Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem történt és történik szembenézés a kommunista múlttal?

Figyelt kérdés

Azt sajnos tudomásul kell venni, meg amúgy is "természetesnek" hogy a fiatal "kommunisták" (Orbán, Kövér, Gyurcsány, Bajnai, Szilvásy stb ...) nem lettek akkoriban elszámoltatva ill. most sincsenek eljárás alatt, mert épelméjűeknek (jelen esetben ők maguk, Orbán és társai) nem fordul maguk ellenük a kezük, de az ilyen Biszku Bélákat, Horn Gyulákat meg más fanatikus, "hithű" kommunistákat, még az egyszerű Munkásőröket és kádereket is miért nem kaszálták el, miért jár nekik a luxusnyugdíj ? 1990 környékén lehetett volna őket börtönbe küldeni szabadságvesztésre, netán Recskre, most már csak luxusnyugdíjat lehetne elvenni tőlük, de az is lenne valami, megnyugtatná az emberek igazságérzetét.


Csatáry Lászlót, Képíró Sándort el tudták ítélni 90 fölött, de a Biszkuékat nem ítélik el, megvárják, míg természetesen kihalnak, felelőtlenül, bűntelen érzésben.


2015. jún. 2. 14:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
mert ugyanazok vannak hatalmon akik az akkori kommunizmust irányították. a háttérhatalom ugyanaz, saját maga embereit nem fogja elszámolatatni.
2015. jún. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mert rengeteg a komcsimaradvány az országban.
2015. jún. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amit a jelenleg kormányon lévők (és más aktív politikai közszereplőkről) írtál, azzal egyet értek.

Viszont azzal amit ezekről az öregemberekről, avval nem, azon kívül, hogy elvegyék a magas nyugdíjaikat. Mert annyira számít már az, hogy most meg vannak-e büntetve vagy sem. Van még 1-2 évük ezen a világon és utána amúgy is föld alá kerülnek. Mégis kinek lesz jobb, ha ezt a néhány évet a sitten töltik. Továbbá ne hidd azt se, hogy olyan borzalmas körülmények között lennének tartva. Ha eddig nem bánták meg amit tettek, ezután se fogják...

2015. jún. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3: Ha figyelmesebben olvastad volna, amit írtam, láthattad volna, hogy csak a kommunista luxusnyugdíjak eltörlését sürgettem, a fegyházban letöltendőt én is értelmetlennek minősítettem, annak 1990 környékén lett volna helye.
2015. jún. 2. 15:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Hogyan lehetne szembenézni vele,amikor a jelenlegi kormánypárt alapítótagjai között is számtalan volt párttitkár,párttag volt(van),de találsz köztük egykori Népfront-alelnököt,ügynököt,stb.
2015. jún. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5: Mi érdekük fűződik a fiatal ex-komcsiknak a vén, "hithű" ill. egyszerűbb komcsik, párttagok védelméhez ?
2015. jún. 2. 16:46
 7/7 anonim ***** válasza:
#6:Például az,hogy túl sokuk(vagy családtagjuk)lehet érintett,akár a nyugdíjtémában is.Sőt,néhány éve volt egy törvénytervezet,melynek szövege szerint az" MSZMP és jogelődje,bűnöző szervezetek voltak".Márpedig a mai kormánytagok,államtitkárok között is vannak ilyenek. De például a házelnök úr mondott olyant is,hogy nem lehet demokráciát építeni,a kommunista rendszert működtetőkkel. Márpedig én pédául ide sorolnám az egykori párttitkárokat,ügynököket is.Apropó ügynök!Gondolom,olvastál az egykori III/II-es operatív tisztről,aki ma rendvédelmis államtitkár.És ezt már kinevezésekor is tudták,csak nyilván szükség volt a szakértelmére...De el kellene venniük például Szűrös, Szabad György,Pozsgai és mások luxusnyugdíját is,pedig ők a "mi kommunistáink,tehát jó kommunisták".Szóval, egy a lényeg:nagyot bukhatnának a dolgon ők is.Azt meg azért mégse lehet,hiszen ők,nem hithű kommunisták,csak a karrierért,haszonért lettek azzá.Na de,mi van,ha így vannak a demokráciával is?Nem is tudom,melyik a rosszabb?A hithű kommunista,vagy ez utóbbi fajta.
2015. jún. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!