Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményed erről a...

Mi a véleményed erről a vitaműsorról nyugdíj témában?

Figyelt kérdés
[link]
2015. máj. 13. 13:11
 1/2 anonim ***** válasza:

"...A VIDEÓ LEJÁTSZÁSÁHOZ BE KELL LÉPNI!

Az RTL Most oldalán a videók megtekintése regisztrációhoz és belépéshez kötött.

Ha még nem regisztráltál, akkor azt a Belépés/Regisztráció gombra kattintva megteheted..."


Véleményem volna, de nem akarok most csak ezért adatokat kiadni, és kéretlen leveleket kapni.

Van lehetőség mindenki számára elérhető formában megadni a linket?

2015. máj. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Végignéztem...


Ha felemelnék 70 évre a nyugdíjkorhatárt, az eléggé nagy érvágás lenne, nem sok ember élné meg.


Gyerekszám arányosan fizetne nyugdíjat...

De egy szóval nem mondták, hogy ahhoz vonzóbb családtámogatási rendszer is kéne, motiválni kellene a fiatalokat a családalapításra.


Én 22 éves vagyok, és talán az én korosztályomnak a legigazságtalanabb a helyzete.

Hogy miért is?


Mert ha szeretnék biztosra menni, hogy időskoromban legyen pénzem, ahhoz ÖNGONDOSKODÁSRA van szükségem, vagyis egy nyugdíjbiztosítást kell kötnöm.

Ugyanakkor továbbra is kell fizetni a nyugdíjADÓT (nem járulék, adó!!!), hogy azért ne haljanak éhen a mostani nyugdíjasok sem.

TEHÁT 2 HELYRE KELL EGYSZERRE FIZETNI A PÉNZT!

Ugyanakkor mégsem az én korosztályom van a legnagyobb veszélyben, hanem azok, akik kb. 15 évre vannak a nyugdíjtól. Nekem még van időm elég tőkét felhalmozni ahhoz, hogy legyen pénzem vénségemre, nekik viszont közel nem biztos.


1 dolog biztos, nem az a kérdés, hogy összeomlik-e a rendszer, hanem az, hogy mikor...


A politikusok meg nagyon felelőtlenül kezelik a helyzetet, hiszen már 1997-ben tudták, hogy gáz lesz (1997. évi LXXXI. tv), ennek ellenére be lett vezetve a 13. havi nyugdíj.

De tudják nagyon jól a politikusok, ha a nyugdíjasoktól vonnak meg dolgokat, az saját számukra öngyilkosság.


Azon nyomban megszüntetném a tömegközlekedésben a pozitív diszkriminációjukat is, legalább a csúcsidőben, és egy jelképes összeget igenis fizetniük kéne. Nyugat-Európában szinte példátlan ez a kedvezményhalom, amiben a magyar nyugdíjasok is részesülnek.


Le lehet pontozni nyugodtan ezért, de a tömegközlekedés NEM JÓTÉKONYSÁGI INTÉZMÉNY.


És igen, aláírom, hogy a mai nyugdíjasok ledolgozták a 40 évüket.

Én is le fogom dolgozni, csak amíg a mai nyugdíjasok csak az államnak fizették a nyugdíjjárulékot/adót, addig én úgy fogom ledolgozni a 40 évemet, hogy egyszerre 2 helyre kell fizetni a pénzt, hogy biztos legyen "nyugdíjam", plusz a fejemet teszem rá,hogy nekem ez a kevezményhalom nem fog járni.


Úgy nagyvonalakban ez a véleményem a témáról...


22/F

2015. jún. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!