Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán mivel tette tönkre az...

Orbán mivel tette tönkre az országot?

Figyelt kérdés

Kérlek részletesen, érveiteket példákkal támasszatok alá!

Én nem értem miért utálják ennyire...

A stadionok fejlesztését és a vasárnapi zárvatartást én sem támogatom!

No de mivel rosszabb Ő mint Gyurcsány?



2015. jún. 1. 15:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
47%
Ez nem irigység, hanem józan ész. A Viktor is elmondta. Magyarország gazdasága nem bírja el a 35-40 évesvnyugdíjasokat. Akármire is esküdtek fel, egy átlagos rendőrjárőr átlagos napja úgy néz ki, hogykocsikáznak a városban, néha igazoltatnak és kész. Nem nézem le őket, kellenek is, csak ne akarjon 30 évesen nyugdíjba menni.
2015. jún. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
#12: A korkedvezményhez 25 évet kellett dolgozni. Tehát ha veszel egy 18 évest aki kilép a középiskolából. Adj hozzá 25 évet az sehogy sem jön ki 30-40, csak a 43 jó esetben. Te előtted is ott állt a lehetőség szerintem hogy tűzoltó, rendőr, vagy bármi más legyél. Nem éltél vele. Részemről lezártam mert veled nem lehet dűlőre jutni!
2015. jún. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Bizony 25 év, csak voltak szorzók tudod, és ha szakmunkásba járt suliba azt az időt is beszámolták. A szorzó meg úgy volt hogy öt évente van aki japott egy évet, így a legjobb esetben 34 évesen nyugdíjas volt a fegyőr.
2015. jún. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
#14: A felsőfokú iskola számított bele! Főiskola-egyetem. Azért írtam a 18 éves példát direkt.
2015. jún. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Ezt nem jól tudod fiatal barátom. A fegyőröknek max érettségi volt, de még az sem. Szakmunkásképző is elég volt, és 14 éves kortól számított, szorzókkal 34 évesen otthon voltak nyugdíjasként. A rendőrjárőróknek sincs diploma, csak érettségi. A diplomás rendőrök nem járőröznek, hanem nyomoznak. És nem is akarnak nyugdíjba menni.
2015. jún. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
90%

Véleményem szerint 35-40 évesen nyugdíjba menni tényleg korai volt, de viszont a korkedvezmény valóban járna, és nem eltörölni kellett volna, hanem kitolni 45-50 éves korig, amikor azért az emberek java része még jó fizikai és mentális állapotban van.

Ugyebár ezeknél a testületeknél a jó fizikai erőnlét elengedhetetlen, nem is végezhet utcai munkát, aki nem rendelkezik ezekkel a feltételekkel. Irodai, ülő munkát végzőknek pedig természetesen miért is járna a kedvezmény?

Azoknak mindenképp járna szerintem valamiféle korkedvezmény, akik nap mint nap az életüket kockáztatják. És itt nem kell a rendőrt sem lekicsinyelni, mert volt olyan utcai rendőr, aki azért mesélt ám dolgokat! Amikor lőttek rá, vagy amikor a nyakába esett egy felakasztott, oszlásnak indult hulla.......és a felesége és a gyereke nap mint nap aggódott, hogy épségben hazaér-e? És tényleg, van amikor csak ülnek a rendőrautóban. (Bár mindig csak ennyi lenne a dolguk)


Szóval, én nem irigylem egyiküktől sem, sem a tűzoltótól, sem a katonától, sem a fegyőrtől, vagy rendőrtől a korkedvezményt. Főleg, hogy már nincs is.

2015. jún. 2. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
A katonát el is felejtettem, na ők egy vicc. Semmit nem csinálnak csak egész életükben gyakorlatoznak, hasznos munkát csak árvíz idején homokzsákor pakolnak maximum.
2015. jún. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

1. Zárt és nem befogadó külgazdaság politika. (Oroszországban is szarnak a magyarokra. Csak annyi, hogy kötöttek egy Paksi megállapodást. Lásd: Magyar szalámi nem kellet Oroszországnak. Ez is kacsa, hogy ruszkikkal jobba vagyunk, többi országról nem is beszélve. Mindent utálnak, ami nem a magyar multik tulajdona.

2. Magánnyugdíj pénztár államosítássa. Marhaság, hogy megjavult a nyugdíj rendszer, hisz köztudott, hogy mostani 20-30-as fiataloknak nem is lesz nyugdíjuk, sőt még lehet nekünk kell eltartani szüleinket. Ellopták az emberek összespórolt vagyonát.

3. Egészségügyet nem tudták megoldani ők sem.

4. Oktatás szegregálása. Leggazdagabbak és legjobb tanulok mehetnek csak egyetemre és az ismerősök,haverok kölykei (mint szocializmusban). Aki nem orvos vagy mérnök vagy nem 350 pont feletti állami ingyenes szakon végzett az senki számukra nem is egyetemista. Pont határokat és a pontozási felvételi rendszert évről évre drasztikusan szigorítják.

5. Idétlen törvény hozások lásd: dohány boltok, vasárnapi zárva tartás, netadó stb.

6. 2008 óta nem volt béremelés az országban, kivéve egy két szektorban, de összességben nem volt.

7. Nem volt elszámoltatás az előző kormány bűnöseivvel szemben.

8. Uniós pénzeket rossz kezekbe terítjük el. Haverok zsebébe és stadionokat építenek belőle. Korrupció ennél kormánynál is jelen van.

9. Deviza hitel és a rezsi csökkentés. Dicsekednek, hogy megmentették deviza hiteleseket meg gonosz külföldi bankárokat kiszorítják a gazdaságból. Piac ellenes egy kormány ez. Lássuk csak 2013 év végén kampány fogásként kezdtek el csak ezzel foglalkozni, addig sz*rtak a fejükre. Néhány közgazdász szerint ez sem jó eljárás, amit deviza ügyben tesznek. Az egy rezsi csökkentés, amire szükség volt.

10. Összességben: Mi fáj legjobban, hogy nem ezt ígérték 2010-ben, még rosszabb politikát csináltak mint a Gyurcsányék. Sokszor már értem GY.F-et (bár nem kedvelem). Értem, hogy reformokra volt szükség, csak hát pár emberrel nem lehetett ott sem mit kezdeni. Sok miden sokkal igazságosabb volt sokkal több kedvezmény volt szegényeknek és akkor sem éltünk rosszabbul és ha egy fiatal álmodott megtudta valósítani az álmát nem, úgy mint most. MSZP alatt minden évben nyaralni mentünk hetekre az országba a családdal most ezt nem tehetjük meg, lehet szépítik az országot, de nem erre kellene ennyi pénzt rááldozni, amikor ide sodródott a társadalom. Annak korszaknak is megvoltak maga bajai, de akkor még jobban gazdálkodtunk nem hullott így szét az ország. Nem felesleges dolgokat fejlesztettünk és nem születtek ilyen igazságtalan társadalom romboló törvények.

2015. jún. 4. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Mind a kettő zsidóbérenc.

Rájuk engedném rogert a boxoló ausztrál kengurut büntetésből. Roger kiüti mindkettőt és akkor eljön az aranykor.

2015. jún. 8. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
lehelletével
2015. jún. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!