Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért élünk rosszabbul a...

Miért élünk rosszabbul a rendszerváltás után 25 évvel mint a felmenőink éltek a felszabadulás után 25 évvel?

Figyelt kérdés
2015. máj. 13. 14:39
1 2 3 4
 1/32 TamásTóth ***** válasza:
75%

Én nem élek rosszabbul.


Vannak akiknek elönyös volt a rendszerváltás és a kapitalista berendezkedés, van akinek nem.


(Mellékesen a tippem az lenne, hogy a kérdező, aki folyamatosan a szocializmust, a munkásokat isteníti és wartburgot akar szerelni egy kis pálinkázás közben, miközben bezárja a határokat és diktatúra van.) Erre a kérdés stilusából következtettem, ha a kérdező mégse ugyanaz az ember, akkor elnézést.

2015. máj. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
csak hülyék állítanak ilyet
2015. máj. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
66%
Azért, mert fidesz.
2015. máj. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
61%

Miféle felszabadulás?? :DDDD Arról beszélsz amikor az oroszok kizavarták a németeket hogy ők szállhassák meg az országot?


Az hogy politikusaink elqrták Magyarország lehetőségeit nem jelenti azt hogy rosszabbul áll az ország mint az átkosban.


GDP is nyugodtan össze lehet hasonlítani.

Hasonlítsd össze: anno minden 5.-7. családnak volt autója. Ma nem találsz parkolóhelyeket a folyamatosan bővített és nagyobbított parkolókban. Nem folytatom...

2015. máj. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
57%
Nem tudom, nem élek rosszabbul :) Megvan mindenem amit akarok, tudok szórakozni, rendesen öltözködni, kajálni, félre tenni. Ez annak az eredménye, hogy TANULTAM, és normális állásom van, nem 6 osztállyal verem az asztalt, hogy márpedig nekem 200ezres fizetés kell :D Jöhetnek a piros kezek :D
2015. máj. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
Azért, mert kapitalizmus van, azaz piacgazdaság. Egy kis réteg profitált a rendszerváltásból, a többség pedig nem.
2015. máj. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Érkezett a fenti kérdésre eddig elméletileg öt válasz de gyakorlatilag egy sem...és csak azon csodálkozom hogy nem csodálkozom.


A felszabadulás után"köszönhetően"az ismert okoknak(és személyeknek)az ország gyakorlatilag romokban hevert és megintcsak gyakorlatilag mindent a nulláról kellett elkezdeni. 1970-t úgy kell elképzelnie a mai gyerekeknek(a fenti válaszolóknak)hogy aki mondjuk 45-ben disszidált mert az uralkodó osztályhoz tartozott(és nem volt kedve dolgozni...)és egy időgép segítségével"berepült volna"hazánk területére 1970-ben hááát...nem nagyon tudta volna hogy hol van. Kb. 10 napig lehetne sorolni a 25 év alatt lezajlott fejlődést.


Ezzel szemben ma úgy élünk hogy az ország 30%-a teljesen állati körülmények között míg 40-50%-a MÉG nem és a maradék 20-30% ahová a válaszolók is tartoznak fene mód meggazdagodott.


Valamilyen szinten visszaköszönnek ma a cári Oroszország legsötétebb évei.


És miért nem csodálkozom a gyakorlatilag nulla válaszon?


Olyan még sosem volt hogy egy gazdag ember a társadalom szintjén és ne csak a saját környezete révén tudjon gondolkodni. Tehát ŐK olyanok hogy ŐK mivel milliomosok és jól élnek hát mindenki más is. Nagyon nem.


Az ország egésze sokkal rosszabbul él 25 évvel a rendszerváltás után mint a felmenőink éltek 1970-ben a felszabadulás után 25 évvel.


Több válaszra nincs is szükség...megválaszoltam én.


Közben jött egy hatodik válasz is...na ez már kapizsgálja a helyes választ.


Alászolgája"urak"!

2015. máj. 13. 15:17
 8/32 anonim ***** válasza:
Ismét láthattunk egy kommunizmust éltető kérdést, köszönjük :-) Menj Észak-Koreába, Kubába vagy Laoszba. Ott aztán van jólét :) És ott vannak az imádott komcsijaid <3
2015. máj. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 TamásTóth ***** válasza:
Mondtam, hogy ugyanaz a kérdező volt, aki minden nap feltesz egy ilyen kérdést, aztán emgválaszolja magának :D és mindenki a milliomosok közé tartozik, aki nem úgy gondolja, ahogyan ő :D (és nem, nem vagyok se gazdag, se milliomos)
2015. máj. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

"Ez annak az eredménye, hogy TANULTAM, és normális állásom van, nem 6 osztállyal verem az asztalt, hogy márpedig nekem 200ezres fizetés kell"


Ja, tanultál. Az állam pénzén. Aztán végignézted, ahogy az alulfinanszírozott oktatási rendszer szétesik, talán még szavaztál is erre, hogy a zsebedben több guriga maradjon.

2015. máj. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!