Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy Magyarorszá...

Miért van az, hogy Magyarországon az európai átlagnál sokkal magasabb az antiszemitizmus aránya?

Figyelt kérdés

2012-ben: "Az adatok szerint 63% volt azon emberek aránya, akik „valószínűleg igaznak” minősítettek 4-ből legalább 3 antiszemita sztereotípiát."

[link]



2015. jún. 4. 15:15
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
97%

A forrás:

[link]


És a 63%-os kérdés:

In responding "probably true" to the statement, "Jews still talk too much about what happened to them in the Holocaust," the 2012 survey found:

Azaz arra 63% az arány, hogy a zsidók túl sokat beszélnek-e a holokausztról.

2015. jún. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
70%

"Régen az volt antiszemita, aki nem szerette a zsidókat. Ma az az antiszemita, akit a zsidók nem szeretnek." (Tomcat)


Kb. ezért.

2015. jún. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
96%

1. vagyok.


A többi kérdés pedig szinte ugyanaz, de más megfogalmazásban, ahol 63 felett vagyunk: A zsidók milyen arányban vannak jelen az üzleti/pénzügyi életben.

2015. jún. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
75%
Akárhova mész a zsidók mindenhol arra panaszkodnak, hogy ott milyen antiszemitizmus van és nekik mennyire nehéz.
2015. jún. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Antiszemita vélemények támogatottsága 2011-ben:


1. állítás: "A zsidó értelmiség irányítja a médiát és a kulturális életet" (14% - Teljesen egyetért | 21% - Egyetért)


2. állítás: "Létezik egy titkos zsidó hálózat, ami a politikát és a gazdaságot irányítja" (14% - Teljesen egyetért | 20% - Egyetért)


3. állítás: "A legjobb az lenne, ha a zsidók elhagynák az országot" (8% - Teljesen egyetért | 12% - Egyetért)


4. állítás: "A magyarországi zsidók lojálisabbak Izraelhez, mint Magyarországhoz" (12% - Teljesen egyetért | 15% - Egyetért)


De nem írom le az összeset, a linkben ott van minden.

2015. jún. 4. 15:33
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

"A zsidó értelmiség irányítja a médiát és a kulturális életet" - pontosan erről van szó, ha ez az "antiszemitizmus" mércéje, ott baj van. Ha egyes zsidó érdekkörök döntik el a _kritériumokat_, ami alapján antiszemitának minősül valaki, persze, hogy torzít a felmérés. Ha valaki észreveszi, hogy a társadalom egyes területein, egyes kulcspozíciókban a teljes lakosságbeli számarányukhoz képest jelentősen felülreprezentáltak a zsidók, az "antiszemita", zsidóellenes? Zsidóktól is hallottam már ennek elismerését, akkor ők "öngyűlölők" voltak?

Javaslom elolvasni a témában a "Zsidó siker - zsidó IQ" című tanulmányt. Bár nem mindenben értek egyet vele a kiindulási pontjában sem, de elgondolkodtató. A szerzője nem zsidó, de a tanulmány egy hosszabb e-mailes eszmecsere végeredményének összefoglalása, amit egy Amerikában élő magyar származású zsidó férfival folytatott.

2015. jún. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

#6


És ez hol 63?


Amit te idéztél az a wikin a 12,13-as forrás ami az amit linkeltem.

Amit most említesz, az 20-30% lenne

2015. jún. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

7. vagyok

#5-öt akartam írni

2015. jún. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
59%

Antiszemitizmus, szószerint szemita-ellenesség, átvitt értelemben: zsidógyűlölet. Az A. kifejezést a németországi zsidó Wilhelm Marr alkotta 1879-ben.

Manapság a Rasszizmus szó mellett a nemzetellenes zsidók egyik fő fegyvere nemzeti gondolkodásúak kipellengérezésére és ellehetetlenítésére. Egyesek szerint az antiszemita, akit a zsidók nem szeretnek.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2015. jún. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

"Egyesek szerint az antiszemita, akit a zsidók nem szeretnek."

Ezt nem értem, akkor aki nem szereti a zsidókat az minek vallja magát? "Hazaszeretőnek"? Nem értem, hogyha valaki nem lenézi a zsidóságot, az miért ne vállalja fel, hogy ő antiszemita?

A képek illetve a linkelt oldalak pedig ha nem haragszol érdekesek, csak nem hitelesek.

2015. jún. 4. 15:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!