családot alapítani (vagy ha nem akarsz, akkor nem), röviden meg tudod oldani az életed máshol, és ez az egész téged nem érint, akkor mi az anyádért írtad ki ezt a kérdést?

2015. máj. 9. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/96 A kérdező kommentje:

"Tegyük fel, hogy az a szánalmas feltevésed igaz, hogy a közalkalmazottakra minek költeni, mert csak viszik a pénz. Így már csak az a kérdésem, hogy stadionépítés helyett nem lehetett volna olyasmire költeni, amire széles körben igény van? Nem is tudom... mondjuk... kórházfelújításokra például? "


Ne tegyük fel, mert én ilyet nem mondtam.

A kórházak fejújítására pedig sokszorosa összeg megy, mint stadionokra...

2015. máj. 9. 01:20
 43/96 anonim ***** válasza:
100%

"A kórházak fejújítására pedig sokszorosa összeg megy, mint stadionokra..."


akkor talán mehetne még több is, lenne hova :D

2015. máj. 9. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/96 anonim ***** válasza:
100%

130 milliárd forint ment el tavaly nagyberuházásokra, ebből 60% volt sportberuházás, lehet számolni: kb 600 ezer közalkalmazott van az országban, ez havi 10800 forint plussz nekik. Ennyi pénzt költhetnek többet, ebből 27% befolyik áfaként, a többivel a vállalkozások láncolatát támogatják.

Namost, lett nekünk 130 milliárdért pár "nagy" cuccunk, amire igazából nincs igény; egy felcsúti stadiont a büdös életben nem lehetne feltölteni szurkolókkal (ok, meg lehet hívni a real madridod, egyszer, de nem többször). 130Mrd-ért építettek vmit ami még tovább is viszi a pénzt: nagyon megérte, ennyi erővel simán szétoszthatták volna a pénzt a közalkalmazottak között. Ok, mondhatopd, hogy az építőipar dolgozott: igen dolgozott, csak a probléma az, hogy ennek a pénznek a jelentős százalékát a csókos haverok tették zsebre és nem az a munkás aki lapátolta a GDP-t.

2015. máj. 9. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/96 A kérdező kommentje:

nincs igazad, de oké 100 ezerrel több EGY ÉVIG

és utána mit mondasz? ennyi volt srácok? nincs stadion de egy évig egy nevetséges 1 millióval több volt a költőpénzek (ami szerencsésen kivándorol használt nyugati roncsautókra import cuccokra...)

2015. máj. 9. 01:53
 46/96 A kérdező kommentje:
ÉS továbbra sem megoldott a 40 éves bomladozó stadionok ügye...
2015. máj. 9. 01:58
 47/96 anonim ***** válasza:
100%
ÉS továbbra is bomladoznak 40 éve egyes közkórházak, továbbra sincs pénze egyes iskoláknak az épületeit felújítani, továbbra is romos állapotban van a vasút állomások 90%-a.. DE legalább vannak gyönyörű felújított 10%-ig kihasznált stadionjaink :) gratulálok, ennél értelmesebben el sem lehetett volna költeni azt a pénzt, még az építő iparban sem..
2015. máj. 9. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/96 A kérdező kommentje:

mit nem értesz azon hogy egy stadion rohadtul nem költség amit amúgy azokra költenek amiket te mondasz?

nagyon sok pénzt költenek kórházakra és iskolákra, annyit hogy egy stadion fel se tűnik és még minid TAOból épült...

2015. máj. 9. 03:59
 49/96 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig a 4 oldalnyi siránkozást, de... Ha nem tetszik a közalkalmazotti bér/munka, nem kötelező ott dolgozni.


Eddigi tapasztalatom az, hogy leginkább az életképtelenebb emberek dolgoznak ott, akik egyébként a versenyszférában nem igazán állnák meg a helyüket. Ennek tükrében ne várjanak korrekt fizetést, inkább örüljenek annak ha valaki alkalmazza egyáltalán őket. Mellesleg nekik is köszönhető, hogy ott tart az ország, ahol; szóval miattam fel is fordulhat nagy részük.


(Egyébként saját példa: kezdő építészmérnök vagyok, ha elmennék az építésügyi hatóságra dolgozni nem kéne megszakadnom, de a bérem is talán jó, ha elérni a nettó 120 ezret. Így viszont, hogy elmentem a versenyszférába, a három hónapos diplomámmal kapok 160 ezret és fizetik a lakásomat. Ha pedig még többre vágyom, akkor irány a nyugat.)

2015. máj. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/96 anonim ***** válasza:
100%

ma 03:59

mit nem értesz azon hogy nem minden stadion épült abból?

és ami abból épült, az is bizonyos kicsi százalékban épült abból és nem 100%-ig?

2015. máj. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!