Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Konzervatív társadalmi és...

Konzervatív társadalmi és politikai véleményű emberekkel hogyan lehet fröcsögés nélkül véleményt ütköztetni? Ugye ez személy, és nem álláspontfüggő?

Figyelt kérdés

Feltűnt, hogy szinte mindig ugyanaz a pár mondat szerepel az érvek és ellenérvek között, holott a skálát sokkal szélesebbnek érzem. Az érveket gyakran személyeskedéssel söprik le az asztalról, valós háttérgondolat ritkán szerepel a mondanivaló között. Társadalomkritikai kérdésben ez különösen hangsúlyos.

Nem adtam fel még a reményt, hogy b*zizás, libsizés, cigányozás, zsidózás vagy komcsizás nélkül vitázhassak a "túloldallal". Van bárkinek személyes pozitív tapasztalata a kérdésben?


2015. jún. 1. 08:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy személyfüggő. Minden "oldalon" vannak józan gondolkodású, megszólítható emberek és vannak fanatikus elmebetegek. Sajnos a mai világban az utóbbiak vannak túlsúlyban (mindenhol).
2015. jún. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
aki libsizik meg ciganyozik meg zsidozik az nem "konzervativ tarsadalmi es politikai velemenyu" hanem hulye.
2015. jún. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%

Hát figyelj... Én konzervatív vagyok, és legjobb barátom egy dk-s volt. Ő is meg én is csak egymással tudtunk politizálni (!) mert egyikünk sem fröcsögött, hanem megértettük hogy a másik miért gondolja úgy. Gyakran meg is győztük egymást.


De én meg gyakran pont a baloldaliakkal tapasztalom ezt, hogy sokan csak nácizni tudnak. Szóval inkább mondjuk azt hogy az emberek 90%-a úgy választ politikai oldalt, mint kedvenc focicsapatot.

2015. jún. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Személyfüggő. Én inkább konzervatív vagyok, és eddig nem nagyon tudtam úgy beszélgetni politikáról egy liberálissal, hogy ne lettem volt "begyöpösödött", "visszamaradott", rosszabb esetben "náci és fasiszta" (igen, a kettő egyszerre). Van sok ember, akiben ha nem értenek vele egyet, akkor indulatot vált ki és támadásba, személyeskedésbe csap át.
2015. jún. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
24%

valamilyen szinten a konzervativizmus egyfajta begyoposodottseg es visszamaradottsag :)


Nacizni mondjuk ok nelkul nem szep dolog, de a masik oldalon meg ott van hogy sok ember nem is tudja magarol hogy naci nezeteket vall, utana meg megsertodik ha neven nevezik a vilagkepet.

2015. jún. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%

Ez erre az oldalra hatványozottan érvényes. Tapasztalatom szerint azért élőben, egy sör mellett (főleg ha mindkét oldal képviselője magasabb intellektuális szinten áll) lehet normálisan véleményeket ütköztetni.

De itt az emberek 70%-a politikai analfabéta, összeesküvés elmélet hívő, a maradék 30 meg azért jár fel, hogy rajtuk röhögjön.

2015. jún. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%

Nem adtad fel a reményt?

Ez mit jelent?

Hogy a jövőben nem csak nácizni meg rasszistázni fogsz ész nélkül?

Vagy mit?

Elég vicces vagy gyerek vagy.

2015. jún. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%

Persze, nevtelenul sokkal tobbet megengednek maguknak az emberek, mint eloben.


Viszont tanulsagos ide jarni es olvasni hogy mennyi rendkivul sotet ember van, politikai preferenciatol fuggetlenul.

2015. jún. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Jogos, hogy arc nélkül sokkal bátrabb az ember. Sokszor nehezemre esik kiszűrni a trollt, holott tudom, hogy van belőle bőséggel. Ahogy hülye emberből is... Lehet csak simán peches vagyok, hogy mindig az ilyenekbe futok bele, pedig próbálok nyitott szemmel járni.

Kedves 7. válaszadó: életemben nem használtam a náci kifejezést a történelmi események leírásán túl. A rasszizmus pedig mindig egyéni megítéléstől függ. Általánosítasz, bár aláírom, én is ezt tettem a kérdésemmel. Igazán nem csodálom, a liberális oldal is elég elfuserált képet fest mostanság magáról Magyarországon.

2015. jún. 1. 09:58
 10/13 A kérdező kommentje:
Úgy érzem, talán mindkét oldalnál az a döntő, hogy mennyire nyitott mások véleményére. Majdnem mindegy nekem, hogy valaki jobb vagy bal, konzervatív vagy újszerű gondolkodású, amíg el tud vonatkoztatni a személyeskedéstől. Egy pofa sör mellett tényleg hitelesebb, sőt, hangulatosabb módon lehet véleményeket ütköztetni.
2015. jún. 1. 10:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!