Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Létezik e ma Magyarországon...

Létezik e ma Magyarországon demokrácia? Folyton ezt hallani az elit-től.

Figyelt kérdés
Mert szerintem ami ma van az nem demokrácia.Főleg az utóbbi években.Itt hatalommal való viszaélés van.
2010. febr. 26. 13:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nem lenne demokrácia, nem lennének választások. Tetszik vagy sem, egy ország lehetőségeit, főleg ha kicsi és gyenge behatárolja a külföld, de most gondolj bele: ha itt valami önkényuralmi rendszer lenne, akkor nem szavazhatnál.
2010. febr. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"Mert szerintem ami ma van az nem demokrácia.Főleg az utóbbi években.Itt hatalommal való viszaélés van."


egyrészt szerintem neked halovány lila gőzöd sincs arról, hogy mit jelent az a szó, hogy demokrácia. utána kellene nézned. meg fogsz lepődni, arról nem is beszélve, hogy itt minálunk "alkotmányos képviseleti demokrácia" van. aminél az első két szó nem csak a hatásosság kedvéért van odabiggyesztve, hanem jelentése van.


másrészt lsd. szociális népszavazás, sőt, hamarosan választások is lesznek.

2010. febr. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%

Ha ezen változtatni akarsz szavazz a Jobbik ra

Szebb Jövőt

2010. febr. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
29%
Hármaskának igaza van, szavazz a jobbikra, ők nem szaroznak a demokráciával, az nem a magyaroknak való, majd gyorsan választunk egy szakrális királyt, akinek az a legfontosabb ismertetőjele, hogy neve v-vel kezdődik és onagáborral végződik.
2010. febr. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha NEM akarsz demokráciát, szavazz a Jobbikra.

de amugy ez a mostani demokrácia se vmi színtiszta demokrácia.

2010. febr. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ha NEM akarsz demokráciát, szavazz a Jobbikra.

de amugy ez a mostani demokrácia se vmi színtiszta demokrácia.


PONT EZÉRT KÉRDEZTEM.

2010. febr. 26. 14:34
 7/9 anonim ***** válasza:

"Létezik e ma Magyarországon demokrácia?"


Demokrácia ott van, ahol a főhatalmat gyakorlók legális úton, állampolgári akarattal leválthatók. Ez megtörtént: 1990-ben, 1994-ben, 1998-ban, 2002-ben és most, 2010-ben is meg fog történni. Azaz demokrácia van.


"Mert szerintem ami ma van az nem demokrácia."


A demokráciának van egy objektív definíciója, ami teljesen független a véleményedtől.


"Itt hatalommal való viszaélés van."


A hatalommal visszaélés egy politikai cselekvésmód. Ha ez egy demokrácia keretei közt történik, akkor a hatalommal visszaélőknek számolniuk kell azzal, hogy mihelyt nem övék a hatalom, viselniük kell a politikai és büntetőjogi felelősséget a tetteikért. Erre fogunk példát látni 2010 áprilisa után (bár már el is kezdődött). Ezért van az, hogy hosszú távon a demokráciák sokkal kevésbé korruptak, mint a diktatúrák.

2010. febr. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem se demokrácia! A pártok bármit megcsinálhatnak, nincs egy külső kontroll a társadalom részéről.
2010. febr. 27. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"A pártok bármit megcsinálhatnak, nincs egy külső kontroll a társadalom részéről."


A választás az mi, ha nem külső kontroll?


Fercsi és barátai ugyanabban az ökörségben hittek, mint te, hogy nincs külső kontroll. Most meg szívják a fogukat, hogy jön a választás, kikerülnek a kormányzati pozícióból, akár a mentelmi jogukat is elveszthetik, aztán járhatnak a bíróságra vagy akár mehetnek a börtönbe is. Pont mostanában láthatja bárki, hogy Magyarországon demokrácia van és létezik a társadalmi kontroll és létezik a politikai és jogi felelősségrevonás.

2010. febr. 27. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!