Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van út a jobb fizetések felé...

Van út a jobb fizetések felé Magyarországon? Van visszafelé út?

Figyelt kérdés

Ma reggel a Kossuth rádióban beszélt valamelyik politikus, hogy az országban a termeléshez képest 50% kevesebbet keresnek az emberek, mint máshol.

(Már ha jól értettem és sikerült megjegyeznem)

bérből élünk, vállaltuk az olcsó munkaerő szerepét a rendszerváltás után, a gyárakat eladtunk,stb.

Vissza lehet ebből a szerepből lépni?

Már, hogy amit elrontottunk anno azt a jövőben ki fogjuk tudni javítani?

Csak, mert most több a vetélytárs,több országgal kell megküzdeni.

Kis ország vagyunk ,tengertől elzárva,kevés kiaknázható természeti kinccsel.

Hol lehet kiutat találni?



2015. jún. 4. 08:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%

Nem MI rontottuk el, hanem kizárólag a haszonleső megélhetési politikusok, akik eladták az országot és az árát felélték!Ki kellene az összeset seperni a parlamentből, abban lenne a megoldás.

Magyarországban lenne lehetőség, a mezőgazdaságunk például egész jó lenne, állattenyésztés is és azért van némi természeti kincs és igen jó minőséget tudtunk sok mindenből gyártani.Ezt vissza lehetne állítani.Csak ez a nyomorult, élősködő érdekrétegnek nem üzlet.olcsó rabszolgát csinálni a magyarból, az üzlet.

2015. jún. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Szerintem részben MI is hibásak vagyunk,mert MI választjuk meg őket,ugyan azokat folyton folyvást.

Ez a MI hibánk is.

2015. jún. 4. 09:01
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A sima vállalkozók, ilyen-olyan tulajok, lényeg h munkáltatók is szemetek, akárhova mész gyrososba, boltba, tökmindegy, mindenütt ezek a szaros 100 körüli fizetések, szaros 500-600 forintos órabérek... a politikusoknak is persze van ebben szerepe, mivel ő miattuk hatalmasak az adók, meg a vállalkozók költségei, de akkoris. Az emberek is szemetek az is a baj, messze nem csak a politikusok miatt szarok a fizetések. Simáncsak ebben az országban ennyiért is találnak munkaerőt, akkor miért adnának többet....


Az audinak meg a mercinek is rohadtul megérte idejönni h szopjanak le. Itt a gyári melós szaros 100 körül megcsinálja ugyanazt mint a német öt-hatszoros pénzért.

2015. jún. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Ez a politikus hazudik.

"Hasonló képet láthatunk, ha a béreket hasonlítjuk össze. Pontosabban a versenyképességi szempontból meghatározó hazai bruttó bérköltséget, ugyanis a nettó bérek innentől már (többek között) azon múlnak, hogy az állam mennyit kíván elvonni belőle. "A hazai bruttó bérköltség átlagos szintje euróban kifejezve a nyugat-európai szint mintegy 30 százalékának felelt meg 2012-ben. Ez önmagában megint csak keveset jelent: figyelembe kell venni, hogy a GDP árszintje a nyugat-európai átlag 54 százalékán állt. A termelői reálbérek így számított, mintegy 55 százalékos felzárkózottsága (30/54=0,55) csaknem pontosan megfelel az ország 53 százalékos relatív termelékenységi szintjének." Vagyis a bérköltségek tekintetében nem tapasztalható bérlemaradás - állapítja meg Oblath Gábor."

2015. jún. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%

Elsőnek igaza van. Eléggé multi-orientált ország vagyunk, de ezt nem MI választottuk, szép lassan becsordogáltak ide és ellepték az országot a külföldi multik. A magyar áru mindig is kiváló volt és ma is az, csak azt mondják rá a vevők, hogy drága. Ami persze relatív, mert nem a magyar áru drága, hanem a multiknál bagóért dolgozók fizetése túl alacsony. Lényegesen leszűkültek a termelői piacok, mert az emberek legtöbbje a hipermarketet választja, ahol sokkal szebb és kövérebb paprikát kap ugyanazon a pénzen, ha nem kevesebbért, az más kérdés, hogy mivel lett felfújva meg vegyszerezve, hogy a polcon csodásan nézzen ki míg haza nem viszed. Aztán ebből kifolyólag el lehetne kanyarodni az egyre betegebbé váló emberek témához. Mert ugye a másik jó üzlet a gyógyszeripar, szóval egyél, igyál szart, aztán kapkodd a gyógyszereket. Sokszor az az érzésem, hogy ez nem egy elcseszett folyamat, hanem egy tudatos manipuláció. Mert miről szól minden második reklám, ha nem a könnyen gyorsan elkészíthető műanyagról, meg a vény nélkül kapható szerekről? A neten minden nap bele lehet futni egy rákról szó cikkbe: Így előzd meg, ettől félj, ezt egyél, azt igyál. Ha addig nem gondolkodtál rajta, ezek után tuti fogsz és ha addig nem volt benned félelem, utána biztos lesz. Úgy tűnik nálad van a választási lehetőség, de valójában azt veszed amit eléd raknak.

Tudom, kicsit elkanyarodtam, mert ez inkább már összeesküvés elmélet. Oda akarok kilyukadni, hogy részben manipulálva van a vásárlási szokásod a fizetésedhez mérten, mert nem érdekük, hogy támogasd a magyar gazdaságot. Ez egy ördögi kör, mert a magyar termelő keveset tesz le az államnak, de többet is letehetne, ha több bevétele lenne. Németországban hasonlóak az árak, mint itt, de jóval magasabb átlagkeresettel. Ezért kényelmesen megvehet bárki bármit, amit megkíván, és a termelők jól megférnek és megélnek a hipermarketek mellett. Én nem veszem magamra ahogy fogalmaztál kérdező, mert a gyárakat nem én adtam el és nem én választom évről évre ugyanazokat. Én ma is a hazai termelőket támogatom azzal, hogy náluk vásárolok, de nem haragszom azokra, akik nem, mert ugyanis a fizetésükből nem tehetik meg. Összegezve: nem azért romlott le a gazdaság, mert az emberek igénytelenek, és minden vágyuk volt, hogy minőségen aluli árut vegyenek.

A másik, hogy ha megfigyeled, egyre kevesebb a mesterember, egyre kevésbé van szükség bizonyos szakmákra. pl. miért legyél asztalos, ha az IKEA-ban is megvehető a pozdorja hulladék? Miért varratnál, javíttatnál ruhát, ha a kínaiban bagóért megveheted? Ugyan nem bír ki 1 évnél többet, de mindegy. Csak a mára gondolunk, jövőre úgyis elpatkolunk. Meg aztán jövőre úgy is más lesz a divat.

2015. jún. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
#5-höz. Igen, Németországban magasabbak a jövedelmek. És Németországban alapvetően jobb a közmorál, a gondolkodásmód és az egészséges öntudat, nem is beszélve a cselekvőképességről. Ezért aztán ott egy Orbán már régen börtönben ülne. No ezért magasabbak ott a jövedelmek. És még jó sokáig ez így is marad, mert közgondolkodást megváltoztatni évtizedekbe telik. Már ha van, akinek fontos ez a változás, és tudja is, mit kell tenni érte.
2015. jún. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Persze, hogy van. Felvételizel a műszaki egyetemre, elvégzel valamilyen jobb mérnök szakot, aztán rögtön lesz munkád is, fizetésed is.
2015. jún. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
26%
van. önképzésnek hívják. nem a mennyei mannát kell várni, hanem tenni azért hogy jobban keress.
2015. jún. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A gond mindössze annyi, hogy a felsőoktatáshoz kevés vagyok.

Arról nem is beszélve, hogy akármilyen diploma sem biztosíték.

2015. jún. 4. 13:54
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

12:28


És mit kellene tenni, egy olyan "nagy lehetőségekkel teli" országban, ahol sok diplomás is örül, ha a minimálbért megkapja????????????????????? Mire képezzük magunkat?

Vár csak..megvan! Szerintem túlélési képzés hasznos lenne.

2015. jún. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!