Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik szerint ide bárkit be...

Akik szerint ide bárkit be lehet engedni (legyen az arab, afrikai, albán stb. ), azok olvastak már szaktanulmányokat a bevándorlókkal és a bevándorlással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

#bevándorlás #multkulti
2015. febr. 15. 23:54
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
43%
Nem, de fenntartom, hogy bárkit be lehet engedni
2015. febr. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Tehát eddig senki.
2015. febr. 16. 08:26
 3/37 tetro ***** válasza:
54%
Melyik tanulmányokra gondolsz?
2015. febr. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
44%

Persze, engedjünk be mindenkit, aztán nemsokára eljön az idő, mikor narancssárga lebernyegben, hátrakötött kézzel könyöröghetünk az életünkért a Youtube - on, mert mondjuk megittunk egy sört az utcán.


Minek olvasgatni tanulmányokat a mezei polgárnak? Nem vagyunk gazdag ország, mindenki itt nem fér el, nem él meg, ehhez nem kell nagy felméréseket végezni. Vagy csak akkor politikailag korrekt nyavalyogni, mikor határon túli magyarokról van szó? Akkor már veszélyben vannak a munkahelyek, mi?

2015. febr. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
65%

Igen kérdező, sőt, képben vagyok a fogalommal kapcsolatban, a konkrét gyakorlati problémákkal, továbbá a migráció növekedésének okaival is.

Azt is elég pontosan meg tudom állapítani kérdésed tartalma és stílusa alapján, hogy te viszont híján vagy ezeknek, ezért voltál képes elhinni minden ilyen témájú fals mesét.


Igen, ide bárkit be lehet engedni. Sőt, aki ezt kétségbe vonja, és embereket aláz meg emberi mivoltukban a kirekesztéssel, azt viszont ideje lenne elzavarni. Egy kicsike apróság azért még fontos lehet. Aki viszont itt van (eredetből alanyi jogon, vagy jött), annak be kell tartania az ország törvényeit. Más emberről alkotott véleményében, a munka területén, a viselkedésben és mindenben. Ha nem teszi, akkor viszont erősen és alaposan vizsgálni kell, miért nem (azt viszont tilos vizsgálni, milyen nemzetiségű, vallású, stb.). És ha a vizsgálat azt mutatja, hogy szándékosság volt a dologban, akkor a súlyának megfelelően büntetni is kell. Akkor is ezt gondolom, ha tudom, hogy egynémely törvények errefelé régen átlépték a pofátlanság minden határát, ha az alkalmazóik (sőt, alkotóik) követik el a legnagyobb törvénytelenségeket büntetlenül. Tehetik, a hozzád hasonló gondolkodásmód terjedése okán.

2015. febr. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

ma 10:13


Minden olyan dologra, amit nem lelkes amatőrök dobtak össze. Gondolok itt Pokol Bélától az "Európa végnapjai" c. könyvre, vagy Kirsten Heisig bírónő könyvére. Vagy akár az OECD munkanélküliségi rátáinak táblázatai.

2015. febr. 16. 15:00
 7/37 A kérdező kommentje:

ma 14:06:


Nagyon melléfogtál, nem vagyok híjján ezeknek a dolgoknak. Arra vagyok kíváncsi, hogy aki megrögzött igent mond a dologra, az mennyire olvasott utána magának a bevándorlásnak mint témakörnek. Eddig nem jött válasz.

2015. febr. 16. 15:04
 8/37 anonim ***** válasza:
57%

Amerikában engem mindig meglep; hogy a legtöbb gazdag feketének fehér felesége van, mivel ez státusz ("kiszakadás"). Komolyan; South Beachen 10 (fekete által vezetett) luxusverdából 9 anyósülésén fehér nő ül. Ellenben; ha "fekete környéken" fehérek társaságában megy egy fekete étterembe, akkor az utcán jönnek a beszólások rá (a feketéktől), hogy pl. "wannabe white".


A vendéglátóim feketék voltak; nagyon sokat meséltek erről és - általánosságban - az összes többi "rasszügyről" (ami a mindennapokban érinti az embereket). Érdekes, hogy az ázsiai-fehér vegyesházasságokon kívül - gyakorlatilag - mindenféle keveredés "konvencióellenes" és a párok két tűz közé szorulnak.

Ebből azt akarom kihozni, hogy - szerintem - a legnagyobb probléma az "asszimilálódásra való hajlandóság kontra befogadási hajlandóság" problémakör, nem maga a bevándorlás.

2015. febr. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
90%
Ki dönti el, mi a szaktanulmány?Az ide alatt mit értesz? Európát, vagy az országot?
2015. febr. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 tetro ***** válasza:
54%

15.00

mutatnál egy konkrét tanulmányt a témában, amit te olvastál?

2015. febr. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!