Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy Magyarorszá...

Miért van az, hogy Magyarországon az európai átlagnál sokkal magasabb az antiszemitizmus aránya?

Figyelt kérdés

2012-ben: "Az adatok szerint 63% volt azon emberek aránya, akik „valószínűleg igaznak” minősítettek 4-ből legalább 3 antiszemita sztereotípiát."

[link]



2015. jún. 4. 15:15
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
Azért jó lenne, ha értenék a sztereotípiát. Ugyanis a zsidókhoz viszonyulást kéne mérni, amiket feltettek azok meg ténykérdések. Ha egy másik népcsoport kapcsán ugyanezeket a kérdéseket feltennénk, akkor egyszerűen azért lenne kevesebb egyetértés, mert valóban kevésbé igaz. Ugyanez a helyzet amikor régen megcáfolt állításpontjukat erőltetve támasztják alá az antiszemitizmus látszatát. Máshol meg egyszerűen az emberek IQ-ból kitalálják, hogy az nincs is úgy / nem lehet úgy.
2015. jún. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én a Szerb témában néztem egy kisfilmet, a helyiek elmondása szerint a Vajdaságban nem akkora mértékű az idegengyűlölet, dél Szerbiában jelentősebb ( https://www.youtube.com/watch?v=-y7wYINHT64). De pl. Szabadkába folyamatosan lehet hallani az ellentéteket.


Amúgy én még Budapesten olyannal mint te nem találkoztam, pedig voltam eleget a városban, hülyéket mindenütt kilehet fogni, de az indexen volt még régebb egy cikk, tudom hogy enm egy kategória, de Budapest utcáin elindult kézen fogva két férfi, a város különböző részein járkáltak, egy napon át. És semmilyen nagyobb összetűzésbe nem kerültek senkivel, a legtöbb ember félre nézett, de azt lehet mondani, senki beléjük nem kötött.


De pl. mi van a négerekkel Amerikában? Elég rég óta ott élnek, mégis hallani lehet mennyi megkülönböztetés éri őket.

2015. jún. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
37%

- Sajnos történelmi hagyományai vannak

-Manapság trend/divat/"menő a zs.dózás

-Bűnbakkeresés

-Műveletlenség ( Ha ismernék a gyülőlködők a magyar izrealita nemzettársaink tudományos, gazdasági, az ország felvirágoztatásért tett eredményeket akkor jóval kisebb lenne az antiszemitizmus)

-irigység, lustaság, mások hibáztatása az egyéni hibákért

2015. jún. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes ez a felmérés. Vajon hány embert kérdeztek meg, és többségében milyen vallású és nemzetiségűeket Magyarországon belül? Mert ha itt tényleg ennyi az antiszemita, akkor az ismerőseimnek több mint a fele minden találkozásunkkor eleresztene valami zsidózást. Csakhogy ez nincs így.
2015. jún. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

A felmérésben szereplő kérdések alapján elég merész dolog lenne az antiszemitizmus mértékét megítélni. A rossz módszertan alapján hibás következtetéseket pedig nagy hiba tényként kezelni.


Pl. ha szerintem Pistike túl sokat beszél arról, hogy a Józsika megverte, akkor ez alapján állítható-e, hogy gyűlölöm Pistikét? Vagy ha azt mondom, hogy szerintem Pistike túlságosan nagy szerepet kapott az osztálypénz kezelésében, ezt azért mondom-e, mert gyűlölöm pistikét? Vagy ha azt mondom, hogy Pistike inkább a szomszéd falu focicsapatának bajnoki címért szurkol, akkor gyűlölöm őt? Vagy ha a fentiek alapján nem is gyűlölöm, akkor ellene vagyok? Esetleg csak nem értek vele egyet valamiben? Ezen kellene inkább elgondolkodni.

2015. jún. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

Természetesen azt meg kell említeni, hogy a megkérdezettek 30%-a gondolja, nálunk meg ugye ezer ember véleménye is elég egy reprezentatívnak számító közvélemény kutatáshoz.


25#! Szerintem a kérdésekkel nincs baj, mert ha valaki egyáltalán nem antiszemita, az nem fogja azt válaszolni, hogy teljesen egyetért azzal, hogy "A legjobb az lenne, ha a zsidók elhagynák az országot". Ugyanis ha valaki erre ezt válaszolja, azt nem lehet másként értelmezni, mint hogy a zsidóság ellen van. Tehát antiszemita.


24#! A Fideszt jelenleg a szavazók kb 27, a Jobbik pedig 20%a támogatja, én még is nagyon keveset ismerek mindkettőből, pedig ha úgy vesszük a két tábor összesen a magyar választópolgárok 47 százalékát teszi ki.

2015. jún. 5. 15:25
 27/31 anonim ***** válasza:

>Szerintem a kérdésekkel nincs baj, mert ha valaki egyáltalán nem antiszemita, az nem fogja azt válaszolni, hogy teljesen egyetért azzal, hogy "A legjobb az lenne, ha a zsidók elhagynák az országot". Ugyanis ha valaki erre ezt válaszolja, azt nem lehet másként értelmezni, mint hogy a zsidóság ellen van. Tehát antiszemita.


A III. Birodalom területéről is elvándoroltak, sőt volt aki segített nekik ebben, mert "antiszemita" volt.

2015. jún. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

,,24#! A Fideszt jelenleg a szavazók kb 27, a Jobbik pedig 20%a támogatja, én még is nagyon keveset ismerek mindkettőből, pedig ha úgy vesszük a két tábor összesen a magyar választópolgárok 47 százalékát teszi ki.''


Kérdező, azért az adatokat ne torzítsd el. Ha tetszik ha nem, a választó polgárok körében a Fidesz 39% míg a Jobbik 25-30% között mozog jelenleg. Le lehet pontozni, de azért joggal kérhetem hogy rossz adatokat ne írjon ki.

[link]

2015. jún. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

A nEvEmM: [link]


Innen vettem az adatokat, ezek két napja jelent meg.

2015. jún. 5. 20:10
 30/31 anonim ***** válasza:

#29


Azok teljes népességi adatok, és nem a szavazók, bár elég érdekes a kutatás, hogy 12%-nyi nem szavazót talált, amikor választások idején 40% körül vannak.

2015. jún. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!