Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldaliak miért ellenzik...

A baloldaliak miért ellenzik a határontúli magyarok bevándorlását, ellenben minden nem magyar bevándorlását meg támogatják?

Figyelt kérdés

2004-ben a határon túli magyarok kettős állampolgárságáról tartottak népszavazást, 23 millió román - magyarral riogattak, kampányoltak. Ezt követően most "bevándorló vagyok" szöveggel akarnak szavazatokat szerezni.


Tovább megyek, máskor is, magyaros dolgokba előszeretettel rúgtak, teremtettek le minket "magyarkodás" címén egészséges nemzeti büszkeségét, ellenben Victor Pontát példa okáért, aki rendszeresen szidja, rúgja a magyarokat, valódi soviniszta, nevezik becsületes hazafinak. Vagy a magyar jelképek, az embereknek fontos dolgok kigúnyolásából sportot űznek, de külföldieket nem mernek szájukra venni.


2015. máj. 23. 16:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
38%
Mert be vannak korcsosulva.
2015. máj. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%
A kerdesedre nem tudok valaszolni,csat tapasztalatot es gondolataimat irom le.Vajdasagi vagyok Ausztriaban elek,akarmikor mentem at Mo.-ra,legyen ez atutazas vagy az Osztrak követseg,allomas,üzletek,fodrasz stb. ha megtudtak hogy honnan jöttem,rögtön ereztem azt a magyar arrogans beszedet,mar nem ugy beszeltek velem,pedig jol öltözözött,nem fekete nemet szarmazasau vagyok.Talan utalnak bennünket?Itt Ausztriaban sok a muszlim,ahol en lakom csak velük lehet talalkozni.Majd nalatok is az lessz,a magyarok helyett ki tudja kik fognak letelepedni,de nektek majd az sem felel meg.Magyar a magyar ellen,es meg sokan rokonsagban is vannak.Pedig jo lenne a magyar a magyarral.
2015. máj. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%

Nem vagyok baloldali, nem is voltam soha. De a legtöbb határon túli csak azért akar kettős állampolgárságot, hogy élvezze a magyar állam nyújtotta előnyöket.

A fiam jegyvizsgáló és naponta találkozik olyan határon túlival, aki magyar igazolvánnyal igénybe veszi a 90 %-os utazási kedvezményt ( ami magyarnak nem jár) A MÁV üzletszabályzata értelmében, aki más országba akar utazni )Bécs, Pozsony stb), annak a lakhelyétől a célállomásig nemzetközi jegyet kell váltani, akkor is, ha részesül valamilyen utazási kedvezményben.

A határon túliak rendszeresen a magyar igazolvánnyal utaznak a határig, és ott kérnek a további útra nemzetközi jegyet. Fel vannak háborodva, ha a jegyvizsgáló csak akkor ad, ha az egész útra megváltja.

És ez csak egy az előnyökből.

2015. máj. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
55%
Ti a jegyekert vagytok felhaborodva.Gondolom nektek sem könnyü.De hidd el,le se irom itt a muszlimok miben reszesülnek,milyen jogaik van,amit masok nem kaphatnak meg,en osztrak letemre se,mar mindenki fel van haborodva,ugy belföldi ugy külföldi,es ezek nem piti jegy dolgok hidd el sokkal több.
2015. máj. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
53%
Elmondom én miért nem támogatom a kettős állampolgárságot: Az aki külföldön él ne döntse el,hogy ki irányítsa az országöt. Szerinted normális hogy olyan ember szavaz aki nem is ebben az országban él? A balolali pártoknak is ez volt a baja. Bárki ide költözhet a határontúlról de ne úgy akarjon már beleszolni valaki Magyarország életébe hogy egy másik országban él. Ilyen erővel mi is szavazhatnánk arról ki legyen Romániában a miniszter.
2015. máj. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
61%

Mert szavazatokat akartak/akarnak szerezni.

Újabban nem ellenzik. Sőt mea culpa-znak, amiért annak idején a magyar igazolvány, magyar állampolgárság ellen szavaztak. Én sem örültem, hogy bűnözők is jöttek a határon túlról (lásd: whiskys), de összességében a határon túli magyarságot legalább annyira magyarnak tekintem, mint a hazaiakat. De sokan csak "beszélik a magyar nyelvet", s nem igazán éreznek közösséget a magyarsággal. Még a hazaival sem...

(Az USA-t soha nem kritizálták, hogy még a "hársójukon" is ki van téve az amerikai zászló, bezzeg nálunk jó, ha nemzeti ünnepen néhányan "magyarkodnak", s ki merik rakni a házuk elejére.

- Gyurcsány is azzal "kampányolt", hogy ha újra választják eltünteti a rovásírásos helységnév táblákat, a nol-blogon meg "őrjöngtek" a székelykapuk ellen.)

2015. máj. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
59%

"Az aki külföldön él ne döntse el," -hát igen, egykor a feje fölött eldöntötték, hogy külföld legyen, hogy idegen legyen az édes hazája földjén..

Településeket vágott ketté Trianon.

A legnagyobb gazemberség elárulni az anyaországiaknak a magyarországiakat.


Kérdező, most az viselelkedik így, aki szeretné, ha Magyarország ennyi baj, szétszabdalás és kivéreztetés után végleg eltűnne a Föld színéről, hogy legyen itt egy újkori olvasztótégely, és Európa is azt szeretné, fogja fel a tömeget, mint azt a tatároknál, törököknél tette.

Hát mindenkinek el kell dönteni, mit akar.


Vagy jőni fog, ha jőni kell,

A nagyszerű halál,

Hol a temetkezés fölött

Egy ország vérben áll.


S a sírt, hol nemzet sűlyed el,

Népek veszik körűl,

S az ember millióinak

Szemében gyászköny űl.


Légy híve rendületlenűl

Hazádnak, oh magyar;

Ez éltetőd, s ha elbukál,

Hantjával ez takar.


A nagy világon e kivűl

Nincsen számodra hely;

Áldjon vagy verjen sors keze:

Itt élned, halnod kell.

2015. máj. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
15%

Azért kedves kérdező, mert a liberalisták csak azt teszik amit nekik a hazaárúló magyargyűlölők mondanak.


Különben is a romákon, melegeken és zsidókon kívül ki liberalista?

2015. máj. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
46%

5-ös:

Csak listára szavazhatnak. Sok országban hasonló "gyakorlat" működik. A listás szavazás óta már a baloldal sem "ódzkodik" annyira a határon túliaktól. Az Internet terjedésével a határon túliak is meglehetősen belelátnak a hazai helyzetbe, s el tudják dönteni, kik akarnak nekik, s az országnak is jobbat.

S -bizony- a Magyarországon élő nemzetiségek többsége is "beleszól anyaországa belügyeibe" (is).

Még jó, hogy nem azzal jössz, hogy "23 millió román fog átjönni Magyaroszágra".

2015. máj. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
85%
Senki nem mondta hogy azzal jövök nem értem ez hogy jön ide. Tényleg nem. Nekem semmi bajom azzal hogyha egy határontúli ide akár jönni. De ne szavazzon. Mert nem rá tartozik. Szavazzon ott ahol él. Vagy szavazzon itt de akkor költözzön ide és éljen itt.
2015. máj. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!