Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » El tudná valaki magyarázni,...

El tudná valaki magyarázni, hogy mi ez a bevándorlással kapcsolatos konfliktus most Magyarországon?

Figyelt kérdés
Külföldön élek, és ezért nem tudom.

2015. máj. 27. 10:44
1 2
 11/15 Shai-Hulud ***** válasza:

Szerintem nincs nagy véleménykülönbség köztünk. :)


Amit én hangoztatok, hogy azokat, akik TÉNYLEG rászorulnak, kötelességünk befogadni - persze valóban nem egyszerű eldönteni, hogy ki is az, aki tényleg rászorul.


Teljesen egyetértek a balosokkal abban, hogy akit üldöznek a hazájában, akinek az életét, a családját veszély fenyegeti, azt fogadjuk be, nyújtsunk neki menedéket, adjunk egy lehetőséget neki arra, hogy félelem nélkül élhesse az életét. Valóban rendkívül nehéz lehet kiszűrni a rengeteg bevándorolni akaró közül azokat, akik tényleg rászorulnak arra, hogy menedéket adjunk nekik.


És ismétlem: nem is ezzel a pár száz (európai szinten pár ezer) menekülttel van az igazi probléma, hanem mindazokkal az ezrekkel (és igazad van, ez éves szinten százezreket jelent), akik tulajdonképpen "jól elvoltak" a saját hazájukban, csak éppen úgy gondolták, hogy egyszerűbben/jobban/könnyebben meg tudnának élni az Európa nyújtotta biztonság, szociális háló, vagy éppen az európai üzleti lehetőségek között.


Még azt sem mondanám, hogy ezek az emberek bűnözők - csak egyszerűen más erkölcsi-gazdasági-politikai-jogi környezetben szocializálódtak, nekik ismeretlenek az európai körülmények. (Most természetesen nem az erőszakolókra gondolok, nem hiszem, hogy ez a világ bármely táján "elfogadott" szokás lenne.)


A problémát éppen ez a kulturális-civilizációs különbség jelenti. Ha ezek a bevándorlók ide jönnének, elfogadnák az európai jogrendszert, szokásokat, szerintem senkii nem tiltakozna ennyire ellenük. De (érthetően) minél többen vannak, annál inkább feltűnik a különbség, a beilleszkedésre képtelenség, a saját hozott szokásjogok, és az európai jogrendszer közötti különbségek, és ezek egyre több konfliktust okoznak.


Ezek ismert dolgok - inkább csak azért írtam le, hogy ne hidd, hogy ezekkel nem vagyok tisztában - ha nem is teljesen, de legalább alap szinten.


De mindezek után még mindig itt van az a probléma, hogy mit csináljunk ezekkel az emberekkel?


A kormány kommunikációját, ezt az uszító propagandát teljesen elhibázottnak tartom. Ismétlem: ELHIBÁZOTTNAK.

Ez ugyanis éppen azok ellen uszít, akiket védelmeznünk kellene: a menekültek ellen. Megint csak azt tudom mondani, amit már előző hozzászólásaimban is: NEM A MENEKÜLTEKKEL van baj, nem azzal a pár száz emberrel, aki megkapja a menekült státuszt, elhagyja a táborokat, és letelepszik valahol Magyarországon. Ők megpróbálnak normális életet élni, beilleszkedni, és nem szembekerülni a törvényekkel, és a környezetükkel.

A baj azokkal van (és majdnem mindegy, hogy ezrekről, tízezrekről, vagy százezrekről beszélünk), akik NEM kapják meg a menekült státuszt, akik itt élnek egy alig felszerelt táborban, gyakran nem igazán emberi körülmények között, akik tudják, hogy esélyük sincs arra, hogy befogadják őket - de már visszamenni sincs nagyon lehetőségük, pénzük, akik egyszerűen ELVESZTIK A REMÉNYT egy normálisabb életre.

Ne értsd félre, tisztában vagyok vele, hogy ezt a helyzetet maguknak köszönhetik, és nem a mi feladatunk (lenne) megoldani az ő problémájukat. Ami miatt mégis KÉNYTELENEK vagyunk foglalkozni velük, az, hogy ITT vannak, a mi országunkban, itt élnek néhány táborban összezárva, itt rendbontanak, garázdálkodnak, és itt bűnöznek (nem mindegyik, de sokan közülük).


Tehát sajnos tetszik, vagy nem tetszik ez a mi problémánk is (és most nem csak Magyarországról beszélek, hanem az egész EU-ról).

Egyszerű lenne megoldani, ha "hagynánk" őket meghalni (például a tengeren), vagy lelőnénk, mikor átlépik a határt tiltott módon, vagy ha a táborokban nem kapnának élelmet, vizet, orvosi ellátást - de ezeket nem tehetjük meg, mert ez gyilkosság, sőt tömeggyilkosság lenne. Kénytelenek vagyunk - akár akarjuk, akár nem - valamilyen alapszintű ellátást biztosítani nekik, hogy legalább a puszta létük biztosítva legyen.


Na eddig az őket megillető jogokról.

De azt az országot is megilletik jogok, ahová ezek az emberek megérkeznek. Például az a jog, hogy eldöntsék (megint nem CSAK Magyarországról van szó, hanem az egész EU-ról), hogy ki az, aki bevándorolhat, megkaphatja a letelepedési engedélyt és ki az, aki nem. Ebben az EU szerintem is igen "nagyvonalú" (fogalmazzunk így), és igen sok olyan embert beengednek, akik erre nincsenek rászorulva. Más szóval az EU bevándorlási politikája TÚLZOTTAN LIBERÁLIS - és ezt én mondom, pedig én alapvetően liberális szemléletűnek tartom magam.

Igen, szerintem is szigorítani kellene, és nem beengedni ennyi embert, jobban kellene szelektálni, hogy ki az, aki bejöhet, letelepedhet, és ki az, aki nem.

Ez szerintem is igen sokat javítana Európa biztonságán, és nem csak bűnözési szempontból.


De még mindig nem oldja meg az alapvető kérdést, amire látom, te sem válaszoltál: mit kezdjünk a határainkat átlépő ezrekkel/tízezrekkel/százezrekkel???

Hiszen mint már mondtam, meg nem ölhetjük őket... Csak azt tudjuk tenni - ami a jelenlegi gyakorlat is - hogy megpróbáljuk kideríteni, hogy tényleg rászorulnak-e a menekült státuszra (ez gyakran egyszerűen kideríthetetlen!!!), és ha nem, akkor kitoloncoljuk őket. De addig is VALAMIT kell kezdenünk velük!


Megint megkérdezem: neked van valami jobb ötleted?????

2015. jún. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Félek, a számokban megint tévedsz. Nem ismerem a pontos statisztikát, de ha saját információimból merítve, sokkal több a "tényleges rászoruló". Ez nem odázza el a kérdésed.


Csak magamban "dörmögök" újra, hogy az USA "iszlám politikája" Európára "szabadított" egy hatalmas problémát, közben kívülről nézi, mint nevető harmadik. Évtizedek óta "harsogom", hogy az iszlám országok többségében még 1-2 száz évig csak valamiféle diktatura tudja fenntartani a rendet, s aki ezt a status quo-t felborítja, hatalmas hibát követ el...


Mindenesetre megismétlem: az EU jelenlegi menekült politikája "csak felhívás keringőre", semmit sem old meg. Nem mintha Orbán letett volna valamit az asztalra, leszámítva, hogy "bízzák ránk, majd mi megoldjuk".

De a baloldal is csak "torzítja a lényeget".

Hogy mi a megoldás?

1. Nemzetközi összefogással és Szíria támogatásával "eltüntetni" az Iszlám Államot. Líbiában támogatni egy elfogadható rendszert, amelyik fenn tudja tartani a rendet, s ehhez biztosítani az eszközöket.

2. A mostani menekülteket "nemzetközi összefogással" segíteni részben a letelepedésben, s többnyire, hogy visszatérhessen saját orszgába, esetleg ezeknek az országoknak nyújtani segítséget, hogy ott elfogadható körülmények között élhesse életét.

2015. jún. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Lényegében a lista sokkal hosszabb. A két pontban csak a lényeget foglaltam össze. Ez csak nemzetközi összefogással menne. Az EU ehhez túl kevés.
2015. jún. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Shai-Hulud ***** válasza:

Ezekben igazad van, de látod, azt mondod, hogy "mi lenne jó" (amiben nagyrészt egyet is értek veled).

Csakhogy az, ami "jó lenne", jelen pillanatban csak egy távoli lehetőség (ami felé persze törekedni kell), de nem oldja meg a jelenlegi helyzetet! A tömeges bevándorlók (bevándorolni akarók) MOST vannak itt, és MOST kell valamilyen megoldást találni a problémára.

Sem idő, sem lehetőség (és ahogy nézem sajnos szándék se nagyon) arra, hogy az általad javasolt módon oldódjon meg a kérdés.

2015. jún. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Hát... Pedig ha nem iyen irányba mozdulunk, káoszhoz vezet. Főleg ránk nézve.

Egyébként meg ha belegondolok, hogy annak idején, mikor még nem voltunk schengeniek, vagy azt megelőzően, mikor még EU-tagok se, a "belsősök" hogy oldották meg ezt a problémát (akkor is rajtunk csattant az ostor), lenne pár megoldás felé mutató ötletem. (Munkámból kifolyólag "volt közöm a témához"). És még csak nem is lene annyira "drasztikus" a módszer.

Abban bizakodom, hogy Orbán "saját hatáskör" módszere ez irányba tendál - más nincs a mostani helyzetre.

2015. jún. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!