Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » El tudná valaki magyarázni,...

El tudná valaki magyarázni, hogy mi ez a bevándorlással kapcsolatos konfliktus most Magyarországon?

Figyelt kérdés
Külföldön élek, és ezért nem tudom.

2015. máj. 27. 10:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%

Orbán játssza az eszét, hogy benyaljon a Jobbiknak.

Sok illegális határátlépő van már évek óta a szerb határon. Először menekült táborokba kerülnek, amíg elbírálják, hogy hazatoloncolják őket, vagy kapnak menedékjogot.

De a többség nem marad Magyarországon, hanem továbbmegy a nyugati országokba.

2015. máj. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Jóságos Orbán miniszterelnök urunk félt minket, hogyezek a nyelvismeret nélküli, iskolázatlan, munkatapasztalat és kapcsolatok nélküli bevándorlók el fogják venni a mi orvosaink, tanáraink, mérnökeink, jogászaink elől a munkahelyeket.
2015. máj. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Shai-Hulud ***** válasza:

Viktorka megint széllel szemben pisil.

A baj csak az, hogy mi kapjuk a permetet. :(

2015. máj. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Napi 400-450 menekült érkezik kb, az országba. Ez kb. 150 ezer ember egy évben. Még ha 60 %-uk tovább is megy, közel 70 ezer itt marad. Egy részük gazdasági, más részük politikai menekült. Jönnek Afganisztánból, Szíriából, Nigériából (Nyugat-Afrika leggazdagabb országa - jó, ott a Boko Haram, de csak az ország északi részein, tehát ott is találhatnának maguknak békésebb helyet), stb.

Az érkezők nagy többsége iszlám, ez felvet bizoyos biztonsági kérdéseket. Az innen továbbmenni akarókat leszedik a vonatról, buszról, stb. Még osztrák rendőrök is átjönnek ebben "nekünk segíteni".


"Be kell fogadnunk azokat, akiknek az életük veszélybe került..."

De miért került az életük veszélybe? Mert Amerika mindenütt megkavarta a k@kit.

Afganisztán, Irak, "arab tavasz". Szaddamot "ki kellett nyírni", mert hogy vegyi, biológiai fegyveket gyártott, aminek soha nem találták meg a nyomát. Bezzeg épp most derült ki, hogy az USA mindenfelé a világban küldözgeti a lépfene baktériumokat (antrax). Most éppen Asszadot szeretné Szíriában "bármi áron" megbuktatni. Erre képeztek ki embereket Jordániában. Lám most ők az Iszlám Állam kemény magja. Szíriát semmi módon nem támogatják, sőt szankciókkal korlátozzák (fel van háborodva a "világ", hogy Törökország fegyverekkel támogatta). Az sem számít, hogy lassan az egész országot elfoglalja az IÁ.

A libsik azt mondják, mindenkit be kell fogadni, Orbán szerint minden ország maga döntse el az ezzel kapcsolatos politikáját.

Szerintem azt kéne felvetni, hogy ezekből az országokból minden menekültet fogadjon be az USA.

Csak egy kis adalék:


"Szerző: Fjordman blog


2005 December 12


Svéd lányok Jenny és Linda épp egy szilveszteri bulira mentek, amikor négy szomáli bevándorló megtámadta, megerőszakolta, és félholtra verte őket. Svédország legnagyobb újságja úgy írta le támadókat hogy "két svéd, egy finn, és egy szomáli férfi". Ez azt bizonyítja hogy mennyire nyomasztó az informális cenzúra Svédországban ha bevándorlókról van szó. Meglepő gyakorisággal jelentenek hasonló incidenseket, olyan gyakran, hogy vannak olyanok akik attól félnek hogy Svédországban a törvény és a rend tejlesen összeomlik. Svédországban a nemi erőszakkal kapcsolatos vádak alíg több mint húsz év alatt megháromszorozódtak. Manapság hatszor annyi nemi erőszakot követnek el 15 éven aluli gyermekek ellen mint egy emberöltővel ezelőtt. Mindenféle más erőszakos bűncselekmény szintén nagyon felfutott. A rend szinte minden városi és elővárosi területeken kezd összeomlani.


A Bűnmegelőzési Bizottság (Crime Prevention Council), Brø szerint, négyszer akkora az esélye annak hogy egy ismert nemi erőszakoló külföldön született, minthogy Svédországban. A nemi erőszakot elkövetők között az algériaiak, líbiaiak, marokkóiak, és a tunéziaiak viszik el a pálmát. Ezek a statisztikák szerint a nemi erőszakot elkövetők majdnem fele bevándorló. Tudott dolog hogy Norvégiában és Dániában a nem-nyugati bevándorlók, ami rendszerint mohamedánt jelent, nagyon túl vannak reprezentálva a statisztikákban. Oszlóban, Norvégia fővárosában, 2001-ben a nemi erőszakok két harmadát bevándorlók követték el. A számok Dániában hasonlóak voltak, de Koppenhágában még rosszabb a helyzet, ahol az esetek 75%-át bevándorlók követik el. Svédországban nagyobb a bevándorlók, beleértve a muzulmánokat, aránya mint bárhol máshol észak európában. Feltételezhetően a számok ott is legalább olyan rosszak mint a többi skandináv országban. Az aktuális számok valószínűleg még magasabbak, mivel a hatóságok a második generációs bevándorlókat máshogy kezelik. Ann Christine Hjelm ügyvédnők, aki a Svea feljebbviteli bíróságon (Svea high court) az erőszakos bűncselekményeket vizsgálta, azt állapította meg hogy az elitélt nemi erőszakolók 85%-a vagy külföldön született, vagy a szülei születtek külföldön."

2015. jún. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Shai-Hulud ***** válasza:

"Ez kb. 150 ezer ember egy évben. Még ha 60 %-uk tovább is megy, közel 70 ezer itt marad. "


1. Ha jól tudom, az ide, Magyarországra érkező "menekültáradatnak" is a 85%-a tovább akar menni Nyugat-Európába, eszük ágában sincs itt maradni. (Meg tudom érteni, nem azért jöttek, hogy itt is nyomorogjanak, megverjék őket. Egy toleránsabb országban jobban járnak.)


2. 2010 és 2015 között (5 év alatt) Magyarország 605 darab (nem 605000, hanem 605) menekült státuszt adott meg. Nem csoda, a menekült státusz megadásának megvannak a törvényi előírásai, az uniós jog ezt keményen szabályozza:

[link]

[link]


3. Ha elfogadják a kvótarendszert (mert még ez is kérdéses), akkor ennek többszörösét, évente 700 darab (nem 700000, hanem 700) menekültet kellene befogadnunk.


4. Magyarországon 2014-es adatok szerint 346 város, és 2808 község van.

[link]

Ezek között kellene elosztani kb. 700 fő menekültet. Nagyjából 0,2 fő jut városonként/községenként...


5. Ennek a 700 embernek (településenként 0,2 főnek) akarják most óriásplakátokon kiírni, hogy nem vehetik el a magyarok elől a munkahelyeket.


EGYSZERŰEN RÖHEJ, AMI ITT FOLYIK!



Hoztad ezt a svéd példát a megerőszakolt lányokról. Tényleg van ilyen, és tényleg szörnyű dolog.

De azért az uszítás is alaposan szerepet játszik a hasonló hírekben (nem véletlen, hogy te is beidézted az egészet). Csak olyankor válik nevetségessé az egész, mikor a hasonló hírek már nevetséges túlzásokba esnek, mint például hogy Svédországban évente 60000 nőt erőszakolnak meg:

[link]


Csak számolni kell egy kicsit, és rögtön kiderül, hogy eszerint minden svéd nőt élete folyamán legalább kétszer megerőszakolnak...

De ha a portál címét (tematikáját, politikai arculatát) is megnézzük, azt hiszem nem is kell másra számítani.

2015. jún. 4. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Kezdjük a végénél:

Messze nem idéztem be az egészet. A cikk forrásait is megnevezi, ráadásul svéd az iró. Arról nem is beszélve, hogy a 2005-ös állapotot tükrözi. Egyébként a cikk a továbbiakban az okokat taglalja, minden esetben forrásra hivatkozva.


1. Fogalmazzunk úgy, hogy 85 %-uk tovább szeretne menni. Én többre saccoltam.A "60 % továbbmegy" több riportban elhangzott. Ráadásul éppen ma (tegnap) nyilatkozott az osztrák belügyminisszter, hogy a (hogy is fogalmazzak) nekik nem tetsző (nem megfelelő képzettséggel rendelkező, stb.) menekülteket visszaküldik abba az országba, amelyik megadta a menekült státuszt.

2. "2010-2015 között (5 év alatt) Magyarország 605 darab (nem 605000, hanem 605) menekült státuszt adott meg."

Egyrészt a menekült áradat az utóbbi időszakban nött meg, s még ha a koszovóiak áradata csökkent is, naponta több, mint 400 érkezik, csak Ásotthalom környéken kb. 300 (ismerek olyat, aki ott lakik). Ezeket el kell helyezni (táborokban?!), s mint mondád 5 év alatt összesen 605 menekült státuszt adtunk meg. A többiekkel mi lesz?

3. Szinte ugyanaz a válasz, mint a 2-esre, csak itt már szó van a többi országba érkezőkről is, s az Únió a valós szám töredékével számol.

4. A városokkal, s településekkel nincs semmi bajom... De az előzőekből nem jön ki a 0,2 (hacsak nem indítunk az "Únió felé" menekült vonatokat).

5. A plakát egy nagy marhaság, nem ez a lényeg...

És most vissza a végére:

ad1. Nem ilyen portáltól idéztem.

ad2. A 60000 egy saccolt szám, amit a feltételezett 5-10 %-os feljelentési arányból hoz ki a szerző.

ad3. Svédországban élő ismerősömet kérdeztem a témáról, statisztikát nem tudott mondani, de őt idézve: "finoman szólva ilyen szempontból nem túl rózsás a helyzet a legtöbb svéd nagyvárosban".


És akkor a lényeg. Te valószínű Pesten laksz, nem érzékeled a dél-, kelet-magyarországi helyzetet.

2015. jún. 4. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Mondhattam volna úgy is: MÉG nem érzékeled...
2015. jún. 4. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Shai-Hulud ***** válasza:

Pesten lakom ugyan, de munkám miatt napi vendég vagyok Borsodban, hidd el, hogy "érzékelem" a helyzetet. :)


De ismét felhívom a figyelmedet: Nem a menekültek okozzák a problémát, nem az a 605 fő, és ha a kvótát bevezetik, nem az az évi 700, akit be kell fogadnunk. Ezek bőven elférnének, és tökéletesen felesleges ellenük hadakozni, és őbeléjük rugdosni (rugdosta őket már eleget a saját sorsuk is).


A problémát azok jelentik, akik NEM kapták meg a menekült státuszt, de itt vannak. Ezekhez képest az, hogy 200 vagy 700 főt fogadunk be, ELENYÉSZŐ dolog.

A menekülttáborokban a közhiedelemmel ellentétben nem menekültek vannak - akiket menekültnek nyilvánítunk, azok igen hamar kikerülnek a táborokból. Akik ott maradnak, azok okozzák a problémát, és ez a probléma nem oldódik meg sem attól, hogy befogadunk 700 főt, sem attól, hogy nem fogadunk be 700 főt.


Kérdezted, hogy "és ezekkel mi lesz?" - igen, EZ az igazi probléma! Ezek itt maradnak az EU kvótától függetlenül, és ezek okoznak megoldandó problémát.

Kitoloncolod őket? Hova? A saját országuk igen messze van innen, a szomszéd országok (pl. Szerbia) örül, hogy elhagyták az országot, megszabadult tőlük, nem fogadja vissza őket, tovább küldeni nyugatra nem tudod, mert a nyugati országok is tiltakoznak ellene - joggal.


Vagyis a probléma itt marad, megoldandó, és valóban konfliktusokat okoz, és valóban feszültségeket kelt.

DE NEM a befogadott néhány 100 emberrel van probléma, hanem a NEM BEFOGADOTT ezrekkel, akik nem valamilyen üldöztetés elől menekültek, hanem csak a "jobb élet" reményében vándorolnak nyugat felé.


Emiatt visszás dolog a menekültek ellen uszítani, mert egy menedékes (aki tényleg menekült a hazájából) általában örül mint majom a farkának, hogy befogadták, hogy új otthona van, és esze ágában sincs okot adni arra, hogy kitoloncolják. NEM A MENEKÜLTEKKEL van a probléma, hanem a "megélhetési bevándorlókkal", akiknek 90%-a nem kap menekült státuszt, sem nálunk, sem máshol. Viszont amíg valahová el lehet küldeni őket, addig az ország (akár a mienk, akár egy másik EU ország) KÉNYTELEN valamilyen szinten eltartani őket, KÉNYTELEN elviselni őket, mert NEM LEHET halomra lőni, vagy halálra éheztetni őket (sem).


Az egy nagyon jól hangzó dolog, hogy "rakjuk ki őket az országból", meg hogy "ha idejössz, ne vedd el a magyarok elől a munkahelyeket", de hát nem is veszik el.....


Azon kívül, hogy rövidebb-hosszabb folyamat után kitoloncolják őket az országból, szerinted mit lehetne velük tenni?

2015. jún. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nos igen "kezded kapisgálni" a problémát. :-)

Csak a számokkal baj van. A jelenlegi tendencia szerint nem ittmaradó ezrekről, hanem 100 ezrekről lehet szó.


Másrészt:

Ha az EU olyan politikát folyatat, hogy "mi EU" befogadunk minden menekültet (kvóta ide vagy oda, ott a számokkal úgy is baj van), ezzel ez egy "felhívás keringőrét" közvetít a világ felé. Ugyanakkor az EU országok többsége szabadulni akar a saját menekültjeitől, s a legkézenfekvőbb megoldást választja: küldjük vissza őket a schengeni határra ("valahol" itt vagyunk mi is).


Egyáltalán nem akarok "uszítani". De: 8 évig éltem iszlám országban, összesen 7 iszlám országban töltöttem több, kevesebb időt, azaz talán elmondhatom, hogy valamennyire ismerem az iszlámot, a muzulmánok mentalitását. Nem lehet általánosítani, de a "radikalizálódás" sajnos még a "puhább" iszlám országokban is megfigylehető (pl.: Indonézia). Sok muszlim barátom, ismerősöm volt, de néhány "naív" kérdést, s választ tőlük is tapasztaltam, ami eléggé egybevág a linkeddel, pedig ők nem voltak radkálisok, ráadásul nem is annyira a "köznépbe tartoztak". (Ezt most nem részletezném, de a lényeget a linkedben megtalálod.)


Nigériaiak: nem sok közöm volt hozzájuk, mindössze kétszer raboltak ki (korábbi, biafrai menekültek), egyiknél a rendőrök közölték, hogy "örüljek, hogy nem ébredtem fel, mert megöltek volna" (mint ahogy egy ismerősömet, s egy barátomat meg is ölték). De, volt aki ott dolgozott (Lagosban) mesélt példákat az ottani biztonsági helyzetről, s általánosságban az ottaniak mentalitásáról - ami teljesen ellentétes pl. a ghanaiakkal, vagy a togóiakkal, de sorolhatnám az általam ismert legtöbb afrikai népet).


Ezért -mondhatnám- nem annyira vagyok híve a "kulturális sokszínűségnek". Eléggé sokszínűek vagyunk így is. Legtöbb "színt" elviselem, de elegem volt a rossz tapasztalatokból.

Arról már nem is beszélve, hogy -saját tapasztallatom szerint- egy ilyen tömeges menekült áradat, s az ezzel járó "okozat" nem sok jót hoz ki a menekültek egy jelentős részéből.


Inkább az okokat kéne megszünteni (hogy a "felelősre" hárítani az egész bulit - ez elég nehéz kérdés).

2015. jún. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Kis kiegészítés:

Egyiknél egy macsétát, s egy gyermekfejnyi sziklát hagytak a lakásomban. Csak feltételezni tudom, mire használták volna, ha felébredek. (A rendőrök megmondták.)

A másiknál utána szaladtam a rablónak, aki aztán eltünt a sötét sikátorokban, utóbb leszúrtak, hogy mi a francot kerestem a nigériaiak lakta városnegyedben - megvolt rá az okom, másrészt meg örüljek, hogy nem értem utól. Időben ez történt először.

A másodiknál később elkapták a betörőket.


Politikai-, gazdasági menekültek.

Még a koszovóiak is ki voltak oktatva, ahogy átlépték a határt politikai menekült státuszt kértek.

A szíriaiakról már írtam. Talán őket sajnálom legjobban. Ráadásul ott is eltöltöttem egy "kis" időt, s ismerem az ottaniak mentalitását.

Egyelőre erről ennyit.

2015. jún. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!