Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek / mi szavazzuk meg...

Az emberek / mi szavazzuk meg újra a kormányokat, pedig ugyanazt ígérik, akkor miért elégedetlenkedünk? Jogos ez?

Figyelt kérdés

Állandóan szidják az emberek az aktuális kormányt. Én azt nem értem meg, hogy akkor miért szavazott rá újra?


A rendszerváltás óta mindkét oldal, gyakorlatilag két pártja váltogatja egymást kormányon. Most az mindegy, hogy anno az SZDSZ-ben volt ma az MSZP-ben van vagy az első kormányba MDF-es volt, ma FIDESZ-es ugyanazok vannak ugyanabba az oldalon levő gyűjtőpártba és ugyanazokat ígérik, az emberek mégis felváltva megszavazzák őket, aztán meg sopánkodnak, hogy nem jó a kormány. Miért ilyenek az emberek?Mi, te, ti tehettek róla. ?


2015. máj. 9. 22:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%

nem az a baj, hanem az hogy nincs kire szavazni

nekem ez már a 2. választás volt, amikor nem tudtam elmenni szavazni, egyik pártra sem tudtam volna letenni lelkiismeret furdalás nélkül a voksom..

ez viszont szégyen

2015. máj. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Akkora volt a hit a rendszerváltás utáni időszakban ebben a két oldalban, hogy elegendő ideig lettek kormányon tartva. Aztán a 21. századba lépve az van, mint ma: ha jön egy újabb, kisebb párt, nehéz neki feltörekedni, mert már nincs akkora hit a politikában és ugyanígy nincs bizalom sem az új pártban. A 2000-es évek óta a kisebbik rossznak tűnő oldal lesz megválasztva a kettő közül. Most kezd végleg elmenni a bizalom, mert már egyre kisebb a részvételi arány.


A megoldás talán az lenne, ha a politikusok kapcsolatban lennének az emberekkel és meghallgatnák őket. Meg persze akiről kiderült valami piszkos ügy, rögtön távolítsák el a közéletből, ne rontsa a levegőt.

2015. máj. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem az a fő probléma, hogy miért szavazott rá, hanem az, hogy sokan, akik ellene szavaztak volna, azok nem mentek el szavazni, hanem otthon ültek a seggükön.


Sőt az is egy fő probléma, hogy a külföldön élő magyar is szavazhatott, akinek semmi köze nincs Magyarországhoz.

2015. máj. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%

A legnagyobb baj az otthonmaradókkal van a baj. Morognak, de nem voltak képesek szavazni egy kisebb pártra, mondjuk az lmp-re, vagy jobbikra, vagy fene se tudja már pontosan melyik indult még.


Addig míg úgy gondolkoztok, hogy nem mentek el szavazni, míg meg nem jelenik egy olyan párt, amelyik az utolsó mondatotokig ugyanazt mondja mint amit hallani akartok, sose fogtok elmenni szavazni.


A hatalom osztási arányain van a hangsúly a demokráciában, hogy ne egy vagy kettő párt kezében legyen minden hatalom. Ehhez viszont el kell menni szavazni arra, akit ti úgy gondoltok, hogy talán nem ver át, nem pedig arra, aki szerintetek nyerni fog.

Nem tippmix ez....


Szóval be lehet kapni, magyarok többsége nem gyakorolja a demokráciát, de tüntetni megy mellette.... vagyis csak egy kis rétege. Többi biztos láncra verve érzi jól magát.

2015. máj. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mert birkák. Az MSZP-szavazók elfelejtik, hogy az a kormány se volt jobb semmivel, mint a mostani. A fideszeseket pedig azzal vezették meg, hogy választás előtt egy kis alamizsnát visszaadtak abból, amit előtte elvettek.

Egyébként én is egyetértek abban, hogy aki nem ment el szavazni, annak nincs joga szidni a kormányt.

2015. máj. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

márpedig az MSZP jobb volt, csak az emberek túl sokat látnak a politikusokban. én ugyan nem szavaztam senkire. annyi a történet, hogy a politikusok nem az emberekért vannak, és akárkit szavaz meg az ember, segítséget egyiktől sem fog kapni.

amiben rosszabb a mostani kormány az az, hogy amit az mszp inkább eltitkolt annó, azt ezek most nyilvánosan csinálják, és még jól a pofánkba is röhögnek, hogy "megtehetjük".


ha a politikától elvonatkoztatunk, mondjuk a kereskedelembe, van 2 kis vegyesbolt vezetője, mindkettő jó drága, de az egyik vezetője csendben hallgatja a kritikákat, a másik bolt vezetője pedig a bejáratnál a pofádba röhög, hogy mennyit rárak a nagyker árra, és mekkora haszna van ebből, neked meg itt kell vásárolnod, mert nincs a közelben másik bolt. melyik bolt a szimpatikusabb?

2015. máj. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nekem is van egy csomó barátom meg testvérem, akik még egyszer sem mentek el szavazni !!


Azt mondják, az MSZP is meg a FIDESZ is rossz, őket nem érdekli, nem mennek el. A kis pártok, mind ostobák, gőzük sincs, hogyan kellene csinálni és mind ha hatalomra kerülne, ugyanazt csinálná mint a nagy pártok vagyis semmit, csak lopna. Így mit várhatunk?

2015. máj. 10. 20:06
 8/11 anonim ***** válasza:

dehát ez is a jelenlegi világ rendje. ahhoz, hogy előrébb jussunk, megvan minden eszközünk, csak nekünk, átlag embereknek kellene használni. ehelyett sokan ugye bíznak 1-1 pártban, hogy na majd ő jön, és rend lesz, meg jólét.

pedig a semmiből nem lesz sem pénz, sem munkahelyteremtés.

2015. máj. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
milyen kis pártok ember? A jobbik nagyobb párt minta maszop ha nem tűnt volna fel. Hajrá Jobbik!
2015. máj. 27. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A Jobbik egy náci csürhe, akikből nem kérünk.

Már az is éppen elég baj, hogy a Fidesz is ebbe az irányba megy el.

2015. máj. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!