Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják, hogy külföldön...

Miért mondják, hogy külföldön sincs kolbászból a kerítés?

Figyelt kérdés
Nekem 9 rokonom/ismerősöm dolgozik kint Ausztriában,Németországban,Svájcban. Mindegyik egyből talált munkát(ráadásul megbecsülik őket), első évben kifizették az összes itthoni adósságukat, és mindegyik bmw/audi autóval jár már(otthon suzuki kategóriájú autójuk volt). Ráadásul akik Ausztriában vannak azok nyár közepén és decemberben kapnak 13.,14. havi fizetést is ami évenként +1000000 ft. Amíg Magyarországon éltek jó ha a Balatonra eljutottak, most meg Mexikóba is eljutottak nyaralni. Én is, ahogy elvégeztem az iskolát megyek ki egyből. Nem értem miért mondják ezt, hogy külföldön sincs kolbászból a kerítés... Sokkal jobb élete van mindegyiknek mint itthon ráadásul sokkal kedvesebbek velük a munkahelyeiken és nincsenek halálra dolgoztatva. Szerintem akik ezt mondják, hogy szar külföldön azok csak irigyek az ottani magyarokra. Ti hogy látjátok?

2015. máj. 20. 21:00
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
95%

Én éltem, tanultam külföldön is (kb 10 évet, 7 országban) itthon is. Szerintem ha tanultál, akkor itthon ugyanúgy megtalálod a számításod, keresni se keresek sokkal kevesebbet mint kint (bát itthon az élet olcsóbb).

Tehát szerintem a jólképzetteknél nincs különbség. Az valószínű, hogy a képzetleneknél van különbség, itthon nem kap munkát aki kint megcsinálhatja azt amit a helyiek már nem vállalnak el

2015. máj. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Jól képzetteknél nincs különbség? Ismerősöm 10 éve dolgozott itthon programozóként havi 450 ezret keresett. Most Németországban csinálja ugyan ezt havi 1.9 millióért.
2015. máj. 20. 21:12
 3/27 anonim ***** válasza:
85%
Ha tudsz és akarsz dolgozni, megtalálod a számításodat. Nézd meg a két ország átlag és minimális fizetései közötti különbséget. Ha azonban képzetlen vagy lusta vagy akkor mindenképpen felkopik az állad
2015. máj. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
A másik, hogy anyám testvére iskola igazgatóként dolgozott(rengeteg stressz, meg felelősség) havi 250ezerért. Most ausztriában dolgozik és kekszes csomagokat pakol egyik dobozból a másikba havi 450-ezerért... Ennyit a képzettségről.
2015. máj. 20. 21:15
 5/27 anonim ***** válasza:
96%
Pont programozónál nem jó a példád, ha jó vagy itthon annyit keresel amennyit akarsz, mert félévente válthatsz egy jobban fizető helyre, akkora a munkaerőhiány. Persze ehhez mozogni kell, ha megmaradsz egy cégnél, akkor megmarad a fizud is
2015. máj. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
20%
Mert fanatikus nacionalisták és azok nem szokták látni a valóságot.
2015. máj. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Mutass egy céget aki 2 milliót fizet havonta egy programozónak, mert akkor oda jelentkezem majd ha elvégeztem az egyetemet és otthon maradok én :D
2015. máj. 20. 21:18
 8/27 The Vault Dweller ***** válasza:
72%
Ez alatt általában azt szokták érteni, hogy itt sem lehet henyélésből megélni, illetve minimálbéren élni itt is szopás. Persze lényegesen jobb, mint Magyarországon minimálbérből élni.
2015. máj. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
81%

"Ha tudsz és akarsz dolgozni, megtalálod a számításodat. Nézd meg a két ország átlag és minimális fizetései közötti különbséget. Ha azonban képzetlen vagy lusta vagy akkor mindenképpen felkopik az állad"


Milyen érdekes, hogy a kérdező 9 ismerőse itthon lusta, semmirekellő, képzetlen senki volt, de kimentek külföldre melózni és ott egyből szuperképzett, értelmiségi élmunkások lettek. :)))

2015. máj. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

elég sok ilyen céget tudok, szabadúszóként többet is lehet keresni.

Persze azt is nézd meg, hogy a német 1,9 milla az kb 6-800 ezernek meg felel meg itthon, ha az adókat és a megélhetési költségeket leszámolod. (Mivel Németországit említetted ott egy 2 szobás kis lakásért ha szerencséd van kifizetsz rezsi nélkül simán 600 eurót, rezsivel 800-at, Míg itthon 100 ezret)

2015. máj. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!