Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért élünk rosszabbul a...

Miért élünk rosszabbul a rendszerváltás után 25 évvel mint a felmenőink éltek a felszabadulás után 25 évvel?

Figyelt kérdés
2015. máj. 13. 14:39
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
20: Akkor meg marhára releváns, te hogy éltél a szocializmusban...
2015. máj. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Hol állítottam én ilyet? Te írtad... Jós is vagy.
2015. máj. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
23: Ötödik hozzászólás első mondata. Köszi, puszi.
2015. máj. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

"Miért ÉLÜNK rosszabbul a rendszerváltás után 25 évvel" idézet a kérdésből.

Válaszom: Nem tudom, nem élek rosszabbul.

Ezzel mi a gond? Én nem élek rosszabbul sem az elmúlt nyócév után, sem a 25 évvel ezelőtti akár gyerekkoromat, akár a családom anyagi állapotát nézve. Na, szerintem túlragoztuk.

2015. máj. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
25: Szerintem is. A mondandóm lényege az, hogy lehet te jobban élsz, viszont milliók meg nem. Lehet csodálkozni, hogy Kádár a legnépszerűbb politikus ma is, de szerintem jobb volna elérni, hogy ne az legyen. Pont.
2015. máj. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
90%

Azon kellene elgondolkozni, hogy az a 1-2 generáció viszonylagos jólétért feladta a jövőt...Még mindig az a tipikus proli felfogás a jellemző "csak a rezsi csökkenjen meg a nyugdíj nőjön!!" "az összes diplomás naplopónak kuss a neve" "vizitdíj úristen, hát a kisnyugdíjassal mi lesz?!" stb. Már a rendszerváltozásba kódolva volt, hogy el lesz cseszve. Hogyan is lehetett volna rendszert váltani, ha a zemberek többsége jól érezte magát? Sz.rtak ők szólásszabadságra, sz.rtak ők többpártrendszerre, sz.rtak ők független(ebb) bírósági rendszerre és sz.rtak ők a piacgazdaságra, versenyre, kapitalizmusra és egyéb imperialista trükkökre. Egy dolog érdekelte őket: Lehessen továbbra is gazdasági teljesítményen felül pazarolni. Semmi más. Lesz.rták mi lesz a következő generációval. A kutyát nem érdekelte, hogy a veszteséges állami vállalatoknál dolgozó százezrek gyakorlatilag semmi hasznot nem hoztak, míg ők eközben vígan nyaraltak a szot üdülőkben miközben piaci árakkal köszönőviszonyban sem lévő árakon vásároltak mindent.

Ezért élünk rosszabbul rendszerváltás után, ezért. Mert a társadalom sz.rt az egészbe.

2015. máj. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Felszabadulás alatt azt érted, amikor a szovjetek megszálltak minket?
2015. máj. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 Rubicon87 ***** válasza:

"ma 22:13"


Ó igen. Ő azt érti!

2015. máj. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

"A kutyát nem érdekelte, hogy a veszteséges állami vállalatoknál dolgozó százezrek gyakorlatilag semmi hasznot nem hoztak, míg ők eközben vígan nyaraltak a szot üdülőkben miközben piaci árakkal köszönőviszonyban sem lévő árakon vásároltak mindent.

Ezért élünk rosszabbul rendszerváltás után, ezért."


Az a helyzet, hogy az állami nagyvállalatok helyébe lépő, elprivatizált vállaltok még csak annyira sem bizonyultak hatékonynak. Ezért élünk rosszabbul, nem azért, ami 30 éve volt.

2015. máj. 14. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

'Felszabadulás alatt azt érted, amikor a szovjetek megszálltak minket?'


De ha a propaganda a nap 24 órájában ezt fújta, akkor a szovjetek miért nem vonultak ki innen? Akkor jogosan mondhatták volna vezetőink, hogy a Szovjetunió felszabadított minket. Így viszont önellentmondásba keveredtek.

2015. máj. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!