Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mostanában állandóan a kórházi...

Mostanában állandóan a kórházi dolgozók tüntetéséről, figyelemfelhívásáról, utcára vonulásukról hallani. Miért nem sztrájkolnak inkább tényleg?

Figyelt kérdés

Amíg csak feketébe öltöznek, meg utcára vonulnak, de közben ugyanúgy dolgoznak, ezek a szemét politikusok csak röhögnek rajtuk, leszarják őket.


Helyükben én már rég sztrájkolnék, egyszerüen otthagynék mindent, nem érdekelne senki. Bár úgyse halna meg ilyen miatt senki, mert ekkor már azonnal komolyan vennék őket a politikusok és megkapnák amit akarnak.


Ugyanez volt a BKV-val. Amíg nem sztrájkoltak és nem lehetetlenült el a közlekedés Budapesten, addig szarba se vették őket, sztrájk után egyből megegyeztek velük.


És cseszettül elegem van az egész 100 ezer forint körüli fos fizetésekből... Vagyis az még jónak is számít. Rengetegen 80-90 ezrekért dolgoznak. Azért kellett nekem is tavaly nyáron szaros 70 ezerért diákmunkáznom, mert nem találtam jobban fizető melót, ha nem vállalom el, ad százezer másik.... Ha nem akadna, senki nem dolgozna ilyen nevetséges fizetésekért, akkor magasabbak lennének a fizetések. Az egészségügyi dolgozók is egymás miatt keresnek ilyen keveset. Ha mind leállna és nem dolgozna, akkor kénytelenek lennének több fizetést adni.


Az orvosoknál ugyanez. Mivel már csomóan kimentek, nem találnak orvost a praxisokba, ezért gyere haza fiatal meg stb cuccokat találtak ki, meg lakhatást meg mindenféle jó fizetést, támogatásokat kapnak a háziorvosok ha betöltik a praxist. Ha nem lenne ilyen a helyzet, hanem oda is sokan lennének, akkor keresne minden háziorvos szaros 100-at azt csá.



2015. jún. 2. 22:29
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
akad százezer másik*
2015. jún. 2. 22:31
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Őket érdeklik a hétköznapi emberek, megértik őket és segítenek is rajtuk, nem hagyják ott, ha ellátásra szorulnak. Ellentétben a politikusokkal.
2015. jún. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
Leginkább azért, mert egyrészt a kormányt csak a fő kórházak sztrájkja Pesten hatná meg másrészt, és mivel leginkább a betegek járnának rosszul egy ilyen sztrájkkal és nincs "alternatív lehetőség" mint a BKV vagy anno a MÁV esetében.
2015. jún. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
49%

Mert rengeteg ember kiszolgáltatott helyzetben van. Ott a gyerek, ott a hitel.. nem lehet szarakodni ilyen esetben.


Nekem se család, se hitel, én megtehetem, hogy ugrálok és sztrájkolgatok. Még az se érdekelne, ha kirúgnának. De ez 10 másikról már nem mondható el.


Aztán mivel a magyarokban borzasztóan gyenge az összetartás, ha nekiállnának tüntetni, jönne a helyükre kettő másik, akiket nem érdekel. A BKV-nál is ez ment...

2015. jún. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Mert buták.
2015. jún. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Jó, de ha folyton idegen emberekkel törődnek, akkor szegényen és boldogtalanul fogják leélni az életüket.


Én azt mondom álljon le mostantól MINDENKI, akármit dolgozik és elégedetlen a fizetésével. Senki ne dolgozzon, ki lesznek rúgva, tele lesz minden álláshirdetésekkel ez a meló 80-ért, az a meló 100-ért, senki ne jelentkezzen rá és majd így minden vállalkozó, munkáltató kénytelen lesz jobb fizetéseket adni, ha munkaerőt akar.


Nekem rohadtul elegem volt tavaly is, hogy ilyen szánalmas nevetséges összegért volt muszáj dolgoznom, mivel ennyit érek, mert ennyire hamar és könnyen találnak mást. Ki plakátolják, hogy 70 ezer, azt máris tolonganak. Amíg dolgoztam és mondtam a fizetésemet kérdezték tőlem, hogy nincs-e még felvétel... Beszarás.......

2015. jún. 2. 22:38
 7/16 anonim ***** válasza:

#6


10%-os munkanélküliségnél nincs meg ez az erő az alkupozícióban és sajnos a munkáltatói oldal többször kegyetlenül visszaél ezzel.

2015. jún. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Pont ez a baj igen, hogy ott a gyerek ott a hitel. Hitel muszáj ilyen alacsony fizetés mellett, de gyerek nem tudom miért kell.


Hitel se kéne ezzel az összetartással. Egy németet, svájcit, angolt meg még sok mást próbálnának ilyen fizetésért dolgoztatni, szemükbe röhögne és sarkon fordulva sétálna el.


Azért jön ide az Audi meg a Merci is, mert itt kiszúrhatják alacsony fizetésekkel az emberek szemét, akik még jól is dolgoznak ilyen pénzekért!

2015. jún. 2. 22:41
 9/16 anonim ***** válasza:
49%
Még ha akarnának, sem tudnának sztrájkolni, mert a sztrájktörvényt átírta a Fidesz. Csak akkor "engedélyezik" a sztrájkot, ha közben elégséges szolgáltatást nyújtanak. Azt pedig a vállalatvezetés (minisztérium) határozza meg, hogy mi az elégséges.
2015. jún. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Igen, pont erre gondolok. Hogy a munkáltatók visszaélnek ezzel. Ismerek sajnos olyan embert, aki feketén 250 forintos órabérért szórólapozik minden hétköznap 8 órában... Szórólapozik. Hogy egy zálogháznak legyen jó kis forgalma. Van egy társa is, akivel dolgozik, az is ugyanennyiért, ugyanennyit kap.


Egyszerüen meglehet tenni az emberekkel ezt sajnos, mindenki hagyja magát és örül, hogy ez is van. Senki nem dolgozna ilyen pénzekért, akkor kénytelenek lennének többet adni. A mostani 3-szorosát is akár. Én is mennyivel szivesebben dolgoztam volna 70 helyett 210-ért... CSak sajnos a többi ember miatt, aki ennyiért dolgozik, sajnos nekem is ennyiért kellett.

2015. jún. 2. 22:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!