Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy éltek meg a Munkásőrök...

Hogy éltek meg a Munkásőrök és más "külső" párttagok 1989-ben a kommunizmusból kapitalizmusba való átmenetelt?

Figyelt kérdés
2015. máj. 25. 21:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

Jó gyorsan.

Tartották a markukat.


Volt amelyikből miniszterelnök is lett.

2015. máj. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az egyszerű párttagokkal a kutya se törődött, volt olyan ismerősöm, aki munkásőr volt és öngyilkos lett. Nekik nem adott senki semmit. A felső vezetés és a haveri körük (megyei, városi párttitkárok, tsz-elnökök, állami vállalatok vezetői stb.) rögtön elprivatizálták a saját zsebükbe az állami vagyont.
2015. máj. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Akik közel voltak húsosfazékból, azokból nagy kapitálisták lettek. Az egész MSZMP (egy kis hithű magot kivéve) nem hitt a nagy eszmékben, csak a minél több pénzben. Élősködtek, mint ma a kliensek a Fideszen.
2015. máj. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudom, hogy mikor írta, de nagyon igaza volt:


"A kommunistáktól még nehéz lesz megszabadulni, mert senki sem olyan veszedelmes, mint egy bukott eszme haszonélvezője, aki már nem az eszmét védi, hanem a zsákmányt!"

/Márai Sándor/

2015. máj. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Privatizáltak, loptak, eladták amit lehet és átmentették a pénzüket a kapitalizmusba.
2015. máj. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2015. máj. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%
Hát mehetett volna sortűz, csakhogy érezzék a saját szagukat..
2015. máj. 26. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az egyszerű munkásőrök munkások, mérnökök, de még egyetemi oktatók is voltak, akik egy évben egyszer egy hetes gyakorlatra mentek (lövészet, fejtágítás), és sorfalat álltak május elsején. NEKIK nem volt lehetőségük semmire, ugyanúgy vesztesei voltak a rendszerváltoztatásnak, mint minden egyszerű ember. A parancsnokaik persze más kategória.
2015. máj. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Azt hittem, hogy a kérdést mindenki fogja érteni, de a #6-os válaszoló kivételével "értelmetlenül" válaszolták meg, de elismerem, hogy szűkszavúan, magyarázat nélkül írtam ki a kérdésemet. Munkásőrök és más külső párttagok alatt az egyszerű, semmivel nem rendelkező, fanatizált párttagokat értettem, a "külső párttag" kifejezést Orwell 1984-éből vettem, ott is a "külső párttag" az egyszerű, semmivel nem rendelkező, fanatizált szerencsétleneket jelentette, míg a belső párttag meg a gazdag, tehetős, befolyásos, eszmének csak külső látszatát megtartó, de elutasító tag.


Akik hittek a kommunizmusban egyszerű munkásőrként vagy más párttagként, nagyon bele voltak "mélyülve", hogy élték meg imádott rendszerük összeomlását ?

2015. máj. 26. 22:43
 10/12 anonim ***** válasza:
Én egyről biztosan tudom, hogy belehalt. Három hónap alatt, összeomlott lelkileg és amikor a végre kiutalt lakásából is ki akarták tenni, kiugrott a 10-ik emeletről.
2015. máj. 27. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!